Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

"Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel" Přesně před rokem utekl stoletý Alan Karlsson z domova důchodců v Malmköpingu. Teď si se svým přítelem Juliem užívá života na Bali. Tedy až do chvíle, než se Julius rozhodne připravit Alanovi oslavu narozenin. Horkovzdušný balon, kterým si chtějí vyrazit, totiž odletí bez pilota a Alan s Juliem se ocitnou na širém moři. A když je zachrání severokorejská loď, pašující uran, je jasné, že několik významných politiků bude mít znovu plné ruce práce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397696/stojednalety-starik-ktery-se-vratil-Xll-397696.jpg 3.6670
Série

Stoletý stařík 2.

Žánr
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Panteon
Orig. název

Hundraettaringen som tänkte att han tänkte för mycket, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (214)

Kniha Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

Přidat komentář
Datr1
27. září

jako pokračování je to velmi povedené, vtipně vystižená politika, někdy je jí moc, nicméně chápu, že bez toho by čtenář nebyl v obraze. Pěkná.

vermiceli
28. srpna

Kniha se četla dobře, ale byla v podstatě to samé v bledě modrém jako první díl.


stanislav0373
17. srpna

Stoletého staříka přestává zahálka bavit a objevuje kouzlo černého tabletu...

Na rozdíl od předchozího dílu je tu znát jemná hořkost humorných scén, i když vykreslení některých státníků je více než trefné!

MartinJay
14. srpna

Skvěle napsané pokračování. Tato kniha se neomrzí. Vtipně a originálně glosuje současnou společnost a politickou situaci. Rozhodně doporučuji. Přečteno jedním dechem

surikata246
12. srpna

Trochu krkolomné vyprávění prošpikované glosami na světové politiky současnosti. Nedalo se to číst jedním dechem jako kniha předchozí.

Michaeles
11. srpna

Když toto porovnám se stoletým staříkem, tak by bylo asi lepší, kdyby tato kniha vůbec nevyšla. Stařík s tabletem obletí svět, odevšad se dostane jak největší akční hrdina, ale kniha celkově o ničem.

mcabr
10. srpna

Nebylo to špatný.Přišlo mi to jako ironický průřez politikou přes Koreu,USA a Švédsko.

VendaS20
05. srpna

Po Stoletém staříkovi jsem se na druhý díl těšila a nemohla se dočkat, co Alan zase vyvede. Ale druhý díl mne zklamal. Styl knihy je opět skvělý a čte se dobře, ovšem obsah se mi již tolik nelíbil. Většiny knihy je o politikaření a ani Alan už příběhem neproplouvá aniž by vlastně tušil co způsobuje. Jak jsem psala výše, styl psaní je čtivý, ale ke knize se zřejmě znovu nevrátím.

1 ...

Doporučujeme

Analfabetka, která uměla počítat
Analfabetka, která uměla počítat
Hlava 22
Hlava 22
Zvonokosy
Zvonokosy
Tajný deník Hendrika Groena
Tajný deník Hendrika Groena