Twilight sága

Box obsahující všechny 4 knihy romanticko-hororové ságy v pevné vazbě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152647/twilight-saga-kompletni-box-152647.jpg 4.3716

Stmívání

The Twilight Saga (2009)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Egmont (ČR)

Janika2013

Nejdřív jsem viděla všechny filmy. Nejspíš nejsem na kinematografii nějaký expert, protože se mi i přes podivné Stmívání líbily. A tak jsem zavítala do knihovny pro předlohy. (viděla jsem ve 14, četla 14-15)

Kouzlo celé ságy nemůže pochopit nikdo, kdo se na něj nedívá přímo. Ten příběh si na nic nehraje, on prostě JE takhle jednoduchý, naivní a oddechový. Když někdo nemá rád romantiku, tak proč se do toho pouští? Filmový štáb blbců se z toho pokusil udělat napínavý akční trhák, aby se to líbilo i mužskému obecenstvu, ale tím to královsky podělali, protože na chlapy je to pořád slaďárna až za hrob a pro ženské už to není jen sladká oddechovka. Ten příběh prostě byl psaný jako romantická pohádka pro dospívající dívky a není důvod z něj dělat něco jiného. K čemu? Je to krásný příběh, nereálný a fantasy, ale to je přeci skoro každý. Myslím, že všechny ty hnusné ohlasy jsou zbytečné. Je to jako kdyby někdo kritizoval Šmouly pro nedostatek násilí. Naprosto padlé na hlavu.

Navíc, i přes všechnu tu mnohdy nespravedlivou kritiku (a co si budeme řikat, filmy tomu moc nepomohly) má Twilight sága své nepopiratelné místo. Znají ji všichni. Když někdo řekne upír nebo vlkodlak, každému se vybaví, i když většinou spolu s opovržlivým úšklebkem. Ale inspirovala mnoho dalších lidí. Například autorku knih Upíří deníky, podle kterých byl natočen skvělý seriál, jenž byl zas inspirací pro mnoho dalších, např knižní trilogii Krev za krev. I 50 odstínů má své základy právě ve Twilight a spousty dalších.

Podle mě filmování zpracování jsou slabší, hlavně Stmívání je nízkorozpočtová slátanina, a používám je jen k doplňování míst a hlavně obličejů postav do světa Twilight v mé hlavě :) S knížkami se nedají rovnat, ale mám je ráda.
Celkově je to má nejoblíbenější romantická pohádka...

vendul_

První jsem viděla zfilmované Stmívání a před shlédnutím druhého dílu jsem sfoukla celou sérii knih. Mně osobně se líbily daleko víc, jak filmové zpracování. Jsou perfektně čtivě napsané. Člověka chytí a nepustí. Většinou mě knihy na pokračování po nějaké době začnou nudit, ale u této série jsem hltala jednu knihu za druhou. Nepamatuji si žádnou "hluchou" část. Představivost pracovala na plné obrátky, emoce vířily... Za mě určitě doporučuji.

Laughtubbe

Tak všem známý příběh dvojce Bella a Edward. Povinná výbava každého čtenáře fantasy.

e.s.e.t.

K prvnímu dílu jsem se dostala bohužel až poté, co jsem viděla první film. Ten se mi moc líbil, ale hodně mi utnul představivost o tom, jak jednotlivé postavy vypadají a jak vystupují. Při čtení jsem tedy pořád viděla Kirsten jako Bellu, samozřejmě s lepší mimikou a mnohem krásnější. Stejně tak mám Edwarda spojeného s Robertem Pattinsonem (opět jsem si ho při čtení upravila k obrazu svému - ale to základní zůstalo).
Celá sága je úžasně čtivá, romantická, chvílemi je snaží o temné zápletky, umí být napínavá. Rozhodně stojí za přečtení, i když uznávám, že muže asi moc bavit nebude. Bavit ale bude každou nenapravitelnou romantičku, a to bez ohledu na věk (moje máma ságu miluje).

mika251
31.12.2017

Je mi už zľahka cez 30 a ku knihám som sa dostala až teraz. Filmy som zhodnotila ako príšerné a celá ta hystéria mi prišla proste prehnaná. S týmto skepticizmom som pristúpila i ku knihám, ktoré mi podtrčila moja kamarátka, že sú proste super. No... mala pravdu :) Celá sérka padla za 5 dní, resp. nocí kedy som to proste nemohla odložiť skor ako o pol štvrtej, spala tri hodiny, celý deň chodila ako zombie, aby som sa k nim večer znovu nedočkavo vracala :) Je to príjemná, miestami hodne romantická, a inými miestami hodne vtipná rozprávka o ideálnom chlapovi, veľkej láske a šťastnej budúcnosti. Proste únik z reality ako má byť. A aby mi to nebolo tak blbé, tak som si kúpila originály, aby som si precvičila angličtinu. Sériu som určite nečítala naposledy :)

KaryAestas
07.11.2017

Poprvé jsem byla úplně uhranutá. Knihy se krásně čtou, je zde láska, napětí a samozřejmě nový svět upírů. Ale po nějaké době, jsem si knihy zařadila jako oddychovky, když není nálada na náročnější knihy. Ráda se však ke knihám vrátím.

