Sto tajných dvířek

Sto tajných dvířek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24193/bmid_sto-tajnych-dvirek-Hsd-24193.jpg 3 183 35

Sto tajných dvířek série

Dvanáctiletý Henry York se jednoho večera zrovna chystá na kutě, když z půdy nad sebou uslyší ránu. V domě, v němž nyní žije, se moc nevyzná – na nějakou dobu se totiž přestěhoval ke své tetě, strýčkovi a třem sestřenicím – a tak si tajuplných zvuků nejprve nevšímá. Příští noc se však probudí zasypaný úlomky omítky. Ze stěny trčí dva prapodivné knoflíky a jeden z nich se pomaloučku začíná otáčet… Henry seškrábne ze zdi kus omítky a odhalí dvířka – devětadevadesát dvířek všech tvarů i velikostí. Za jedněmi šumí liják. Za druhými je vidět jasně ozářená místnost – a v ní přechází sem a tam neznámý muž! Henry i jeho sestřenice Henrietta brzy pochopí, že to nejsou jen tak nějaká obyčejná dvířka, ale brány do jiných světů… Sto tajných dvířek je první částí nového příběhu, fantastického a dobrodružného zároveň.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

100 Cupboards , 2007

petiska
03.08.2013 4 z 5

Chvílemi zmatené. Jsem naštvaná na svoji dokonalou fantazii, ve které jsem si promítla všechny scénky z knihy. Jak už jsem psala kamarádce - připomíná mi to dětskou verzi Stephena Kinga a ne žádnou pohádkovou sci-fi knihu. Ale moc se mi origoš příběh zamlouval. Teď to nechám přečíst svoji desetiletou sestru a uvidíme, jaký na to bude mít názor. Dávám čtyřikrát * * * *

L0La
31.07.2013 5 z 5

Co dodat .. pěkný vzhled, děj a vůbec všechno;) a měla jsem na ni ve škole referát :D

anibeni
07.07.2013 3 z 5

Taková pěkná dětská fantasy.. kdyby mi bylo 9-10 let, byla bych nadšená.. Krásný je přebal knihy, to se musí nechat..

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Zhltáno za dva dny. Moc se mi příběh líbil, četlo se to opravdu samo. Celý ten nápad se všemi těma dvířky a kombinacemi, jak se do nich dostat. Sice tam bylo málo o těch ostatních světech, ale i to málo mě uchvátilo. Moc se těším na další díl.

Bublushka
19.05.2013 2 z 5

Je to zvlátní kniha o které si dosud nevím co myslet. Na jednu stranu nebyla špatná, ale na druhou nechápu co autora přimělo poslat jí do ciziny. Místy, tedy vlastně skoro furt byla hluchá místa. A rozebírání toho, že se hlavní hrdina pozvracel bylo divné. Navíc se moc nedělo no a knihu bych znova nečetla, ale zas tak špatné to nebylo...

knihomilka
09.04.2013 5 z 5

Spočiatku som si musela privyknúť na autorov jednoduchý, detský štýl, bolo vidieť, že je začiatočník (ďalšie diely sú už odlišne napísané, pokročilejšie), ale po pár stranách sa mi zapáčil a vychutnávala som si ho. Milujem tajomstvá a objavy, ktoré sú ukryté na starých pôjdoch a presne to tam bolo, presne tak, ako ma to vie držať v zaujatí s očami dokorán otvorenými. To, ako Henry postupne odkrýval skrinky, bolo tak zvláštne pútavo opisované, s takým presným, presvedčivým úsilím, že som mala dojem, že na tom pracujem aj ja vlastnými rukami. Priam som cítila tú omietku. Vlastne dodnes ju cítim, keď si na túto knihu spomeniem. A všetky tie paralelné svety v tých skrinkách, ten samotný nápad, že sa dá do nich vstúpiť cez ich dvierka, je úplne fantastický. Tento diel bol najlepší preto, lebo tu sa opisovalo, ako Henry skrinky objavil a objavy sú častokrát vzrušujúcejšie ako akcie, súboje či širšie rozvinutie príbehu.

