Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 4 4752 291

Stmívání / Twilight série

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

Michelle13
Michelle13
21.02.2024 4 z 5

Musím říct, že třetí díl už byl o něco lepší než ty ostatní dva, aspoň něco málo se tam stalo. Je to oddychovka a čte se to docela dobře, stránky utíkají docela rychle. Sice je to spíše pro náctileté než pro dospělé, ale co si budeme... Pokud hledáte čtení u kterého nemusíte tolik přemýšlet tak je to jasná volba.

PinkBunny
PinkBunny
11.01.2024 4 z 5

Slyšeno jako audiokniha.
Jako teenage romance dobré, více v tom nehledejte.

Booky84
Booky84
02.01.2024 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série, kdysi jsem ho četla pořád dokola. :-) A nyní po tolika letech jsem prostě měla chuť a náladu si celou sérii přečíst znovu a rozhodně toho nelituji. Teď si dám od upírů a vlkodlaků krátkou pauzu a časem si přečtu pokračování.

ŠtěpánkaAdam
ŠtěpánkaAdam
17.12.2023 5 z 5

Stmívání je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Celý příběh je dokonalou pohádkou o nabručeném upírovi a samotářské dívce. Patřím jednoznačně mezi milovníky celé ságy!

Mandy412
Mandy412
29.11.2023 3 z 5

Dostala jsem se zpět k tomuto dílu díky výzvě 2023. Hezká nostalgie, pamatovala jsem si z teenage dob, že se série četla pěkně, proto tento výběr.

monika3332
monika3332
28.10.2023 5 z 5

Další v pořadí. Ano a na rozdíl od prvního dílu, se četl dobře

Vjeerus
Vjeerus
08.10.2023 2 z 5

Tak si tak říkám, že vzhledem k tomu, že tohle byla kniha mého dětství, tak jsem vlastně dopadla dobře, co se týká partnerů do vztahu.
Pokud někomu přišlo ještě skousnutelné chování hlavních hrdinů, v tomto díle je to jeden velký červený vykřičník za druhým. Nejen že hlavní hrdina je stalker, což víme od prvního dílu, ale je to taky sobecký žárlivec, co omezuje osobní svobodu a nedokáže rozumně uvažovat ohledně nebezpečí.
Co se týká hlavní hrdinky, tak její nulové sebevědomí je kapitola sama o sobě a dost z nás v určitém věku nevěřilo, že by se mohlo někomu líbit. Ale vzhledem k faktu, že po ní slintá půlka města, už by se mohla trochu zamyslet. Co mi ale fakt vadilo, tak je její manipulátorství. Protože co nevyřeší žádost, vyřeší slzy. A taky jakákoliv absence sebeúcty, to škemrání o sex je opravdu smutné.
Jak jsem si v minulém díle oblíbila Jacoba, tady jsem byla jak na houpačce. Někdy byl ta nejrozumnější osoba v celé knize, jindy zase jen ten patnáctiletý kluk. A to je vlastně v pořádku, jen jsem asi v tom množství sebedestruktivních hrdinů nepotřebovala dalšího.
Knihu jsem opět poslouchala jako audio, kdy mám stále stejný problém s přednesem, ale už ne tak velký.

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 4 z 5

Upíři a vlkodlaci si měří kdo dál dočůrá a Bella je v tom tak trochu jen jako nějaká trofej pro toho, kdo vyhraje....Četlo se to fajn, člověk mohl fakt ulevit neuronům

Sacinka
Sacinka
01.06.2023 5 z 5

Nemám asi potřebu hodnotit díly první lepší než čtvrtý a druhý horší než dvacátý .. za mě je to romantický příběh, pohádka na pokračování, odpočinek. Prostě sága. A drží si mě. Upíři jedni!

marketa3815
marketa3815
27.04.2023 1 z 5

Když už jsem sérii získala v originále za odvoz, tak se tedy asi prokoušu až do konce. Angličtinu si moc nevylepšíte, slovní zásoba je podprůměrná a zvládnou to přečíst i mírně pokročilí, takže časem opadne i radost z toho, jak skvěle rozumíte. Na mě to začíná být už moc choré a úchylné, ale hlavně neskutečně nudné: vtisknutí do dvouletého dítěte, sektářství, manipulace, obtěžování. Začíná se to blížit odpadu ve všech ohledech. Jak už někdo psal, scény, které by mohly být akční, jsou jen neskonale nudné, protože autorka naprosto neumí pracovat s napětím.

morienhithwen
morienhithwen
04.04.2023 odpad!

