Twilight sága (box)

Twilight sága (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152647/bmid_twilight-saga-pKj-152647.jpg 4 974 117

Box obsahující všechny 4 knihy romanticko-hororové ságy v pevné vazbě. Stmívání: Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy? Nový měsíc: Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Zatmění: Nesmrtelný upír Edward byl Bellina láska na první pohled. Později však do jejího života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Belle. A tak se Bella musí mezi nimi rozhodnout… Rozbřesk: Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twilight Saga , 2009

e.s.e.t.
16.02.2018 4 z 5

K prvnímu dílu jsem se dostala bohužel až poté, co jsem viděla první film. Ten se mi moc líbil, ale hodně mi utnul představivost o tom, jak jednotlivé postavy vypadají a jak vystupují. Při čtení jsem tedy pořád viděla Kirsten jako Bellu, samozřejmě s lepší mimikou a mnohem krásnější. Stejně tak mám Edwarda spojeného s Robertem Pattinsonem (opět jsem si ho při čtení upravila k obrazu svému - ale to základní zůstalo).
Celá sága je úžasně čtivá, romantická, chvílemi je snaží o temné zápletky, umí být napínavá. Rozhodně stojí za přečtení, i když uznávám, že muže asi moc bavit nebude. Bavit ale bude každou nenapravitelnou romantičku, a to bez ohledu na věk (moje máma ságu miluje).

mika251
31.12.2017 4 z 5

Je mi už zľahka cez 30 a ku knihám som sa dostala až teraz. Filmy som zhodnotila ako príšerné a celá ta hystéria mi prišla proste prehnaná. S týmto skepticizmom som pristúpila i ku knihám, ktoré mi podtrčila moja kamarátka, že sú proste super. No... mala pravdu :) Celá sérka padla za 5 dní, resp. nocí kedy som to proste nemohla odložiť skor ako o pol štvrtej, spala tri hodiny, celý deň chodila ako zombie, aby som sa k nim večer znovu nedočkavo vracala :) Je to príjemná, miestami hodne romantická, a inými miestami hodne vtipná rozprávka o ideálnom chlapovi, veľkej láske a šťastnej budúcnosti. Proste únik z reality ako má byť. A aby mi to nebolo tak blbé, tak som si kúpila originály, aby som si precvičila angličtinu. Sériu som určite nečítala naposledy :)

KaryAestas
07.11.2017 3 z 5

Poprvé jsem byla úplně uhranutá. Knihy se krásně čtou, je zde láska, napětí a samozřejmě nový svět upírů. Ale po nějaké době, jsem si knihy zařadila jako oddychovky, když není nálada na náročnější knihy. Ráda se však ke knihám vrátím.

MiraiYume
17.09.2017 5 z 5

Na knihy jsem narazila ještě před shlédnutím filmů. Zaujaly mne krásné obálky a anotace taky nevypadala nejhůř. Musím se přiznat, že sérii Stmívání jsem dokonale propadla. Četla jsem ji několikrát, nejvíce asi první díl, který mne zkrátka bavil nejvíc. V mé knihovně má své čestné místo. Četla jsem o něco níže komentář, že takhle se psát prostě nemá, ale jak tedy? Příběh je lehký, čtivý, romantický i napínavý. Alespoň pro mne obsahuje vše, co obsahovat má. Četla jsem jej v osmnácti i téměř ve třiceti a jsem si jistá, že se k němu vrátím. Ano, ten příběh je možná celý takový naivní, ale tak nějak příjemně. Tuto knihu (potažmo celou sérii) si buď zamilujete, nebo už navždy zůstane v kolonce vašich neoblíbených a zapomenutých knižních přešlapů. Ach jo, občas by mi nevadilo být zas jednou zasněná a duchem nepřítomná osmnáctka, co sní o upírovi se zlatýma očima... ;-)

Elsa14
24.07.2017 5 z 5

Tuto sérii knih jsem četla až po zhlédnutí filmů, a tak jsem se bála, že mě knihy nebudou bavit. Musím ale říct, že Twilight Saga byla naprosto úžasná. Člověk se toho v knize mnohem víc dozvěděl a ještě více se s dějem zžil. Hlavní hrdiny jsem si bohužel představovala jako herce z filmu, ale to na tajemnu a kráse knize neubralo. Navíc se mi v Rozbřesku líbilo, že vyprávění neprobíhalo pouze z pohledu Belly, ale taktéž z pohledu Jacoba. I když jsou někteří lidé proti, já si tuto sérii nemohu vynachválit a opět se k ní ráda vrátím.

