Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55871/bmid_rozbresk-H7i-55871.jpg 4 4918 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

machrus
16.11.2012 4 z 5

V tomto díle sice bylo to na co asi všichni čekali,ale tento díl se neměl stát.Je to prostě jeden velký nesmysl.Je to první z filmových dílu na který jsem nešla do kina...popravdě jsem se bála že bych se celý film musela smát...a to ne z důvodu vtipnosti,ale to jak všechno zkazili. A tím zkazili nemyslím režiséra a scénáristu,ale i herce a spisovatelku...Prostě tohle nemělo být.Sice líbánky krása...edward opět jeho chování nemělo chybu a jiná a jiná nádhera,ale co je moc to je příliš.Příliš dokonalosti škodí.
Musím toto hodnocení trochu poupravit,protože ten den kdy jsem první odstavec psala jsem si večer pustila i filmovou verzi Twilight sága:Rozbřesk 1.část a musím napsat,že to zase až tak špatné nebylo.Tudíž nemohla být špatná ani ta kniha.Jenom prostě si stojím za tím,že to dítě nemělo být. Ale bylo to něco nového v upírském světě.Spisovatelka chtěla nastolit novou éru u upírů.Tak vlastně proč ne.Vždyť každý se vymlouvá,že je NOVÁ DOBA. Tak proč by neměli prožívat novou dobu i upíři.

SaDiablo
08.11.2012 2 z 5

Rozbřesk se mi líbil nejvíc, nejlépe se mi to četlo. Je to už ale déle, teď bych se na to nevrhla, napodruhé už vůbec. :-)

jana89
31.10.2012 5 z 5

Závěr série se autorce velmi vydařil... jsou zde nečekané ale zároveň i velmi předvídatelné situace. Na knize se mi nejvíce líbila závěrečná část - třetí kniha Bella. Poznáváme zde nové postavy, Bella objevuje svůj talent a také se zde odehrává závěrečné setkání s Volturiovými. Důstojné zakončení celé série.

Em.
17.10.2012 4 z 5

Rozhodně nejlepší díl celé ságy. Zajímavý a dojemný děj, snadno mě udržel u čtení. Ale když teď knihu porovnám s jinými upířími ságami, př. Vampýrská akademie, dost u mě klesá.

Eness
06.10.2012 5 z 5

Moje snad nejoblíbenější knížka :) ....četla jsem ji nejmíň 6x a pokaždé mě vtáhne do děje jako kdybych ji četla poprvé :)

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Nevím proč, ale asi neznám lepší knihu :-) Mám všechny díly za sebou - poté jsem se vrhla na film a málem jsem se poč.... Ty představy ve filmu byly stejné, jak JÁ si je představovala díky knížce.... Prostě parádní zážitek pro mě :-)

TessDragon
20.08.2012 5 z 5

Á je tu konec mé oblíbené ba ne nejoblíbenější ságy. Bella už se stává dospělou a podle mě i rozumnější ;D Ta kniha mi připadá jako 3 v 1. V 1. Bella jako člověk, ve 2. Jacob a ve 3. upírka Bella. Ale líbila se mi každá část, kupodivu i Jacobova. Spousta nových postav přineslo do knihy větší jiskru. Volturiovy mě děsně naštvaly ,naštěstí to dobře dopadlo. Jinak romantická část svatba, líbánky byly úžasné až jsem Bellině záviděla ;D Poté rodinná část byla také úžasná viz. Renesmé. Hlavně, jak se ji Bella snažila urdržet naživu, at se děje cokoliv. Jacobovo otisknutí mě nejvíce překvapilo, chudák Edward :D Poté mě pobavilo hašteření mezi Rose a Jakem, a také to jak mu Bella skočila po krku. No přestanu spoilerovat, knížku doporučuji, hltala jsem jí jedním dechem.

Lady_Ef
20.08.2012 1 z 5

Jde to i bez tak zdlouhavých řečí, tak zdlouhavého výčtu pocitů, popisů, nesmyslných dialogů.. Knížka se dá shrnout do 80 stránek (ale to by pak filmaři neměli dost materiálu na rozdělení posledního filmu série).

Jitulka
24.07.2012 5 z 5

Asi nejlepší díl celé ságy, hlavně také kvůli rozuzlení a vyjasnění všech vztahů a citů. Bella a Edward jsou manželé, Jacob Bellu stále vnímá jako přítelkyni a zároveň jeho otištění do Renesmé ... co na to říct. Srážka s Volturiovými na konci bylo příjemné zpestření.

