Pád titánů

První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87584/pad-titanu-Ega-87584.jpg 4.6569

Století (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Fall of Giants (2010)

Kniha Pád titánů

Jack Bauer

Velmi povedená čtivá kniha na téma, které mě absolutně nezajímá, jenže Ken Follett to umí tak krásně podat, že mě to začlo zajímat. Docela se těším na další díly ze série Století. Ken Follett v této knize krásně vystihl nesmylslnost války. Místy velice čtivé, ale popisování odborářských a bolševických schůzí a povídání o politice mě moc nebavilo.

PavkaHu

Zas taková sláva to tedy není, postavy jsou dost černobílé. Ale po předchozí knize i tak balzám. Jen si teď nejsem jistá, že budu neklidně čekat na pokračování. Snad kdyby mi na ně náhodou padl zrak, jinak to asi bez toho přežiju. - - - - - Druhé čtení. Jdu do dalšího dílu.

vendy246

Pěkně napsaná kniha o lidech z různých zemí, sociálních vrstev a prostředí, jejichž osudy se vzájemně prolínají. Román jak má být. Při čtení si uvědomíte, kolik velkých změn přinesl začátek minulého století. Jak žili horníci a jak aristokraté. Jak se vedla zákopová válka. Jaké to bylo být svobodnou matkou, Britem, Němcem, Američanem, Rusem. Proč se dostali bolševici k moci. Kniha je od začátku do konce o politice, což je velmi poučné a díky tomu drží tak rozsáhlé dílo pohromadě, ale ke konci už jsem se těšila, až to dočtu. 750str/3 týdny
"Měl srdce lva a mozek ovce"

Radim.01

Pro mne jedna z nej knih vůbec. Příběh různých rodů z různých koutů světa,vzájemně se propojujicich. Jen jsem se ještě nedostal k Zimě světa a už je to dlouho, takže si zopakuji 1 díl a až potom doctu celou trilogii

zdenaR

Je to moje první kniha od Pana spisovatele s opravdu velkým P. Pečlivě popsaná historická fakta spolu se vzájemně se prolínajícími příběhy a osudy. Poučné i velmi čtivé - prostě paráda. Další díly také nezklamaly.
Doporučuji všem, kdo má rád historii spojenou s románovými prvky.

allyce

Spousta politických dialogů a jen málo prostoru pro příběhy samotné.

Gimli

Pád titánů bylo mé první setkání s Follettem. Zpočátku mi trochu vadila předvídatelnost některých dějových zvratů a obtížná uveřitelnost některých vzájemných setkání Follettových hrdinů. Ale postupně mě začaly osudy v podstatě všech postav zajímat a naprosto mě strhlo, jak přirozeně je Follett zasadil do dějinného soukolí. Skutečné historické události, které jsou tu prostřednictvím hrdinů pojednány velice živě, detailně a z mnoha perspektiv, navíc dělají z Pádu titánů knihu efektivně poučnou, zejména v kombinaci s Dějinami 20. století od Paula Johnsona, které jsem shodou okolností nedávno četl. Určitě si na Folletta ještě posvítím!

Manyna

Dokonalost, hned jsem se vrhla na další díl.