Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4766 292

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

cukrovka
01.11.2021 5 z 5

Další příjemné a čtivé pokračování romantiky o upírech a vlkodlacích.

Petra101
06.10.2021 5 z 5

Třetí díl ságy se mi líbil. Dobře se mi četl, přímo jsem to hltala jako předchozí dva.

Turante
02.10.2021 4 z 5

Tento díl byl možná trochu nadbytečný, neustálé přetahování Edwarda a Jacoba mě moc nebavilo. Ale je pravda, že se tam mnoho věcí vysvětlí.

zimolka
26.09.2021 3 z 5

První dva díly se mě líbily.Tomuto by neuškodilo o pár stránek méně, kde by nebyla neustále dokola popisována dokonalost, krása upírů a to co Bella cítí ke svému příteli.

knihomolkaMist
07.06.2021 4 z 5

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)

Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Třetí díl, je za mě nejslabší. Dá se říct, že se mezi sebou dohadují dva puberťáci o jednu holku. Klasické středoškolské drama, furt však ale baví. Myslím si však, že je to opravdu děláno pro mladší čtenáře, a proto ti starší tomu říkají, že je to brak.
Každý by si to ale určitě měl přečíst před tím filmem.

Tialexa
08.04.2021 5 z 5

Kniha byla super. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst

musivila
04.04.2021 5 z 5

U třetího dílu se to ve mně trochu pralo. Bella rozpolcena láskou mezi upírem a vlkodlakem. Který nakonec získá její srdce i duši? Pořád jsem moc fandila Jacobovi, ale vlastně i Edwardovi. Ze začátku mi vadila až přehnaná ochranitelská péče Edwarda o Bellu, která zastiňovala vše pěkné, co mezi nimi bylo. Proto jsem možná víc stranila Jacobovi, s kterým byla Bella jiná. On byl ten hezký rozesmátý kluk, s kterým se mohla chovat nedospěle a nezodpovědně. S ním zapomínala na své starosti. Nebál se riskovat a nevzdávál se, šel si za svým. On byl Belly slunce.
Edwardovi později také dojde, že jeho způsoby, jak ochránit Bellu jsou přehnané a omezující. Ale také chápu jeho chování. Bella je důvod jeho existence. Všeho by se kvůli ni vzdal a obětoval, jen aby byla šťastná. Má ryzí a čistý charakter a velké sebeovládání. Nakonec tito dva pro bezpečí Belly musí spojit své „síly“, aby ji ochránili. Tak kdo bude vítěz a kdo poražený?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznala jsem, že se mi stýská, že toužím po těch místech a po člověku, který mi poskytl útočiště, když mě zahalila nejtemnější noc.
… nahrazoval mi slunce a zaléval mě teplem, díky němuž byl můj prázdný život snesitelnější.
"Já mu ubližuju. Pokaždé, když se otočím, mu zase ublížím.“
Byla jsem sobecká a ubližovala jsem. Mučila jsem ty, které jsem milovala.
A pak jsem docela jasně cítila, jak mi srdce puklo a jedna část, ta menší, se odlomila.
Viděla jsem každou chybu, kterou jsem udělala, každou škodu, kterou jsem napáchala, drobnosti i zásadní omyly. Každou bolest, kterou jsem způsobila Jacobovi, každou ránu, kterou jsem zasadila Edwardovi....

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.

Limonadovyjoe
18.02.2021 5 z 5

(SPOILER) V rámci série je pro mě tenhle díl nejlepší. Bella a Edward jsou už zajetým párem, už tady není tolik té sladké omáčky, Bella už se dokáže rozhodovat sama za sebe a jde si za tím, co chce. Nechybí ani milostný trojúhelník Edward/Bella/Jacob a žárlivost na obou stranách. Máme tu zásnuby i pořádnou bitvu v závěru. Celá parta vlků je více než sympatická a navíc se dozvídáme i něco o dalších členech Cullenovic rodiny. Do tohohle dílu autorka přidala ty správné ingredience a ve správném množství.
Navíc miluju tu upršenou atmosféru, lesy a flanelové košile.

kajka.bhlv
18.02.2021 3 z 5

Třetí kniha se mi líbila ze všech zatím nejvíc. Vlkodlaci jsou mi sympatičtí, proto se mi skvěle četly části, ve kterých vystupují. Podle mě zajímavost každým dílem stoupá, snad mě rozbřesk nezklame.

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Nejdříve jsem viděla filmy, které patří k mým velice oblíbeným fantasy či upíři. Knihu doporučuji, jako kniha se nestala mým nejoblíbenějším dílem, za to film Zatmění ano. Rozbřesk se mi líbil více a já doufám, že si pořídím do osobní knihovny Stmívání a Nový měsíc...ano začala jsem knihy číst až od 3.dílu, ale jak jsem již zmínila...filmy byli spatřeny dříve než kniha.
Přesto knihu Zatmění doporučuji Upířím nadšencům a Fantasy milovníkům!

Marie022
01.02.2021 3 z 5

Nejlepší byly asi části věnované vlkodlakům a to, že se to celé nemotalo jenom kolem Belly a Edwarda (za mě já je moc nemusím), ale bylo to docela dobré.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Opětovné snížení kvality, ale zase se dozvídáme mnoho věcí o upírech (hlavně Jasper, ten mě hodně bavil). Některá rozhodnutí postav byla zvláštní, zmatená a nelogická.

apq
26.12.2020 5 z 5

Za mě super pokračování.

ElessaRiverbow
10.12.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem četla přes 2 týdny. To samo o sobě ukazuje, jak moc mě nebavila. První polovina byla nezajímavá a nudná, vůbec jsem se nemohla začíst. Nejzajímavější byly quileutské legendy, které za mě byly opravdu skvělé. Druhá polovina už byla mnohem lepší. Moc se mi líbila minulost Rosalie a Jaspera. Co se týká milostného trojúhelníku, po přečtení Selekce a Elity mi už začal celkem lézt krkem, proto i tady mi vcelku vadil. Každopádně do dalšího dílu se pustím, abych měla celou sérii přečtenou.

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Miluji styl psaní této autorky. Asi by mohla psát o čemkoli a já bych jí to prostě věřila. Za mě 4,5 hvězdy pro celou sérii.

DannyLady
11.10.2020 4 z 5

Jakmile jsem začala číst, hltám jednu knihu za druhou. Jednou za čas prostě dostanu chuť přečíst si znovu tuto úžasnou sérii, která mě na základní škole naučila milovat knihy. Příběh je díl o dílu svižnější a akčnější. A nezamilovat si postavy ať už hlavní či vedlejší prostě nelze.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Miluju, miluju ,miluju. Tohle musíte číst :)

lena.o.knihach
13.09.2020 3 z 5

Tak tohle vážně nepobírám. Většina čtenářů patří do týmu Edwarda a to všechno i po tomhle, co v Zatmění vyváděl?

Úplně nejvíc mě bavily pasáže s Jacobem. Tady se mi kupodivu líbila (to bylo snad poprvé) i Bella, když neposlouchala Edwardovy zákazy a zdrhala za vlkodlakem. Jenže celá zápletka byla na můj vkus celá přetažená za vlasy. Opravdu kvůli jedné smrtelnici budete budovat celou armádu upírů?

Po druhém díle je tohle určitě zas krok zpět a dostáváme se na začátek - na úroveň Stmívání. A to to bylo tak hezky rozjeté. Upřímně jdu do posledního dílu s tím, aby tohle celé už skončilo a já měla od upírů zas klid.