Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

"Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel" Přesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin. Horkovzdušný balon, kterým si chtějí vyrazit, totiž odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. A když je zachrání severokorejská loď, pašující uran, je jasné, že několik významných politiků bude mít znovu plné ruce práce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397696/big_stojednalety-starik-ktery-se-vratil-Xll-397696.jpg 3.7905

Stoletý stařík 2.

Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Panteon

Hundraettaringen som tänkte att han tänkte för mycket, 2018

Kniha Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

a tak ve sto letech mne nadchnul svým útěkem a ve stojedna mne udivil,že se vrátil...ale jeho politický náhled překvapuje....pořád to stojí za přečtení...

karel.kral

Minulá kniha o staříkovi mě opravdu bavila, fascinovala svými absurdními situacemi až jsem se smál nahlas. Tato je slabým odvarem. Sice občas pobaví, ale je to vlastně autorovo vyjádření pohledu na politickou situaci ve světě a doma. Stařík zde vystupuje ale situace jsou dost podivně sešroubované dohromady... Ke konci mě to bavilo méně a méně. Ale stále to stojí za přečtení.

Zuknihomol

Z první knihy apolitické se stala kniha politická. Jonasson mnohem více komentuje dění v moderním světě a už k tomu bohužel nevyužívá ani tolik svého hlavního hrdinu Alana Karlssona, čímž knihu ubírá na vtipu. Sto jedna let se na Alanovi podepsalo, stařík většinu knihu předčítá zprávy z tabletu a už nešíří vtipem jako dřív. Přesto se mu obdivuhodně stále daří ocitat se ve správný čas na správném místě tak, aby se stal hybatelem celosvětových událostí. První část knihy odehrávající se v Severní Koreji mi přišla opravdu zajímá stejně jako příběh z jedničky, ovšem ke konci se příběh více a více zamotával, stával se více a více nepravděpodobný až ztratil svůj půvab. Přese všechnu kritiku bych však ráda dodala, že Alan Karlsson si zasloužil svůj druhý díl a myslím, že každý fanoušek a čtenář tohoto hrdiny si i na druhém díle najde to své a potrhlá parta jej opět potěší.

Pítrs85

V porovnání s prvním dílem velký kvalitativní sešup, mlácení prázdné slámy, zkrátka něco, co kdyby nevzniklo, asi by to (literární) svět prodýchal lehce. Ono už třetí Jonassonova knížka, Zabiják Anders, bylo opakování téhož (v horším balení), ale Stojednaletý stařík je ještě tak o třídu dvě horší. Nad vodou to tak drží jen poslední část, zhruba tak poslední čtvrtina, knížky. Ale za Analfabetku pořád velký dík. A teď už, pane Jonasson, přijďte, prosím, s něčím úplně novým. I daňové zákony by od vás byly zábavnější než toto.

icezero

Autorův styl psaní se mi prostě líbí to je pravda a potom je tim hodnocení asi trošku ovlivněno. Jen mi prvni díl přišel takový nějaký lepší, vtipněji napsaný a trosku uvěřitelnější. Ale i tak si dokážu představit, že by se něco z toho klidně mohlo stát...

Sova15

Pan Jonasson umí psát. I když první díl byl lepší, těšila jsem se z toho co stařík a jeho parťáci opět vyváděli.

sarkaditt

Stařík odsunut na druhou kolej, když už mu byl dán prostor, tak to v podstatě nestálo za nic. Příběh ještě méně uvěřitelný, než ten předchozí, bohužel také obsahoval mnohem méně vtipu. Líbil se mi Jonassonův styl psaní, ale i ten jako by tu pokulhával. Nebylo mi po chuti ani příliš mnoho politiky, takže já po přečtení 4 autorových knih uvažuji, že do další se již nepustím, protože každá další kniha mě baví méně a méně.

whale77

I tuhle Jonassonovinu jsem četla jen ušima od čím dál (mnou) zbožňovanějšího Stránského. Na děj i způsob zpracování jsem byla připravená díky poslechu už jedničky, Analfabetky a Zabijáka, takže spíš než nějaké nadšení u mě proběhlo takové to utvrzení, že autor mě prostě baví, a i když nepřichází s ničím novým, tak je prostě super. Absurdní scény, u kterých si však řeknu: ale jo, proč by vlastně ne, mě naprosto uchvacují. Vzhledem k současné situaci na Ukrajině očekávám, že Stařík brzy oslaví 102. narozeniny a půjde si popovídat s Lavrovem, přičemž se mu náhodou podaří odvézt nějakou tu jadernou zbraň do Malmköpingu.