Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433851/bmid_pad-titanu-gTg-433851.jpg 5 885 185

Století / Storočie série

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

oasismanik
26.12.2020 5 z 5

Oproti Pilierom (naštastie) omnoho menej čiernobiele. Naozaj brilantne napísaná kniha, ktorá vám, okrem iného, pripomenie v akej dobrej dobe žijeme, idem hneď na dvojku.

Květ
29.11.2020 4 z 5

Historický román Pád titánů zapuštěný do období od roku 1911 do roku 1923 popisuje tehdejší dění v Británii, Rusku, Německu a Americe. Román je velmi čtivý, podrobný a obsáhlý, zavede čtenáře jak do sídel aristokracie, tak do chatrčí dělnické třídy. Děj je postaven na skutečných událostech, hlavní postavy jsou fiktivní, nicméně hned mě zaujaly a některé jsem si moc oblíbila. Pravdou je, že některé popisy válečných či revolucionářských strategií na mě byly někdy zdlouhavé. Jindy zase příběh utíkal rychlostí blesku. Kdo má rád bichle a rád se dozví něco z historie, doporučuji.

Ilona70
14.11.2020 5 z 5

Super, i další dva díly. Úžasně čtivé a přitom historicky přesné. Dozvěděla jsem se spoustu nových souvislostí a už jsem všechny 3 díly četla 2x.

ber
08.11.2020 5 z 5

Opravdu to je pěkná kniha, která rozšířila moje vědomosti o 1. světové válce .... jak to bylo všechno komplikované a propletené .... Škoda, že autor vynechal dějiny Rakouska-Uherska.

Anet2106
16.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem letos četla. Moc se mi líbilo, jak autor dokázal skloubit klíčové události první třetiny 20. století s osudy obyčejných hrdinů, chudých i bohatých, z různých koutů světa, jejichž osudy se nějakým zvláštním způsobem pojí právě těmito událostmi.
Kniha rozhodně stojí za přečtení a časem si přečtu druhý díl.

tittanie
19.07.2020

První díl v sérii, která mě bavila. První díl se mi líbil nejvíce. Je ale pravda, že jsem ho četla dlouho. Spousta lidí a příběhů, které se různě proplétají. A svět se zdá menší a menší.

Babouš
12.07.2020 5 z 5

Víc než 700 stránek a já je přelouskal během dvou dnů. Skvělé, čtivé a i když to je monumentální, vůbec jsem se neztrácel v postavách a jejich osudech. Od nevinného laškování v předvečer první světové války až do poloviny 20. let. Hned jdu na dvojku!

Helenka657
05.07.2020 5 z 5

Pozor kniha a cela trilogie je silne navykova vysoce ctiva!!!

niced
21.05.2020 5 z 5

Historické události podané prostřednictvím životní příběhů několika hlavních postav. Úžasně popsané z pohledu lidí různých národností a společenských tříd. Všechny dějové linky byly stejně zajímavé a čtivé. Rozhodně doporučuji a těším se co přinese další díl.

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Celou trilogii jsem si koupila na doporučení mého bratra, a rozhodně nelituji. Kniha je psaná tak, jak to vše bylo. Krásně psaný příběh popisující osudy několika generací rodin, které se vzájemně proplétají. Pro mne hodně zajímavé a krásné čtení.

lucie9998
24.03.2020 5 z 5

Na Follettovi je skvělé to, že i když je sám Angličan, vůbec Anglii nenadržuje a píše to tak, jak se to skutečně stalo. Vlastně s nikým se tam nemaže, ať už jsou to Rusové nebo Němci. Celá trilogie "Století" je fantastická!

Schary
22.03.2020 4 z 5

Tato kniha,jak je široká,tak je obsáhlá...Autorovi se podařilo smyšlený příběh zasadit do událostí 1. světové války. Při čtení jsem se dozvěděla snad víc informací o této době než v hodinách dějepisu. Ku podivu to nemělo vliv na čtivost...V knize se střídá více dějových linií, toto dílo by vlastně vydalo na několik kratších knih...a navíc se můžete na tehdejší společnost podívat,jak z hora -aristokracie,tak zdola- obyčejní dělníci. Autor nám vykreslil,jak se tehdy prosazovali zájmy dělníků, aristokratů a žen v různých zemích. Co mě zaujalo je cesta Ruska od Cara ke komunismu. Nej pro mě jsou osudy Ethel a Billiho. Moc povedená kniha...

fincik
21.03.2020 5 z 5

Pan Follett opět nezklamal. Je to kniha velkého rozsahu, ale čte se rychle. Vůbec jsem se nenudil a doslova jsem hltal každou příběhovou linku. Historické události jsou popsány poutavě, ale zároveň podrobně a v souvislostech, takže jsem se dozvěděl plno nových informacích, které mi více osvětlili okolnosti a důsledky 1. světové války. A že je to občas červená knihovna, mi vůbec nevadilo, naopak jsem díky tomu přilnul k jednotlivým postavám. Nějaká ta romantika je pro Follettovy knihy charakteristická a ve skutečném životě děti taky nenosí čáp.

