Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5028 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Začátek druhého dílu je depresivní. Opravdu z knihy čišely emoce a danou situaci jsem prožívala bolestivě jako hlavní hrdinka. Kniha mi místy připadala jako návod na depresi.

Kajuš94
02.07.2020 4 z 5

Opět čtivé. Krásné vyobrazené přátelství které preroste v něco víc.

Makulka13
30.06.2020 4 z 5

Úžasné zapojení Jacoba do děje. Ačkoliv vím, jak celá sága skončí musím mu pořad fandit ???? Je úžasné, jaká živocišnost a teplo z něj při čtení sálá až nechápu, že Bella nepodléhal dříve ???? .. upřímně mě mrzelo, že se dostal do hry zpět Edward a všechno se vrátilo do normálu .. konec trochu utahaný, ale za vlkodlaky hvězda navíc

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Tenhle díl považuji z celé série za nejslabší, zřejmě proto, že mi chyběl Edward, přece jen jsem vždy fandila spíš jemu než Jacobovi.

Karolin77
22.05.2020 2 z 5

Nejslabší díl z celé série.
Hrozně mě vytáčela Bella.
Nuda klidně bych tenhle díl přeskočila za mě ne.
2,5/5* a to že miluji celou rodinu Cullenovi

jirka9453
17.05.2020 4 z 5

Druhý díl opět drží standart série, i když před koncem jsem měl hluché místo, které jsem musel překonat, abych dočetl - a nelituji toho.

Luigi1
12.05.2020 5 z 5

V tomto díle byla i láska kde Jackob a Edward se zamilují bo Belly

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha
Ze začátku jsem nechápala Jackobovo chování, ale nakonec se to rozuzlilo a urovnalo. Nevím komu fandit víc. Oba (Jackob i Edward) se mi libí a hodí k Belle

mistrikova
03.02.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil kvůli tomu, jak se prohlubovalo přátelství mezi Jacobem a Bellou a přiznám se, že jsem Jacobovi držela pěsti. Jinak tento díl byl oproti prvnímu trochu slabší.

LucySmile
23.01.2020 5 z 5

Moje nejméně oblíbená knížka z Twilight ságy, ale i přesto jsem jí přečetla snad 100x. Poslední dobou však tu část s depresivní Bello - dost to na mě působí a pak to kazí celkový dojem z knížky.

maja11231
01.01.2020 3 z 5

Kniha se dala číst ale moc mě nezaujala.

Micka02
31.12.2019 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá.
Přišlo mi velmi smutné, když Edward opouštel Bellu a tak jsem u toho brečela. Taky jsem brečela u toho, jak se s Bellou už nechtěl kamarádit Jacob, ale potom když se jí byl omluvit, tak jse byla ráda, že to tak nemyslel.
Tuto knihu doporučuji každému, kdo ji ještě nečetl.

hellena1523
30.12.2019 5 z 5

Pro mě asi nejemotivnější díl a pro mě asi i díky tomu nejoblíbenější.

Artep5244
18.11.2019 3 z 5

Nebýt vlkodlaků a několika nových postav, asi bych knize dala ještě o jednu hvězdičku méně. Bella, která se v tomto díle utápí ve svém smutku, mě spíše nudila.
Nicméně oceňuji autorčin styl psaní a nápaditost při popisech situací a psychického rozpoložení postav.

michaella03
05.11.2019 4 z 5

Souhlasím s Taralcielle pode mnou.
Ten, kdo nečetl knihy a viděl pouze filmy, nedokáže pochopit hloubku citů, které jsou v knize velmi dobře vykresleny.
Opět se to velmi rychle a dobře četlo; jenom jsem teda celou knížku čekala, až se tam zase objeví Edward :-D.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

Luc.i
28.08.2019 5 z 5

Můj, po Stmívání nejoblíbenější díl, i když jsem věděla jak to bude nemohla jsem se odtrhnout. Fakt hodně čtivý

Twinny
19.08.2019 2 z 5

A sakra. Zatímco Stmívání celkem šlo, Nový měsíc byl na hraně čitelnosti. Nejvíc mě bavilo přátelství mezi Bellou a Jacobem. Paradoxně nejslabší linie této fantasy je - ano, je to tak - ono fantasy.
Možná je to tím, že jsem první díl četla nedávno, ale zde ta "láska" byla už vážně otravná. Dám si delší pauzu a někdy se zase do příběhu Edwarda a Belly ponořím.

nikiss76
16.08.2019 3 z 5

Stejně jako první díl, tak i pokračování upíři ságy jsem přečetla v originále. Kniha je čtivá a jak už to i bývá, tak lepší než filmove zpracování.

silvia6227
03.08.2019 2 z 5

Najprv som videla film a potom čítala knihu , ale pre zmenu je ten film lepší :D