Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

"Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel" Přesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin. Horkovzdušný balon, kterým si chtějí vyrazit, totiž odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. A když je zachrání severokorejská loď, pašující uran, je jasné, že několik významných politiků bude mít znovu plné ruce práce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397696/stojednalety-starik-ktery-se-vratil-Xll-397696.jpg 3.6777

Stoletý stařík 2.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Panteon

Hundraettaringen som tänkte att han tänkte för mycket, 2018

Kniha Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

janik6969

tento díl jsem nedočetla, nezvládla jsem ani prvních sto stran rozjezdu, vnímala jsem Alana jako mermomocí vtipného světáka, co všechno umí, všechno mu projde, všichni mu všechno uvěří... v prvním díle to bylo podáno jako náhoda, já nic, já muzikant, ve druhém to už byl "frajer"... a to mi nesedlo. A na můj vkus moc politiky, vlastně jen politika

vendysantos

Dávám čtyři hvězdičky pouze proto, že první díl byl zkrátka lepší a zábavnější. První díl vyprávěl o Alanově životě, o sto letech plných dobrodružství, absurdit a náhod. Tento druhý díl už byl něco navíc, bez čehož bychom se asi obešli. Ale nemění to nic na tom, že autor píše velmi vtipně a inteligentně a jeho styl mě velmi baví. :)

Ivan F

To, čo bolo v storočnom starčekovi "kúl", už rozhodne v stojedenročnom starčekovi "kúl" nie je. Prečo? Pretože udalosti v storočnom starčekovi boli rozdelené do desiatich dekád a aj keď boli ad absurdum, tak boli zábavné. Udalosti nahustené do jedného roka už tak zábavné nie sú. Okrem toho mi prišlo, akoby Allan hral druhé husle a stačilo mu k šťastiu surfovanie (nie po vode, ale virtuálne) a doslova bol ako Pavlovov pes, len čo sa niekde spomenul alkohol, tak už slintal - to zábavné nie je ani trochu. No a potom je kniha silne politicky ovplyvnená svetonázorom spisovateľa - podľa neho je Angela super "kúl" mädchen a to podľa mňa rozhodne nie je. Že je Donald samoľúby vidlák, s tým súhlasím, lenže na rozdiel od svojich prezidentských predchodcov s nikým nebojoval, tým sa vyznamenal najmä George Junior, čo bol tiež vidlák avšak s napoleonským komplexom. Podtrhnuté a spočítané: v stojedenročnom starčekovi je viac politiky než humoru. Škoda.

Dada077

Aj pri tomto dieli som volila audio a opäť výborné. Dokonca sa mi táto časť páčila viac ako prvá. Už dávno som sa tak nepobavila na hláškach týkajúcich sa štátnikov a situácií - svet verzus politici verzus jeden starček. Biznis s rakvami nemal chybu. :)

Hanka941

První díl se mi četl lépe. Líbil se mi víc. Do první půlky druhého dílu jsem se nemohla začíst. Druhá půlka už mě chytla a a dobře jsem se u ní bavila.

AndreaCekanova

Stoletýho staříka si přečtu klidně ještě tisíckrát, ale stojednaletý stačil jednou. Autor sám sobě nasadil laťku hodně vysoko.

Pavla111

Zabava jako prvni knizka ;-)

bigbabe

Oproti prvnímu dílu to bylo slabší, první půlka mě vůbec nebavila, druhá se trochu rozjela. Ale sto let bylo lepší než "aktuální" dění.