Stmívání

Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30437/mid_stmivani-8oS-30437.jpg 4 6473 807

Stmívání / Twilight série

První kniha série Stmívání. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight , 2005

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Krásně psaná kniha s úžasně chytlavým příběhem.

AllieM
28.08.2013 1 z 5

Miluju fantasy knihy, zvláště ty s upírskou tématikou,ale tohle prostě NE.. Ano, zbičujte mě, já si tuhle knihu budu pamatovat jako 408 stránek vzdychající Belly, která obdivuje svého prince na bílém koni, Edwarda.

Viky.Tejralova
22.08.2013 5 z 5

Tato kniha to je opravdu něco. Nejdříve jsem si pustila film a až potom si přečetla knihu. Nemůžu soudit co je lepší, protože obojí má něco do sebe. Hrozně moc jsem si tuto knihu zamilovala stejně jako hlavní hrdinku Bellu a úžasného Edwarda. Opravud mě moc zaujala a hned jak jsem začala číst jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Moc doporučuji!

jeduna
16.08.2013 1 z 5

jednu hvězdu Markétě, teda pardon Stefánii Majerový za to, že donutila některý pubertální holčičky otevřít a dočíst jejich první knihu. jinak to bylo čirý utrpení. jako že klidně budu úplně nezajímavá blbá trubka, hlavně když sbalim modeloidního, charismatickýho, silnýho a empatickýho superchlapa, co procítěně hraje sonáty na klavír a má skvělý fáro? really? good luck!

makovec.h
15.08.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a přečetla jsem ji jedním dechem. Oproti filmu mnohokrát lepší, ale to se není čemu divit, když je psaná především tak, že říká, co si zrovna Bella myslí.

kleria
14.08.2013 5 z 5

Kniha je pro mě na 100 % lepší než film. Ze začátku jsem se u knihy celkem pořád smála a Edward tu byl úplně jiný než ve filmu, měla jsem ho v knížce radši a teď patří mezi mé nejoblíbenější postavy :)). Nejvíc mě štve že jsem nejdřív viděla film, protože mi přijde že s knihou nemá skoro nic společnýho. Proto dávám knize z radostí 5 hvězdičky a knížku můžu jenom Doporučit!! :))

Nuny
13.08.2013 4 z 5

Tato sága je moc hezky napsaná. Ne že bych se k tomu musela nějak vracet, ale čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží.
Doporučila bych akorát, nejdřív přečíst knihu a potom shlídnout film. Obráceně mi to šlo lehce ztuha, protože jsem si vybavovala detaily z filmu a pořád porovnávala z knihou.

KimPossible
12.08.2013 5 z 5

rozhodně lepší než film, nemohla sem se odtrhnout :)

benda02
12.08.2013 3 z 5

Po shlédnutí filmu jsem neváhal a začal číst tuto serii, ovšem šlo pouze o představy a iluze o Edwardovi, kdy jsem přesně věděl, jak má pevné tělo, kdy mu cuká koutek a jak se ladně pohybuje.

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“And so the lion fell in love with the lamb." Poprvé jsem to četla, když mi bylo asi 17 a v tu dobu jsem si jen těžko představila dokonalejší knížku. Když se na to teď dívám zpátky, tak se můžu jen pousmát, při vzpomínce na svojí tehdejší obsesi. Knížka v podstatě nemá žádný děj a rozhodně to není žádný klenot literatury, přesto se to dobře čte a já, i když spíš jen z nostalgie, mám ty knížky svým způsobem ráda.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Ságu STMÍVÁNÍ mám opravdu ráda, je jednou z mých nejoblíbenějších. A první díl je rozhodně dobrým úvodem do dalšího pokračování napínavého příběhu o věčné lásce a tvorech, kteří se snaží ji překazit. :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Kniha SUPER!!! Film hrozný....

anett123
08.08.2013 3 z 5

Ta kniha není špatná, ale film je hrozný. Nemám v plánu číst druhý díl (a už vůbec ne film)

h.romca
04.08.2013 3 z 5

už je to několik let, co jsem tuhle knížku četla... napsat komentář před těmi roky by nebylo těžké.. psala bych něco v tom stylu jaká je to bomba a že to stojí za to.. ovšem, tak s odstupem času, co si pamatuju mě kniha bavila a četla se mi dobře... Děj byl zajímavý, ale tím jak jsem četla už spoustu jiných knížek s touhle tématikou musím říct, že existují o hodně lepší knížky... celkem se mi kniha zprotivila z toho filmu, ještě, že jsem to četla před tím, než udělali film...

