Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4915 360

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

Laughtubbe
11.05.2018 5 z 5

U této knihy jsem dlouho váhala. Věděla jsem, že na poslední straně se krčí nápis KONEC. A to se mi nelíbilo. Když čtete tuto tetralogii tak nechcete přestat. Ale zajímalo mě jak to dopadne. Film jsem viděla až dlouho poté a to se s knihou nemůže ani srovnávat. Svatba, dítě, bitva a prostě akce, akce a zase akce. Alice mě opět nezklamala. Je to milá osůbka, která ozvláštní celý příběh. I Jakob se vyklubal a překvapil mě natolik , že jsem se zmohla jenom na WOW :D. Nebudu to více okecávat. Prostě si to přečtěte :)

jengibre
09.05.2018 4 z 5

Za závěrečný díl ságy tleskám! Děj konečně dostal spát, Bella se začala chovat v rámci možností dospěle a zodpovědně a konec je skvělý. Nejsympatičtější postavou byl pro mě Jacob. Jediné, co mě trochu „zaskočilo“ byl otisk, který by se dal označit možná až za trochu nechutný, ale proti gustu... Dokonce i filmové zpracování bylo tentokrát perfektní.

Sykorka10
03.05.2018 1 z 5

Jednu hvězdu dávám jen proto, že jsem kdysi tuto sérii milovala. Nyní mi připadá obzvláště tento díl hloupý, asi už jsem vyrostla. :D

l001
22.04.2018 5 z 5

Nádherná série. Zanechala ve mně hluboký dojem.

SPOILER

Belu si oblíbí každý, Edvard je dobrý kluk na všechno, Jacob je nejlepší kamarád a Renesmé je prostě rozkošná.
Krásné je že se tím pro koho se Bela rozhodne nerozpadnou vztahy upírů a vlkodlaků a Jacob Belu přijme takovou jaká je i s menším přírůstkem do rodiny :-D a navíc vše dobře dopadne! Jen je mi líto Iriny a taky je mi líto, že se konečně nezbavili Volturiovích. :-( Ale jinak super!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szekynka
18.04.2018 4 z 5

Hezky zakončená série, čtvrtý díl byl nejvíc nabitý akcí a dějem.

JitulHa
07.04.2018 5 z 5

Závěrečná čtvrtá část Rozbřesk, je rozdělena do tří oddílů, a kromě Belly, doposud vypravěčky všech předešlých knih, je zde vypravěčem také Jacob. Ke svému překvapení mě kapitoly z jeho pohledu hrozně baví a často se u nich směji, přece jenom vlkodlak mezi upíry. Ač mě tedy Jake někdy rozčiluje a v zásadě se dá říct, že je v příběhu trošku navíc, v Rozbřesku dostává své místo, a já si uvědomuji, že tohoto hrdinu jsem si tak nějak oblíbila. Dokonce se nebojím říct, že by si příběh o něm a vy víte o kom (nemyslím Voldemorta:) zasloužil nějaké to spin-off, to bych si vážně ráda přečetla. U ostatních postav, mám na mysli především Cullenovi, se autorce hodně povedlo, že každému z nich vymyslela svůj vlastní příběh. Zkrátka musím říct, že tento díl se mi společně s druhým líbí z celé série asi nejvíce.

speciale88
06.04.2018 5 z 5

Za mě nejlepší díl série. Plná zvratů, ale s velice zajímavým koncem. Knihu jsem zakoupila ještě před uvedením 4 filmového dílu kvůli tomu, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Kniha nezklamala a s prvním dílem mě baví nejvíce.

Nela.Rob
05.04.2018 3 z 5

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Klára2216
19.03.2018

Vždy jsem měla nejradši z celé série. Čím jsem starší, tím mám na to tyto knihy horší a horší názory , ale stejně se jednou za čas k tomu vrátím jako k odpočinkovým knihám na cestování do práce. Asi se budu vracet i dál, protože to pro mě má určité kouzlo.

Nikol1010
27.12.2017 4 z 5

Celá série knih bylo mé dospívání, bylo to něco jiného než Harry Potter (nelze tyto dva světy porovnávat), ale také mě to bavilo, ráda jsem čekala na další díly. Mnohem lepší jak filmy, ráda se ke knihám vracím.

TerezaJágrová
25.12.2017 5 z 5

Nádherné zakončení série těchto knih. Příběh byl napínavý a rychle přečtený. Je to série knih,kterou můžu číst stále dokola a ještě mě neomrzela.

milena8281
09.11.2017 5 z 5

Neuvěřitelně dobře napsaný příběh, velmi napínavý, poutavý. Líbí se mi autorčin styl. Přečetla jsem jedním dechem.

Zebra01
29.10.2017 5 z 5

Mohu knihu číst znovu a znovu.

Veronika33
25.10.2017 5 z 5

Fúúúú, tak to bola jazda. Jednoznačne najakčnejší a najpútavejší diel série. Príbeh som si neskutočne užila a rozhodne som túto sériu nečítal naposledy. Odporúčam všetkým milovníkom upírskej tématiky so štipkou romantiky.

Kacule88
22.10.2017 5 z 5

Úžasné zakončení této úžasné série!

girdi
22.10.2017 5 z 5

Těch pět hvězd jsem dala už po prvním přečtení a teď, když jsem se do knihy v touze po úniku před realitou začetla naplno podruhé, tak mi nezbývá než potvrdit, že ten plný počet je zasloužený. Je tam všechno - láska, romantika, nebezpečí, napětí, zklamání a hlavně mnoho překvapení, které vás nenechají se od příběhu odtrhnout. Je nutno však připomenout, že je to fantasy pro mládež a právě z tohoto pohledu ji hodnotím.

silvinka12
18.10.2017 4 z 5

Tak jsem se na tento díl těšila, hlavně na tu svatbu, ale zklamal mě. Některé části byly podle mě moc uspěchané - třeba svatba a svatební cesta, a některé děje byly zase naopak o ničem a zbytečně protahované např. Jak Jacob stále běhal po lese jako vlkodlak a stále se s někým hádal. Za mě nejslabší díl. Z této série u mě vyhrává Zatmění, které bylo z mého pohledu dost povedené

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Za mňa krásne uzavretie, romantika, boj, všetko tam bola. Keďže som mala tak sladkých 16-17 rokov, tak som vždy utiekla do tohto svete a snívala si o upíroch :D . Ja mám Twilight rada aj už ako stará a tak to aj zostane :)
Vďaka Twilightu vlastne čítam knihy :)

Carol96
24.07.2017 3 z 5

Poslední kniha série je podle mě nejvíce povedená.
Ale knihu jsem četla hodně dávno, takže si ji už moc nepamatuji.

Aríka
19.07.2017 3 z 5

Tato kniha byla asi nejhorší z celé série. Nejen, že už se skoro nedala číst. Jméno Edward už mi doslova lezlo krkem, a proto není divu, že mě nadšení z této série náhle opustilo. Kniha už nebyla tak čtivá. Hlavní hrdinka mi přišla už opravdu hodně naivní. Některé situace byly opravdu, ale opravdu zmateně popsány samotnou autorkou nebo překladatelem, těžko říct. knihu jsem četla porakticky jenom kvůli tomu, abych se dozvěděla jak celé "upíří story" skončí, ale jinak si myslím, že knha, ale ani celá série žádným literárním pokladem opravdu není.