ZlýJabko
27.05.2017 odpad!

Ne. Prostě ne. Takhle se nesmí psát.

baru_vosh
01.05.2017 5 z 5

Měla jsem tu čest si konečně přečíst všechny 4 díly twilight ságy a ač jsem první viděla filmy a až pak četla knihy, musím říct, že jsem doslovně lapala každé slovo, knížky jsou čtivé a doslova vtáhnou do děje. Pro někoho trapný příběh pro někoho poutavý a tajemný příběh.
V knihách, jak už to bývá je víc popsán děj i tady to platí. Vůbec mi nevadilo, že jsem dopředu věděla co přijde, mohla jsem si aspoň udělat v hlavě obrázek děje, který čtu a který znám z filmu a krásně se mi to doplňovalo. V knize je víc detailů a ty krásně doplnily filmový děj. Za mě je sága poutavá a má své místo u mě v knihovně. Díky knížkám se snad i nemožné může stát skutečným :) určitě doporučuji přečíst.

ester123
09.03.2017 4 z 5

nejlepší sága co jsem kdy četla a myslím si že je lepší než Harry Potter ale jen o trošku

Ishir
13.02.2017 5 z 5

srdeční záležitost nádherný příběh

veru.nika
31.01.2017 5 z 5

Pro mě je Twilight Sága prostě srdcovka. Knihy jsou podstatně lepší než film. Pro někoho to může být nezáživné čtení, v mé knihovně budou mít vždy své místo, když se budu chtít vrátit do role náctileté holky.

Tesssay
02.12.2016 5 z 5

K tomuto příběhu jsem se dostala spíš tak nějak "omylem", až po tom, kdy trochu opadlo šílenství kolem prvního dílu, který byl zfilmován. Film mi doporučil švagr, že se mi bude líbit...a musím říct, že se mi opravdu líbil :-) Po shlédnutí prvního dílu jsem si pořídila všechny 4 díly v knižní podobě a s chutí si je přečetla. Film - všechny díly se mi líbily, ale kniha je pochopitelně lepší, protože dává prostor fantazii a je tam spoustu detailů, které se zfilmovat nedají nebo se prostě do filmu nevešly ;-)

kara
28.11.2016 5 z 5

Mám radši knihu, než film.

monulam
15.11.2016

souhlasím s předchozími komentáři, je to srdcová záležitost. Knihy se čtou moc dobře.

NemcovaKN
16.10.2016 4 z 5

Pšt...tohle je moje malé tajemství. :-) Několikrát jsem četla knihy a filmy jsem také viděla hodněkrát. Lidi se asi dělí na ty, kteří tento příběh milují a ty, kteří ho nemůžou ani vidět...natož číst. Musím ale uznat, že v knihách mi Bella už párkrát lezla opravdu na nervy...ale i tak se k tomuto příběhu budu stále ráda vracet. Je to taková moje oblíbená pohádka!

lumydee
12.10.2016 5 z 5

Jako vzdorovala jsem dlouho... ale už nemůžu - miluju to :D

Scarlett80
08.10.2016 5 z 5

Srdcová záležitost. Netřeba komentáře :-)

tarantinka
04.10.2016 4 z 5

Moje tajná úchylka :-) Velmi jednoduché čtení, ale ten příběh mám prostě moc ráda. A na filmy bych se mohla dívat pořád...ikdyž si vždy říkám "i'm too old for this s..." :-D

VeruRomanská
02.08.2016 3 z 5

Mnohem lepší než filmy, i když to bylo psáno velmi jednoduchým jazykem, opakovala se stále stejná slovesa a slovní spojení, ale zachránil to aspoň děj, který knihu dost táhl a sama jsem byla zvědavá, co se bude dít a jak to vlastně dopadne. Jako oddychové letní čtení pro relaxaci duše to bylo ideální :)

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Něco pro moji romantickou duši. Jsem ráda, že jsem si to přečetla ještě před Twilightmánii. Možná by k tomu už potom nedošlo, a to by byla škoda. :)

misowi84
15.06.2016 5 z 5

Jsem bezvýhradně a neodvolatelně zamilován do tohoto příběhu..

upíři vlkodlaci pro dívky dobro a zlo

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Twilight sága (box) je v

Přečtených1 857x