Issis
04.03.2013 4 z 5

Tak nějak jsem od této knihy čekala trochu víc. Chvílemi člověk čeká co se bude konečně dít, ale děj se odehrává velmi pozvolna a pořádně se rozjíždí až na posledních několika stránkách. Další díly bych si pravděpodobně nekoupila, ale jinak mám dojem z knihy celkem dobrý.

Cataline
12.01.2013 1 z 5

Když tato kniha vyšla, na první pohled mě zaujal její přebal. Knihu jsem si tedy přála k svátku a očekávala jsem od ní hodně. Bohužel, její děj mě velice zklamal a myslím, že každé průměrně nadané desetileté dítě by myšlenku s tajnými dvířky dokázalo uchopit lépe než sám autor. I přes to jsem knihu dočetla do konce, který tak nějak vyzněl do prázdna... Dávám jednu hvězdičku za hezký přebal... :)

Sheina
22.09.2012 odpad!

tadle kniha jse mi vubec nelíbila neni napínavá děj je takový chabý stěží jsem ji přečetla do konce a to má tak málo stránek rozhodně si další díli nepřečtu!

milovnikknih
12.05.2012 2 z 5

Obal knihy předpovídá napínavý příběh,který má vtáhnout čtenáře do děje.Ale po přečtení knihy si čtenář neužije žádné napětí.Příhěh je nudný a bez fantazie.Námět na knihu hodně připomíná scénář na seriál Hvězdná brána.
Snad se bude příběh vyvíjet slibně s pokračujisími díly -Pampeliškový oheň a Kaštanový král.
Musím pochválit návrh na přebal knihy.Moc se povedl.Škoda ,že obal knihy zastínil příběh.

reykjavik
06.02.2012 4 z 5

Takový lepší průměr.
Skvěle vykreslený děj venkova, kde se převážně děj knihy oderává.
Celkem sympatické postavy.
Ale když došlo na to, že dva hrdinové objevili dvířka, čekal jsem(nebo doufal), že je vcucnou a objeví se někde úplně jinde.
Bohužel to bylo naopak.
A ta čarodějnice na konci byla dost dětinská.

cejka
28.11.2011

Tato kniha se mi mo líbila a nechápu že někomu ne.

tsal
01.08.2011 3 z 5

Kniha měla obrovský potenciál. Sto tajných dvířek do jiných světů a chlapec, na kterého čeká spousta objevů. Doufala jsem v magické světy, neznámé krajiny a bytosti a neustálý pocit napětí a očekávání.
Bohužel si autor s touto ideou neuměl poradit tak, aby vše nevyznělo do prázdna. Souslet událostí mi přišel moc strojený, jednání postav naprosto nereálné a hloupé, že by nad tím kroutilo hlavou i dítě (obzvláště pak vztah Henryho k jeho rodičům byl až zvláštně emočně odtažitý) a poslední třetina knihy mi přišla jako prapodivné puzzle, které se někdo pokusil spojit násilím. V závěru jsem proto měla pocit, že vše směřovalo odnikud nikam a že si vlastně ani sám autor nebyl vědom, čeho chtěl dosáhnout.

LilyFair
05.02.2011 2 z 5

Tato kniha mě opravdu zklamala.... nebyl to špatný nápad (99 dvířek do jiných světů), ale děj byl opravdu (s prominutím) o velkém ničem...

Drimwisible
30.11.-0001 1 z 5

Knihu som začala čítať asi pred rokom, ale následkom nudnosti som ju po pár kapitolách prestala čítať...Tento rok som sa odhodlala, že ju prečítam, no znovu sa mi asi po polovičke knihe atalo to, čo po prvý krát. Jediná kniha, ktorá ma skoro unudila k smrti je táto! Čakala som na nejaké vyvrcholenie, alebo prekvapenie, nič sa však nedialo. Okrem toho, kniha bola zvláštne napísaná (možno preložená v SK), zle sa mi čítala a vety vyzerali, ako by ich písal nejaký prvák.

Nathan David Wilson
anglická, 1978
2009  69%Sto tajných dvířek
2010  77%Pampeliškový oheň
2011  77%Kaštanový král

Kniha Sto tajných dvířek je v