mi-380
08.03.2020 5 z 5

Ta kniha je obrovský špalek, čte se ale výborně. Nad Evropou se stahují mraky a začíná nejtragičtější bouře v dějinách. Autor na osudu několik rodin popsal příčiny, průběh a důsledky první světové války i ruské revoluce srozumitelněji, než jsem se kdy dozvěděl z učebnic a dokumentů. Poučné je i srovnání životní úrovně tehdejší Anglie, USA, Ruska. Za pár let nám přišli dělat osvětu ti třetí, bohužel.
K tomu, abych hodnotil plnými sto procenty, mi celou dobu vadily dva falešné tóny, což už vystihli někteří čtenáři přede mnou: jednak autor pravidelně sklouzává do červené knihovny (i na porno občas dojde:-), a za druhé - autor má v politice nějak moc jasno, fandí socialismu (i když z tehdejšího pohledu tvrdě pracujících dělníků, předurčených žít v bídě bez ohledu na jejich schopnosti, byly levicové názory celkem pochopitelné).
90 % (zatím 574 hodnotících s průměrem 91 %).

„Vojáci, držte své pozice!“ řval Bobrov. Vytáhl pistoli. „Povídám, držte své pozice!“ Zamířil do davu ruských vojáků, kteří proudili kolem něj. „Varuju vás, dezertéry zastřelím!“ Ozvalo se prásknutí a v jeho vlasech se objevila krvavá skvrna. Padl na zem. Grigorij nevěděl, jestli ho zasáhla zbloudilá německá kulka nebo střela z vlastních řad.

„Ale vždyť válka se vleče už přes dva roky. To jsme si museli vypůjčit… skoro čtyři miliardy liber!“
„Tak nějak. Pětadvacet let normálních výloh.“
„Jak to vůbec kdy splatíme?“
„Nikdy to nemůžeme splatit. Vláda, která by se pokusila zavést daně, které by postačovaly na zaplacení té půjčky, by čelila revoluci.“
„Co se tedy stane?“
„Jestli válku prohrajeme, naši věřitelé – hlavně Američani – zbankrotujou. A jestli vyhrajeme, přinutíme zaplatit Němce. Používá se pro to slovo ‚reparace‘.“
„Jak to zvládnou oni?“
„Budou hladovět. Jenže každému je jedno, co se stane poraženým.

ddkk
09.02.2020 5 z 5

Výtečná četba! Začátek 20. století jako kulisa prolínajících se událostí několika rodin z různých částí světa. Kniha je velmi obsáhlá, ale ani chvíli jsem se nenudila. Naopak, s napětím a zvědavostí jsem čekala na pokračování jednotlivých příběhů i na skutečný vývoj dějinných událostí. Pro mne skvělý začátek ságy Kena Folleta a už se těším na další díl.

Dávám za pět a doporučuji.

lioncel
08.01.2020 5 z 5

Už během úvodního prologu jsem tušil, že tohle bude určitě ono. Poutavý námět a zajímavé lokace, veliký rozsah v obsazení a místech děje, v čase + samotný styl vyprávění... Jednotlivé osobní příběhy mnoha postav (historických i těch vymyšlených) tvoří velkou mozaiku na pozadí známých dějinných událostí - to mi přesně sedí a mam moc rád. Každý si tu najde někoho svému srdci blízkého... Cca po 250. stránce jsem knihu proto zařadil rovnou do své novodobé Top 10 a Kena Folletta, s konečnou platností a s obdivem, mezi své literární oblíbence.

brabofka
19.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Do reálných historických událostí zasazen příběh 5 rodin, jejichž osudy se zajímavě proplétají. Ústředním tématem tohoto dílu je 1. světová válka. Rozjezd (nejen válečný) je sice trochu pomalejší, ale na kouzlo a čtivost knihy to nemá vliv. Navíc se dozvíte spoustu zajímavých detailů, které se Vám buď ze školy z hlavy vykouřili a nebo nejsou ani součástí osnov. Paráda. Už čtu druhý díl série a jsem velice zvědavá na osudy všech svých starých známých...

jfialova
11.12.2019 4 z 5

Velmi dobrý historický román zasazený do víru reálných událostí počátku 20. století. Moc se mi líbilo vylíčení kontrastu mezi tehdejší společností v jednotlivých světových mocnostech-Rusové žijící v bídě, kteří jsou v podstatě silou okolností donuceni k revoluci, Britové toužící po nastolení socialismu, aniž by tušili, bojovní Němci, bokem stojící Američané žijící v relativním blahobytu. A tím vším pořádně zamávala velká válka, která převrátila naruby životy tolika lidí. Mírně rušivě na mě působí střídání seriózních historicko-popisných pasáží s úseky jak vystřiženými s červené knihovny-kontrast je příliš silný.

cca
13.11.2019 5 z 5

Téma, které by pro mě za normálních okolností nebylo příliš atraktivní, protože se o moderní dějiny moc nezajímám, dokáže autor vylíčit takovým způsobem, že jsem se nemohla odtrhnout. Navíc jsem se o první světové válce dozvěděla víc, než co jsem kdy věděla nebo si pamatovala ze školy. Za mě naprosto úžasné dílo.

janusss
28.10.2019 5 z 5

Skvělé čtení, všechny 3 díly. Dozvěděla jsem se hodně o nedávné historii, která mě až tak nezajímá. Mám ráda spíše středověk :-) Doporučuji všem přečíst