MiraiYume
17.09.2017

Na knihy jsem narazila ještě před shlédnutím filmů. Zaujaly mne krásné obálky a anotace taky nevypadala nejhůř. Musím se přiznat, že sérii Stmívání jsem dokonale propadla. Četla jsem ji několikrát, nejvíce asi první díl, který mne zkrátka bavil nejvíc. V mé knihovně má své čestné místo. Četla jsem o něco níže komentář, že takhle se psát prostě nemá, ale jak tedy? Příběh je lehký, čtivý, romantický i napínavý. Alespoň pro mne obsahuje vše, co obsahovat má. Četla jsem jej v osmnácti i téměř ve třiceti a jsem si jistá, že se k němu vrátím. Ano, ten příběh je možná celý takový naivní, ale tak nějak příjemně. Tuto knihu (potažmo celou sérii) si buď zamilujete, nebo už navždy zůstane v kolonce vašich neoblíbených a zapomenutých knižních přešlapů. Ach jo, občas by mi nevadilo být zas jednou zasněná a duchem nepřítomná osmnáctka, co sní o upírovi se zlatýma očima... ;-)

Elsa14
24.07.2017

Tuto sérii knih jsem četla až po zhlédnutí filmů, a tak jsem se bála, že mě knihy nebudou bavit. Musím ale říct, že Twilight Saga byla naprosto úžasná. Člověk se toho v knize mnohem víc dozvěděl a ještě více se s dějem zžil. Hlavní hrdiny jsem si bohužel představovala jako herce z filmu, ale to na tajemnu a kráse knize neubralo. Navíc se mi v Rozbřesku líbilo, že vyprávění neprobíhalo pouze z pohledu Belly, ale taktéž z pohledu Jacoba. I když jsou někteří lidé proti, já si tuto sérii nemohu vynachválit a opět se k ní ráda vrátím.

ZlýJabko
27.05.2017odpad!

Ne. Prostě ne. Takhle se nesmí psát.

baru_vosh
01.05.2017

Měla jsem tu čest si konečně přečíst všechny 4 díly twilight ságy a ač jsem první viděla filmy a až pak četla knihy, musím říct, že jsem doslovně lapala každé slovo, knížky jsou čtivé a doslova vtáhnou do děje. Pro někoho trapný příběh pro někoho poutavý a tajemný příběh.
V knihách, jak už to bývá je víc popsán děj i tady to platí. Vůbec mi nevadilo, že jsem dopředu věděla co přijde, mohla jsem si aspoň udělat v hlavě obrázek děje, který čtu a který znám z filmu a krásně se mi to doplňovalo. V knize je víc detailů a ty krásně doplnily filmový děj. Za mě je sága poutavá a má své místo u mě v knihovně. Díky knížkám se snad i nemožné může stát skutečným :) určitě doporučuji přečíst.

ester123
09.03.2017

nejlepší sága co jsem kdy četla a myslím si že je lepší než Harry Potter ale jen o trošku

Ishir
13.02.2017

srdeční záležitost nádherný příběh

veru.nika
31.01.2017

Pro mě je Twilight Sága prostě srdcovka. Knihy jsou podstatně lepší než film. Pro někoho to může být nezáživné čtení, v mé knihovně budou mít vždy své místo, když se budu chtít vrátit do role náctileté holky.

Kristy.1991
04.01.2017

Nejslabší knihy s nálepkou fantasy, co jsem kdy snad četla. O filmech ani nemluvě. Nejsem si jistá, zda by se to stalo takovým trhákem, nebýt filmu. První díl jsem si kdysi koupila v Londýně do letadla pro zkrácení dlouhé chvíle. Nicméně uznávám, že pro teenagery je to fajn literatura. Pokud jim u toho zůstane trošičku nadhled a svět upírů jim dočista nepoplete hlavičky. Takový typ literatury k dospívání nejspíše patří. Tři hvězdičky dávám za první díl, který se mi jako jediný líbil a také za celkem jednoduchou angličtinu, pokud si ji chcete jen tak odpočinkově procvičit.

