Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

"Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel" Přesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin. Horkovzdušný balon, kterým si chtějí vyrazit, totiž odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. A když je zachrání severokorejská loď, pašující uran, je jasné, že několik významných politiků bude mít znovu plné ruce práce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397696/stojednalety-starik-ktery-se-vratil-Xll-397696.jpg 3.6670

Stoletý stařík 2.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Panteon

Hundraettaringen som tänkte att han tänkte för mycket, 2018

Kniha Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Datr1

jako pokračování je to velmi povedené, vtipně vystižená politika, někdy je jí moc, nicméně chápu, že bez toho by čtenář nebyl v obraze. Pěkná.

vermiceli

Kniha se četla dobře, ale byla v podstatě to samé v bledě modrém jako první díl.

stanislav0373

Stoletého staříka přestává zahálka bavit a objevuje kouzlo černého tabletu...

Na rozdíl od předchozího dílu je tu znát jemná hořkost humorných scén, i když vykreslení některých státníků je více než trefné!

MartinJay

Skvěle napsané pokračování. Tato kniha se neomrzí. Vtipně a originálně glosuje současnou společnost a politickou situaci. Rozhodně doporučuji. Přečteno jedním dechem

surikata246

Trochu krkolomné vyprávění prošpikované glosami na světové politiky současnosti. Nedalo se to číst jedním dechem jako kniha předchozí.

Michaeles

Když toto porovnám se stoletým staříkem, tak by bylo asi lepší, kdyby tato kniha vůbec nevyšla. Stařík s tabletem obletí svět, odevšad se dostane jak největší akční hrdina, ale kniha celkově o ničem.

mcabr

Nebylo to špatný.Přišlo mi to jako ironický průřez politikou přes Koreu,USA a Švédsko.

VendaS20

Po Stoletém staříkovi jsem se na druhý díl těšila a nemohla se dočkat, co Alan zase vyvede. Ale druhý díl mne zklamal. Styl knihy je opět skvělý a čte se dobře, ovšem obsah se mi již tolik nelíbil. Většiny knihy je o politikaření a ani Alan už příběhem neproplouvá aniž by vlastně tušil co způsobuje. Jak jsem psala výše, styl psaní je čtivý, ale ke knize se zřejmě znovu nevrátím.

Analfabetka, která uměla počítat
Analfabetka, která uměla počítat