Lady.Ge
30.07.2013 5 z 5

Dříve než k samotné knížce se vyjádřím ke zdejším hodnotitelům. Chápu ty, kterým se knížka nelíbila. Ale jak sakra můžete ohodnotit JAKOUKOLIV knížku jako odpad?! Nejraději bych vás za to hodnocení pěkně nakopala. ŽÁDNÁ knížka není odpad, a kdo si to myslí, ať jde třeba skočit z okna. Je to nehorázný hnus, říct o knížce, že patří do odpadu. Je mi jedno, že se vám knížka nelíbila. Ale označit ji jako odpad? Vzpamatujte se. -.-"
Fajn, trochu jsem se uklidnila, takže jdu k samotnému hodnocení. Stmívání jsem poprvé četla 3 roky zpět a naprosto jsem ho milovala. Strašně moc. Brala jsem to jako nejlepší sérii světa. No, časem jsem pochopila, že to tak není. Má to spoustu chyb, je to dost přehnané a rozhodně to není ani zdaleka nejlepší kniha, co jsem za ty roky přečetla. Znám lidi, kteří Stmívání ve své době milovali a teď ho označují za nejhorší knihu světa. Těm bych taky chtěla vzkázat, ať se uklidní, protože když se jim to už jednou tak hrozně líbilo, asi na té knížce něco bude (a žádný kecy o tom, že jste za tu dobu "dospěli"). Já sama si uvědomuji, že ta knížka je v některých směrech děsná. Ale i teď si ji klidně vezmu a beze studu si ji přečtu znova. Protože se mi líbí. ^^ Je to hloupá kniha, ale úžasná na oddech, stačí jen přestat přemýšlet nad vadami. Jenže toho spousta lidí není schopná.
Tak, když už jsem se rozjela, ještě něco přidám. ;D A myslím tím to, jak se o Stephanii říká, že je to hrozná spisovatelka a měla by zalézt a nikdy nechytnout na spisovatelské pero. Vždy mě pobaví, když tohle říkají ti pitomci, co od ní nečetli ani jednu knihu a viděli jen ty děsivé filmy (Hostitele nepočítám, ten se docela povedl :)). Kdyby byla Meyer tak děsná, neběhalo by po Zemi tolik fanynek Stmívání a myslím, že ani Hostitele (a Hostitel je vážně úžasný kousek!). Meyerovou nenávidí tolik lidí jen proto, že byla spisovatelkou úžasných knih, ze kterých se stal děsný film. I mně ten film hoodně zkazil radost z této série, a to jsem ji milovala, natož těm, co knížku ani nečetli.
Knížce dávám 5 hvězd. Kdybych měla hodnotit jenom podle současného názoru, byly by to 2-3. Ale vím, že jsem ji taky milovala. Takže jí je neodepřu.
(jsem se teď trochu rozepsala :D)

zdenyCZka
29.07.2013 5 z 5

všechny tři díl jsou bomba

hela1007
29.07.2013 5 z 5

Četla jsem několikrát a první díl je nejlepší. Přečetla jsem rychle na jeden zátah. Film jsem viděla jako první, ale na knihu nemá. Ta je mnohem lepší.

Blekí
27.07.2013 3 z 5

Stmívání jsem četla po třetí. Měla jsem menší čtenářskou krizi, u žádné knihy jsem nevydržela, a tak jsem sáhla po starších oblíbených knihách. A světe div se, i po třetí mě to baví.
Kroutím hlavou nad mím hodnocením. Pět hvězd bych asi knize nedala, ale moje definice pro pětku na knihu přece sedí. Moje srdcovka. A to i přes to, že je to příšerná lovestory a "Twilightovští" třpytící se upíři jsou ten nejhorší druh upírů všech dob.

monz
26.07.2013 5 z 5

Dle filmů jsem upřímně nechápala, proč s touhle sagou každej tak nadělá. Tak jsem se rozhodla to přečíst a rozhodně nelituju. Všechny díly jsem zhltla za týden. Styl autorky mi přijde famózní a to jak se dokáže vcítit do postav... Do té doby jsem nikdy nečetla žádné fantasy, ale takhle série to odstartovala. Nicméně zatím ji nic nepřeběhlo...

lusila
24.07.2013 3 z 5

Táto kniha sa ku mne dostala náhodou. Celkom zaujímavá, ale netúžim po ďalších častiach.