nikkifinn
24.07.2012 3 z 5

Ani nevím, jak začít. Prvně asi tak, že jsem první dva díly této série přečetla se zájmem. Třetí díl jsem věnovala filmovému zpracování a teď tedy čtvrtý díl. Na můj vkus slabý. Škoda šestiset stránek, které dle mého názoru mohly být zredukovány na polovinu. Častokrát jsem se do knihy doslova nutila, chyběla jí akce, napětí - jsem vcelku zvědavá, jakým způsobem došlo ke zfilmování Rozbřesku. Na obranu knihy musím konstatovat, že Bella nebyla tak "divná" jako v předchozích dílech, jako upírka se mi i zamlouvala, Jacob byl také fajn, přišlo mi, že méně prostoru má Edward (jeho postava nějak uvadla). Postava Renesmé dodala příběhu na zvláštním příjemném nádechu a určitě není člověka, který by si ji nezamiloval. Trochu mě mrzí, možná dost, že se Stephenie nechytla skvělého námětu v knize a to, konečně svrhnout Volturiovi z moci. Nemyslíte, že by spravedlnost dostala zadostiučinění? Škoda! Přemýšlím, jak dál knihu okomentovat. Ale nevím. Já jsem se, až na pár míst v knize, nebavila. Bohužel. Rozbřesk byl pro mne zklamáním a tři hvězdičky mu dávám spíše jako odměnu za celou sérii, která pro mnohé z nás bude srdcovou záležitostí, i když v průběhu let ztratila na jedinečnosti.

Azizi
06.07.2012 5 z 5

Samej sa mi nechce veriť, ale takmer všetko čo mi na predchádzajúcich dieloch vadilo (a že toho nebolo málo), tu odpadáva. Zostáva takmer číra (beriem v úvahu, že určená predovšetkým pre dievčatá) veľmi dobrá kniha, ktorá už nie je len čtivá, ale jednoznačne ponúka viac. Potvrdili sa mi domnienky, ktoré som vyjadrila v niektorom z mojich predchádzajúcich komentárov: „...Naviac si myslím, že ak by to bolo prepracovanejšie, možno zhrnuté do menej kníh, láska Belly a Edwarda by bola posunutá do úzadia a najväčší priestor by bol venovaný Cullenovcom, ktorí majú podľa mňa vcelku veľký potenciál, mohlo by to byť dosť dobré.“ Jasné, všetko sa mi splniť nemohlo, ale už len to, že to posilnilo môj predpoklad ma teší a nemôžem si pomôcť, ale na rozdiel od predchádzajúcich dielov sa mi skutočne Úsvit komplexne páči.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Zhodnotím celou sérii 4. knížek najednou - jednoduchá, "nenásilná" literatura, určená především osobám školou povinným :-) Dobře se mi četly všechny čtyři díly této série a ač jsem (bohužel) už dospělák, tak mě upírská sága zaujala. Bylo to pro mě úplně nové téma, které jsem dosud nečetla, takže se mi proplétání lidí, upírů a vlků velmi zalíbilo. Stejnojmenné filmové zpracování už mě tolik neoslovilo. Knížky doporučuji k přečtení, já určitě nebudu číst znovu, ale přečtení nelituji.

kroftik
25.06.2012 3 z 5

...a mám Twilight za sebou. Sbohem a šáteček :) Ne... tak hrozné to vážně nebylo, ale podruhé to nejspíš číst nebudu. Jsem ráda, že závěrečný díl, s ohledem na díl předešlý, trochu napravil reputaci celé ságy . První půlka lepší, druhá se mi četla o něco hůř, i když byla asi zajímavější. Celou sérii bych tímto zprůměrovala na tři hvězdičky.

dafy
16.06.2012 5 z 5

moc kráásna kniha,... je nejlepší z celé ságy...

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Začátek se líbil, prostředek byl slabší a ten konec docela překombinovaný, vadilo mi tam obrovské množství postav. Ale pořád se to čte dobře.

nezdula
07.04.2012

je to pěkné a naivní. Nejvíc mě štval Edward-sobecký a zahleděný do sebe,nebral vůbec ohledy na city Belly. Bella je naivka. Jacob je podle mě pravý hrdina-za svoji lásku bojoval a byl ochotný se vzdát čehokoliv. Co se týká filmu tak Edward mě zklamal,Bella s její vždycky pootevřenou pusou byla na facku a Jackob-přesně tak jsem si ho představovala,snědý,svalnatý a uličnický úsměv. Jinak mě nejvíc zaujala Elis-přátelská a bez předsudků...
Jinak se to dalo číst :-)

Petunnka
05.04.2012 3 z 5

Nic moc. Přečetla jsem celou ságu. To se dalo, ale už jsem holt jiná věková kategorie :-)

johisa
04.04.2012 5 z 5

užasné, moc se mi líbil

sarekaslukova
21.03.2012 3 z 5

Konečně mam celou Twiling ságu přečtenou. Musim uznat že první tři díly nebyly zas tak špatný jak jsem očekávala.
Rozbřesk na který jsem se hodně těšila mě zklamal. Komentáře k němu byly pochvalný tak jsem myslela že bude vážně hezký ale od strany 117 jsem se už začla nudit a ztěží jsem to dočetla. Moc se mi nelíbil.

Val
20.03.2012 5 z 5

Tenhle díl byl z celé ságy, která se mi mimoćhodem opravdu líbila, nejlepší......