Tesssay
02.12.2016

K tomuto příběhu jsem se dostala spíš tak nějak "omylem", až po tom, kdy trochu opadlo šílenství kolem prvního dílu, který byl zfilmován. Film mi doporučil švagr, že se mi bude líbit...a musím říct, že se mi opravdu líbil :-) Po shlédnutí prvního dílu jsem si pořídila všechny 4 díly v knižní podobě a s chutí si je přečetla. Film - všechny díly se mi líbily, ale kniha je pochopitelně lepší, protože dává prostor fantazii a je tam spoustu detailů, které se zfilmovat nedají nebo se prostě do filmu nevešly ;-)

kara
28.11.2016

Mám radši knihu, než film.

monulam
15.11.2016

souhlasím s předchozími komentáři, je to srdcová záležitost. Knihy se čtou moc dobře.

NemcovaKN
16.10.2016

Pšt...tohle je moje malé tajemství. :-) Několikrát jsem četla knihy a filmy jsem také viděla hodněkrát. Lidi se asi dělí na ty, kteří tento příběh milují a ty, kteří ho nemůžou ani vidět...natož číst. Musím ale uznat, že v knihách mi Bella už párkrát lezla opravdu na nervy...ale i tak se k tomuto příběhu budu stále ráda vracet. Je to taková moje oblíbená pohádka!

lumydee
12.10.2016

Jako vzdorovala jsem dlouho... ale už nemůžu - miluju to :D

Scarlett80
08.10.2016

Srdcová záležitost. Netřeba komentáře :-)

tarantinka
04.10.2016

Moje tajná úchylka :-) Velmi jednoduché čtení, ale ten příběh mám prostě moc ráda. A na filmy bych se mohla dívat pořád...ikdyž si vždy říkám "i'm too old for this s..." :-D

VeruRomanská
02.08.2016

Mnohem lepší než filmy, i když to bylo psáno velmi jednoduchým jazykem, opakovala se stále stejná slovesa a slovní spojení, ale zachránil to aspoň děj, který knihu dost táhl a sama jsem byla zvědavá, co se bude dít a jak to vlastně dopadne. Jako oddychové letní čtení pro relaxaci duše to bylo ideální :)

Tvefisto
15.07.2016

Něco pro moji romantickou duši. Jsem ráda, že jsem si to přečetla ještě před Twilightmánii. Možná by k tomu už potom nedošlo, a to by byla škoda. :)

misowi84
15.06.2016

Jsem bezvýhradně a neodvolatelně zamilován do tohoto příběhu..

Knihomol3301
10.06.2016

ze začátku jsem nemyslela na nic jiného než na tu knížku!! :) vážně od prvního dílu jsem se nemohla odtrhnout...ale čím dál jsem četla tím víc mě to nadšení pouštělo :/ ale nelituji toho že jsem si je koupila, díky těmhle knížkám jsem vlastně začala číst :) (první díl ale pro mě bude vždycky nejlepší :) !!)

_INCOGNITO_
08.06.2016

Po shlednuti filmu, musim uznaz, ze bylo mnohem prijemnejsi precist si pred tim 'stmivajicim se silenstvim' knihy.
Bella byla stejne otresna v knihach, jako i v kine na platne a posledni kniha (tedy kniha popisujici boj na plani) stejne jako film nejpusobivejsi!

lábuska1
19.05.2016

Mrzí mne,že jsem dříve nečetla knihy než jsem viděla filmy.Více by mne zaujaly.

Aniday
17.05.2016

nádherný příběh, ke kterému jsem se - i přes počáteční nechuť - nakonec dostala přes filmy a... nelituji 8) měla jsem tu čest být svědkem autorčiny bezbřehé fantazie a to je přesně to, co ve svém životě bytostně potřebuji, takže... velké díky 8)

petrusio
15.05.2016

Když jsem četla poprvé, byla jsem nadšená. V porovnání s filmy, určitě doporučuji knihy, ačkoliv je film považován za zdařilý, unikají tam některá fakta, bez knížky divák občas nechápe některé průpovídky. Nedávno jsem sérii s odstupem nějakého roku opět četla, už zas taková sláva se mi to nezdálo, holt už nemám ten -náct věk :-( Stárnu, tfuj :-) Celkově hodnotím kladně a jen škoda, že u knížek není tak famózní hudba jako u filmu :-) :-)

lavazza
16.04.2016

Aby som to zhrnula.... pre mna osobne je tato saga zaujimavejsia sfilmovana ako knizna... filmove. verzie belly, edwarda i jacoba su ovela prijemnejsie a nelezu tak na nervy ako v knihach... naozaj, kniznu verziu belly nejde neznasat.... ale naopak rodinku cullenovcov zase v knihe mozem :) za mna jednoznacne viackrat vidiet, jedenkrat citat...

upíři

Stephenie Meyer