Ach jo, proč jenom se všichni chovají čím dál hůř. Jeden by čekal, že budou v průběhu času jako postavy dospívat, ale ono ne. Ty skryté i očividné manipulace, gaslighting, lhaní, ponižování, ó bóže. Ale kdy už jsem to vydržela až sem, tak to dočtu do hořkého konce. (Anglicky.)

Miunka15
Miunka15
05.02.2023 4 z 5

Přečteno po několikáté a vždy mě čtení těší.

klmonkaa
klmonkaa
25.01.2023 4 z 5

Celkom dobre prešpekulované detaily v celej sérii, prečítala som to rýchlo a so záujmom. Nevrátim sa ale k tomu.

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla v náctiletém věku, ještě před velkou filmovou a knižní mánii.
Bohužel knižní série se mi nelíbila, filmová byla ještě větší tragédie.

marianna7090
marianna7090
30.06.2022 1 z 5

Začala som neznášať už aj Bellu. Otravná osoba, ktorá nič neurobila, nedokázala, ani sa nesnažila, len saa stále ľutuje. Naozaj nerozumiem čo je na nej také príťažlivé, že ju každý chlap, okolo ktorého prejde, miluje. Začínala som si priať aby naozaj nejakým zázrakom zomrela, aj keď som vedela ako to skončí.
Ale je zaujímavé, že sa mi kniha čítala jednoducho a ľahko. Len mám naozaj zásadný problém s hlavnou, ufňukanou, postavou.

Amalberga
Amalberga
31.05.2022 3 z 5

Komu mám teda fandit? Edwardovi, který Bellu neustále omezuje v osobních svobodách (zakazuje jí stýkat se s kamarády, nutí svou sestru, aby ji unášela a držela proti její vůli u Cullenových doma, dává jí ultimátum se svatbou,...) nebo Jacobovi, typickému "milému" klukovi, který trousí věty typu: "ty to sice nevíš Bello, ale miluješ mě a já tu budu čekat, až ti to dojde" (třikrát fuj, pak si stěžuj na friendzone) a občas Bellu bez jejího svolení násilně líbá (a okolí to smázne s tím, že vlastně je ještě mladý a je to normální - nečetl náhodou tenhle díl i Feri?)? Asi bych nejraději fandila Belle, aby taky jednou nenechala ostatní, aby si s ní dělali co chtějí, ale postavila se sama za sebe. Jenže to by nemohla vystupovat ve fiktivním příběhu od paní Meyerové, takže se těšme na svatbu a další eskapády, ve kterých se prakticky nic nestane (ano, akční scény Meyerové fakt nejdou - i když podat něco tak teoreticky dobrodružného tak nudně je vlastně taky umění).

midone
midone
14.04.2022 5 z 5

No hurá, Eda je zpět. Konečně! Bez něj to nemá šmrnc, no.

LuckaWeiss
LuckaWeiss
14.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem si až na závěrečnou bitku užila asi nejméně. Na milostné trojúhelníky mě neužije. Přišlo mi to akorát otravné. Bella si je 100% jistá, že miluje Edwarda, ale miluje i Jacoba, jenže Jacoba nemiluje tak jako Edwarda, jenže to si Jacob jednoduše odmítá připustit a snaží se Belle ukázat, že má na lepší a jasně, že to lepší má být Jacob. Bella je z toho akorát špatná a tak ani pořádně neví, jak se má k Jacobovi chovat, dovolí mu, aby ji chytal za ruku, objímá ho, dá mu polibek, ve kterém si připustí, že k Jacobovi asi cítí více, než jen přátelskou lásku, no a končí to bitkou, kde bude zabita Victorie. Je to šílená jízda. Přestože tuhle sérii zbožňuji, tahle kniha mě kvůli milostnému trojúhelníku bavila nejméně, jinak je příběh moc pěkný. Opět květnatá slovní zásoba, relaxační čtení.

tanecnica
tanecnica
09.02.2022 3 z 5

Třetí díl je docela zdlouhavý a obsah se točí v kruhu (nebo spíš v trojúhelníku). Bella, Edward nebo Jacob, další upíři, smečka, škola, pořád dokola. V podstatě celkem nuda, jediné, co mě fakt bavilo, bylo vylíčení a zpracování legend a života smečky.

cukrovka
cukrovka
01.11.2021 5 z 5

Další příjemné a čtivé pokračování romantiky o upírech a vlkodlacích.