Století ryb

Století ryb https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92923/stoleti-ryb-92923.JPG 4 27 3

Souborné vydání dvou autorových románů - Mládež bez Boha, Dítě naší doby. První díl souboru Století ryb, próza Mládež bez boha obsahuje sice kriminální zápletku, ale podstatnější je příběh jejího hlavního hrdiny, středoškolského profesora, který v sobě najde odvahu a vnitřní sílu k odpovědnosti za sebe i dění ve společnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Jugend ohne Gott / Ein Kind unserer Zeit

Majto
26.02.2024 4 z 5

Zaujímavé čítanie, zvlášť "Dítě naší doby" bolo skvelou sondou do mysle bežného občana tých čias - tvárneho a ľahko manipulovateľného. Dnes je naš svet opäť plný týchto "detí našej doby", čo je niekedy až desivé.

666Jitka
01.06.2023 4 z 5

Na pozadí příběhu s kriminální zápletkou můžeme sledovat různé povahy a postoje postav, úpadek morálky, přemítání nad vírou v Boha, ale hlavně vnitřní rozpoložení a názory středoškolského profesora, který se musí vyrovnávat s nastupujícím fašismem a přitom neztratit vlastní tvář. Svůj vnitřní boj vyhraje, najde v sobě sílu a odpovědnost, aby se veřejně postavil proti fašizující společnosti. Autor sám zažil několik excesů nacistů vůči své osobě a vždy proti nim otevřeně vystupoval i za cenu velkých nepříjemností.

RADOST
27.09.2020 3 z 5

Příběh o boji se svědomím, o morálce, o víře v Boha - to vše na pozadí nastupujícího fašismu a fanatismu. Příběh člověka, který měl odvahu přiznáním vše ztratit.