Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4762 292

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Szekynka
18.04.2018 4 z 5

Díl plný zvratů, překvapení a odhalení.

JitulHa
07.04.2018 4 z 5

Ve třetí části, která nese název Zatmění, se hrdinové snaží vrátit hodně věcí zpátky, aby zabránili opakování některých chyb, zároveň se přizpůsobují tomu, co je nevyhnutelné. Také se objevuje spoustu dalších nesnází, ať už v podobě údajně zažehnaného nebezpečí, které vyplouvá znovu na povrch, nebo Belly, jenž musí učinit jedny ze svých nejtěžších rozhodnutí. A musím zmínit zase Jacoba, protože je pro mě v tomhle díle asi nejvíc rozčilující prvek, jak pořád nerespektuje Bellino přání, a neustále jí do všeho mluví, a hned po něm samotná Bella, která chvílemi neví, co chce. Ale i tak se jednalo o poměrně čtivé pokračování.

speciale88
06.04.2018 4 z 5

Tento díl už začal být více zajímavý svým dějem. Série se dostává pomalu do obrátek.

Nela.Rob
05.04.2018 3 z 5

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

XenaTaurus
02.04.2018 5 z 5

Opět skvělé a poutavé čtení, více emotivní než předchozí díly.

Klára2216
19.03.2018

Vždy mě vrátí do mých mladých bezstarostných let, proto se k ní vracím.

TerezaJágrová
08.12.2017 5 z 5

Nádherná série knih,na kterou nedám dopustit.

milena8281
09.11.2017 5 z 5

Příběh začíná gradovat, pořád velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

Zebra01
29.10.2017 4 z 5

Tento díl je nejlepší jak v knižním tak i ve filmovém zpracování. Avšak je škoda že autorka nevěnovala více času vedlejším postavám- některé jako Seth a Jasper jsou snad lepší než ty hlavní :).

Veronika33
25.10.2017 5 z 5

Ďalší super diel série Súmrak. Akcie už pribudlo viac a to je príbeh pútavejší, zaujímavejší. Odporúčam veľmi dobre napísaná kniha. Vrhám sa na ďalší diel, super.

Kacule88
22.10.2017 5 z 5

Tohle je tak skvělá série,že bych ji mohla číst pořád dokola a neomrzela by se mi.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Pre mňa bol toto taký najviac zvláštny diel, resp. som si obľúbila iné, ale aj tak je o super knižka a zhltla som ju ako nic. Nebola som proste Jacobov fanúšik... :D

girdi
11.09.2017 3 z 5

Tentokrát mnohem víc akce, zajímavých zápletek a výletů do minulosti. Edward je na scéně, takže za mě spokojenost. Nanicovatost a marnost Belly je opět někdy "na přes držku", ale už ji známe a víme, co od ní čekat. :-D Po letech přidávám jednu hvězdu.

silvinka12
02.08.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi hodně líbil. Stmívání bylo jenom takové seznámení s upíry, Nový měsíc s vlkodlaky a teď to konečně vypuklo. Těším se na další díl!

Carol96
24.07.2017 3 z 5

Tento díl mě asi zatím bavil nejvíce. Obsahoval nejvíce napětí a zvratů.

Kája5951
17.07.2017 5 z 5

Je snad něco silnějšího a krásnějšího než vztah Edvarda a Belly? Já myslím, že ne. Jasně v této knížce jsou chvíle kdy se Edvard nezachová úplně nejlépe, ale jenom z lásky k Belle. Celou tuhle ságu si musí přečíst každý, kdo má rád romantiku, nadpřirozeno a dobrodružství v jednom. Tato knížka nepojednává, ale pouze jenom o lásce, dočte se v ní také něco o skutečném přátelství, o přátelství navždy. A myslím, že slovo navždy má v této knížce trošku jiný význam než v našich životech.

jaja10
16.07.2017 5 z 5

Celou serii mám moc ráda.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Tak tento díl neměl chybu. Zatím nejlepší. Jsem zvědavá na Rozbřesk.

Penelope99
08.07.2017 5 z 5

Můj oblíbený díl nejspíš z důvodu, že to mezi hlavními hrdiny konečně více jiskrilo - myslím, ne už tolik dětsky. Takhle sága byla kdysi má srdcovka, takže nejsem asi zcela objektivní, ale za mě plný počet, i když je to jednoduché čtení.

surynas
18.06.2017 3 z 5

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to. Ale ta armáda to byla pecka, upíři tak jak mají být takže u ostatních dílu to byly dvě hvězdy, ale tady dávám tři.