Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4759 292

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Miluju celou tuto sérii:-) netřeba dalšího komentáře. Fandové určitě četli a jsou stejně nadšení jako já a kdo nečetl a nemá rád upíry tak ani číst nebude.

Cress
12.08.2020 3 z 5

3,5*
Místy to bylo zdlouhavé a Bella mě štvala více než v předchozích dílech. Eda byl naopak více v pohodě. No a Jake byl teda opravdu hrozný a po této knize ho už nemám ráda vůbec. Ale opět jsem si to užila. Stmívání je prostě špatné, ale je to Stmívání a bude vás to bavit, tak si to přečtěte.

Markét0138
31.07.2020 odpad!

Byla jsem nemocná, nudila jsem se a tohle byla jediná kniha, kterou jsem měla zrovna po ruce. To je jediný dvoj-důvod, proč jsem zase vstoupila do téhle řeky - horečka a nuda. Nakonec jsem tu knihu ani nedočetla a s touto sérií jsem skončila nadobro, ani mě nezajímalo, jak to dopadne.
(Časem jsem s kamarádkou viděla po jistém přesvědčování Rozbřesk, takže jsem nakonec stejně zjistila, jak to dopadne, ale to nic nemění na tom, že tyto knihy už nikdy. A filmy vlastně taky ne, stačilo mi to vidět jednou.)

Kajuš94
02.07.2020 4 z 5

Tento díl byl místy zdlouhavý, ale asi to dávalo smysl. Co mě u této knihy odzbrojilo bylo jak na konci Bella byla ,, vyřízená " z Jacoba.

Velbana
14.06.2020 5 z 5

Krásně čtivá knížka.

Tess.96
11.06.2020 4 z 5

Docela dobrý díl. V polovině knihy jsem sice knihu musela odložit, jelikož přestávala být chuť na čtení, ale když se člověk do příběhu opravdu začte, tak by se to zvádlo přečíst klidně za tři dny s přehledem. To já bohužel neumím, musím mít na to chuť. A teď k příběhu. Edwarda mám ráda jako postavu, přijde mi kultivovaný, nesobecký a hodně zamilovaný do Belly. Jacob je pro mě nevychovaný, sobecký Vlk, který chce Bellu jen pro sebe. Ano jsem tým Edward a nebojím se to přiznat. Ale Bella se v téhle knize chová vážně na facku. Po celou dovu příběhu jen fňuká, nebo si stěžuje, že to má šíleně těžké a nemůže si vybrat mezi upírem a vlkodlakem, i když nejšťastnější je jenom s Edwardem. Její chování a rozhodování mě opravdu dostávalo k šílenství, ale možná to byl prostě jen autorčiný cíl.

8912
05.06.2020 odpad!

Pro tuto knihu mám jediná dvě slova. Blaf a brak.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Skvělý díl. Četl se krásně a byla jsem ráda, že je Edward naplno zpět. I když váhání Belly bylo občas otravné.

bara-z5649
27.05.2020 3 z 5

2. rereading - Klidně bych některé části proškrtala. Na mě to bylo občas opravdu zdlouhavé, ale chápu, že se některé věci museli dořešit.

jirka9453
17.05.2020 4 z 5

Trojka mi přijde vyspělejší, věcnější a téma i vážnější - ale nelze než souhlasit, že milostné přetahovačky těch tři jsou místy napřestlamu :-D

Luigi1
17.05.2020 5 z 5

Velvelvelmi dobrý pokračování ve kterém se rozplétá osud jacoba,Edwarda a Beiiy,jsem zvědavý jak to v dalším díle dopadne.

veronikahessy
19.04.2020 4 z 5

Četla jsem v angličtině a určitě se k tomu vrátím :) Z filmů se mi líbil nejvíce první díl.

Radka1911
03.04.2020 3 z 5

Četla jsem už jako dospělá na doporučení dcery která tehdy byla cílovou skupinou, takže ze začátku jsem neočekávala že mě upírská literatura chytí. První díl byl podle mne nejlepší, postupem času už jsem začala cítit, že bych se ráda při četbě už vrátila mezi lidi. V každém případě pro čtenáře pro které je sága určena, pěkné počtení.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Supr kniha.
Film jsem viděla dřív, ale i tak mě kniha nezklama. Bellinu situaci ji vůbec nezávidím (sama bych v taové situaci nechtěla být). Příběh Rosalie a Jaspera byl pro mě velmi překvapivý a vůbec jsem to nečekala (co je potkalo).

Twinny
16.03.2020 3 z 5

Po půl roce jsem dostala chuť na Bellu a Edwarda. Jak pokračoval jejich příběh.
Musím říct, že Zatmění se mi líbilo více než předchozí díly. Opět napsáno velice čtivě. Fantasy stránka tu je mnohem lepší a propracovanější a dává větší smysl. Vysvětlení některých věcí bylo skvělé a jsem ráda, že tam bylo. Příběh byl mnohem záživnější a zajímavější. Dala bych čtyři hvězdičky, ale...
...ale zase mě štval milostný trojúhelník. Každý jeho cíp se choval jako blbec. Bella, Edward, Jacob. Upřímně každého mi bylo svým způsobem líto. U Belly si ťukám na čelo, protože její chování bylo fakt něco neskutečného. Ale na druhou stranu jí to ani upír, ani vlkodlak nijak neusnadňovali. A obou kluků mi bylo líto, že jsou oba závislí na holce, která je trochu mimo. A za ty výlevy, co všichni předvedli v druhé polovině knihy, snižuji hodnocení.

LucySmile
05.02.2020 5 z 5

Další z mých nejoblíbených knih. Trochu mi vadí nerozhodná a úzkostlivá Bella, ale jinak není co vytknout. V této knize mám nejradši nesobeckost Edwarda. Opět velmi čtivé, nelze nemilovat.

mistrikova
03.02.2020 4 z 5

Pro mě asi nejslabší díl ze ságy. Bylo mi líto Jacoba, kterému jsem fandila. Taková živočišná láska. A nerozuměla jsem Belle, co ji přitahuje na Edwardovi...trochu mě už iritoval tou svojí blahosklonností.

Artep5244
02.02.2020 4 z 5

Zjišťuji, že mám radši kapitoly, jejichž středem je někdo jiný než Bella. Nějak té holce přestávám rozumět. Otravuje mě a svým chováním mi občas připomíná dítě, které neví, co chce. Ovšem pasáže, ve kterých má čtenář možnost dozvědět se alespoň něco víc z minulosti vedlejších postav, vše napravují. Stejně je to i s legendami vyprávěnými u ohně.
Závěr příběhu nabral na příjemné akčnosti, až mě to trochu překvapilo. Knize dávám čtyři hvězdičky, protože autorčin styl psaní (zejména sloh a propracovaná psychologie postav) si to zaslouží.

Micka02
11.01.2020 5 z 5

Tato kniha byla opět velmi čtivá.
Líbilo se mi, jak Edward se bál jít k Belle chvilku potom co zabil Viktorii. Myslela jsem si, že se bojí toho, že by Bella na něj mohla použít ten kámen. Na konci mi přišlo zajímavé jak to bylo z pohledu Jacoba.

hellena1523
30.12.2019 2 z 5

Tak tenhle díl se nepovedl. Připadá mi nejslabší. Upřímně řečeno, doplňující novela Krátký druhy život Bree Tanerové je daleko lepší, než Zatmění. Taková zbytečná vata, natahování ságy...