Století Miroslava Zikmunda

Století Miroslava Zikmunda https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243897/bmid_stoleti-miroslava-zikmunda-243897.jpg 5 95 28

Tato životopisná kniha přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny 20. století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků a narodil se 5 měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém, setkal se s prezidenty a seznámil se s Tabarinem i Hillarym. Zažil nástup demokracie a „všemocného“ kapitalismu… Kniha rozhovorů, které s Miroslavem Zikmundem vedli Petr Horký, Vladimír Kroc a Miroslav Náplava, přináší také dosud nezveřejněné informace ze života tohoto výjimečného cestovatele, které nezazněly ani ve stejnojmenném filmu. Text je doplněn bohatou obrazovou přílohou s množstvím unikátních fotografií. Nechme si vyprávět příběh minulého století mužem, který jej zažil…... celý text

mira.l
27.06.2018 5 z 5

Výjimečná kniha o výjimečném člověku. I když mám o dvojici H+Z načteno a nasledováno celkem dost, našel jsem v knize nejednu zajímavost, o které jsem doteď nevěděl. Třeba to, že na první výpravu vůbec nemuseli odjet, protože delikventi přece necestují, že si pohrávali s myšlenkou druhou výpravu uskutečnit letecky, že napsali z Japonska na nejvyšší místa návrh na odzbrojení ČSSR, což byl na svoji dobu hodně odvážný (nebo šílený) čin, kterým taky docela dobře mohla jejich činnost skončit, a ... a dál už neprozradím:).
Myslím, že pánům Horkému, Náplavovi a Krocovi se podařilo vytvořit skutečně neobyčejnou knihu, která odkrývá některá dosud neznámá zákoutí života M. Zikmunda, přitom je skvělou poctou tomuto muži a zároveň v jistém smyslu kronikou 20. století.
A v neposlední řadě si snad můžu dovolit knihu zařadit do čtenářské výzvy 2018 v trochu netradičním bodu, když v knize vystupují hned dva Miroslavové:).

maryska09
14.03.2018 5 z 5

Vyjimecna kniha o vyjimecnem zivote. Gratuluju autorum za to, co se jim podarilo. Pan Miroslav Zikmund je cesky fenomen, na ktereho nebude nikdy zapomenuto. Preju mu jeste mnoho casu.

michall17
10.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro milovniky cestování a legendární dvojice H+Z. Vřele doporučuji. Pan Zikmund je úžasný člověk a tato kniha "cestopis životem" to jen dokazuje..kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a dokumentů..pánové Horký, Náplava, Kroc a Zikmund si dali opravdu záležet..

rozvera
15.02.2018

To není kniha, to je klenot do knihovny. Pravý "cestopis životem" výjimečného moudrého člověka. Těm, kdo události dvacátého století neprožili, pro poučení, pamětníkům pro vzpomínku. Dvojici H+Z jsem od útlého dětství sledovala , od rozhlasových relací, přes všechny knihy, filmové a televizní dokumenty i celovečerní film, až po tuto "třešničku na dortu", která celou životní anabázi dokresluje.

Yardak
12.02.2018 5 z 5

Cestopis životem Miroslava Zikmunda je velice pěkně zpracovaná biografie. Ke svému neuvěřitelnému životnímu osudu se vyjadřuje jak sám autor, tak také další tři osobnosti, kteří přinášejí netradiční pohled na slavného cestovatele, respektive se jedná o zcela neklasický životopis, ale opravdu povedený. Miroslav Zikmund je obdivuhodná osobnost a tato kniha to ještě podtrhuje. Krásné doplnění k filmovému dokumentu z roku 2014. Navíc publikace je doplněna krásnými fotografiemi a celé je to na křídovém papíře. Jedná se o knihu, kterou je vhodné mít doma v knihovničce:o), 5 hvězd!

Dvoja
24.01.2018 5 z 5

Velmi citlivě sepsaný životopis M. Zikmunda, vytvořený pomocí jeho poctivých deníkových zápisků, s přihlédnutím na jeho aktuální zpětný pohled.
Často tomu, o čem slýchávám ze všech stran, se nevědomky vyhýbám, a tak při čtení cestopisů staršího data, jsem H+Z ze svého hledáčku vylučovala. Po přečtení této knihy mi ale je jasné, že je to chyba. Tato dvojice si právem pozornost zaslouží. Bylo mi líto, že jsem na zmiňovaných nedávných událostech, jež se v knize objevují a kde se p. Zikmund mihl, nebyla. Vážím si ho, jako člověka, jako Čecha jednoho z nás a jsem ráda, že film (na který se teprve chystám) a kniha samotná, vznikla.

lenisko
06.01.2018 5 z 5

Letos uplyne sto let od založení republiky a tak je namístě si o tom něco přečíst. Respektive o někom, kdo je jen o rok mladší než republika. Miroslav Zikmund toho za těch bezmála sto let prožil požehnaně, až se to zdá neskutečné. Ale ono se to opravdu stalo. Kniha je takovou poctou tomuto člověku. Moc děkuji panu Zikmundovi a autorům za tento skvost.

vorenus
04.12.2017 5 z 5

Neskutečná záležitost o jednom neskutečném člověku. Konečně vyšla kniha, která je jako ten nejvybroušenější diamant. O takových lidech by se mělo psát a pak by se nám čechům zase mohlo hrdě stát.

cestopisy české cestopisy Zikmund a Hanzelka, cestovatelé

Autoři knihy