Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4764 292

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další skvělé pokračovaní , líbí se mi

MesLivres
19.02.2013 2 z 5

Dočetla jsem, zasloužím si odměnu...

Satipej
11.02.2013 4 z 5

První kniha asi nejlepší, podle mého se v této knize řeší jen "zabamomy". Přesto je to čtivě napsáno.

Bet
28.01.2013 4 z 5

Tato knížka se mi líbila :)

Miss Utahraptor
13.01.2013 2 z 5

"Zaprvé, protože na upíra jsi nechutně ctnostný."

Tak tohle už se mi moc nelíbilo. Bylo to takový "Jak dostat upíra do postele/zakomplexovanou holčinu pod pantofel." + obohacení o milostný trojúhelník. Nějak mě to nezaujalo. Co zůstává je čtivost a slušný sloh. Jo, a dávám bod za "poodhalení" Jasperovy minulosti (jedna z oblíbených postav :D).

machrus
16.11.2012 4 z 5

Asi takhle kdyby zemřel někdo jiný,někdo z hlavních hrdinů.Asi by to bylo to pravé ořechové.Byl by to ten zlom, který Twilight sága nemá.

SaDiablo
08.11.2012 1 z 5

S NM u mě patří do těch minusových z tetralogie.

jana89
31.10.2012 4 z 5

Třetí díl je už lepší než díl druhý... je zde dost akce, dozvíme se také proč se Rosalie k Belle chová, tak jak se chová a také zde Bella řeší své city k Edwardovi a Jacobovi. Celkem přijatelný díl...

Em.
17.10.2012 3 z 5

Neznám nesympatičtější postavu než je Bella. Strašná kráva.

l.ennca
16.10.2012

Znám i mnohem lepší knihy, ale ani tato není úplně k zatracení. Mě se líbila.

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Nevím proč, ale asi neznám lepší knihu :-) Mám všechny díly za sebou - poté jsem se vrhla na film a málem jsem se poč.... Ty představy ve filmu byly stejné, jak JÁ si je představovala díky knížce.... Prostě parádní zážitek pro mě :-)

Vini
07.09.2012 5 z 5

Mně se tento díl líbil, mimojiné proto, že se hezky plyně četl.

Lady_Ef
20.08.2012 2 z 5

Romantické, nudné a prázdné jako předchozí díly, jen obohacené o flashbacky z upíří minulosti.

TessDragon
10.08.2012 5 z 5

3 díl Twilight : Zatmění řeší hlavně milostný trojúhelník Edward/Bella/Jacob.Bella Edwarda miluje už od Stmívání,ale do Jacoba se postupně zamilovávala v Novém měsíci a v Zatmění jí to došlo(hlavně s Jacobovou pomocí ;D .Poté už je tu pořádná upíří-vlkodlačí bitka a vyřeší se problém Victoria,na návštěvu přijdou i Volturiovi.Moc se mi líbilo Edwardovo požádání Bellu o ruku,ale ona to teda pěkně zkazila :D .Potom i bylo líto i Jaka,ale věřím že se otiskne do někoho jiného než je Bella.Zatmění se mi moc líbilo,tak jako předchozí díly,má to v sobě kouzlo,originalitu,vtip,snad i strach a hlavně romantiku.Vše v jednom a knížku doporučuji.

Jitulka
24.07.2012 4 z 5

Třetí díl mi vadil asi nejvíc ze všeho kvůli Belliným pochybnostem, jak to s Jacobem vlastně má. V tu chvíli mi připadala úplně blbá, naivní. Samozřejmě to zachránil boj o její život s Victorií a novorozenými :) Svatba ke všemu patří, další happy end.

cathyblack
02.07.2012 1 z 5

Prvních 28 stránek. Pak jsem to vzdala a zeptala se ségry, která je žroutem téhle série, jak to celé dopadne a knihu jí vrátila. Na mne je to přesládle kafe, které stejně kvůli srdci pít nemůžu. Dejte si za mne.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Zhodnotím celou sérii 4. knížek najednou - jednoduchá, "nenásilná" literatura, určená především osobám školou povinným :-) Dobře se mi četly všechny čtyři díly této série a ač jsem (bohužel) už dospělák, tak mě upírská sága zaujala. Bylo to pro mě úplně nové téma, které jsem dosud nečetla, takže se mi proplétání lidí, upírů a vlků velmi zalíbilo. Stejnojmenné filmové zpracování už mě tolik neoslovilo. Knížky doporučuji k přečtení, já určitě nebudu číst znovu, ale přečtení nelituji.

Azizi
19.06.2012 4 z 5

Túto knihu som zo série čítala ako prvú. Prvý film sa mi nepáčil, druhý film som ani nedokázala dopozerať. Strašná nuda. Ale potom som sa k nemu vrátila a ten záver ma dostal tak, že som sa nakoniec rozhodla prečítať si tento krát tretiu knihu namiesto filmu. Nezdá sa mi to však až o toľko lepšie ako filmy. No ale aby som sa dostala k samotnej knihe. Neskutočne mi lezie na nervy Jake a Charlie. Pasáže s nimi som mala chuť preskočiť a že ich nebolo málo. O niečo menej ale tiež mi trochu vadí prehnaná láska Belly a Edwarda. Ale to pripisujem hlavne tomu, že neznášam príbehy o láske. To ostatné mi až tak nevadilo. Aj keď jasné, kniha by mohla byť oveľa prepracovanejšia a tak. Ale boli tam momenty, ktoré sa mi veľmi páčili. Zvlášť mám rada Carlislea a Alice, takže jedná sa hlavne o pasáže s nimi.

h.anuli.k
26.05.2012

No mně to taky přišlo trochu o ničem, naprosto souhlasím s ,kroftik, ale prostě to patří do série, tak dobrý.

kroftik
25.05.2012 2 z 5

Tak je to za mnou. Ufff. A že to byla fuška. Po prvních dvou dílech, které jsem měla přečtené hned, jsem třetí díl nemohla za boha dočíst (a to jsem se na něj tak těšila). Nudné, zdlouhavé, bez děje. Je to vlastně "závěr dvojky", který by se při hodně dobré vůli vešel na 50 stran.To, že se autorka se rozhodla ho natáhnout na nesmyslných téměř 500 stran dílu třetího je pro mě zbytečné a nepochopitelné.