Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4922 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

jeanny arya
12.04.2013 odpad!

Nejhorší kniha té nejmenované ságy. Měla jsem co dělat, abych to vůbec dočetla. 600 stran nudy, nudy a zase nudy.

Griotka
10.04.2013 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z celé ságy a nemá to nic společného s tím, že je největší. Byla prostě úžasně napsaná!:)

naty***
02.04.2013 5 z 5

Toto je pro mně asi nej díl z celé ságy ♥

Lira
10.03.2013 1 z 5

Myslím (podle mého názoru), že je to nejhorší kniha ze všech. Nedočetla jsem jí, ale byla jsem skoro u konce. Nelíbilo se mi, že Jacob se zamiloval zrovna do Renesme a Bella byla tak pitomá a chtěla, aby se ta zrůdnost deformující jí, jí zabila.
Bella je strašná potvora.

Holubicka87
06.03.2013 5 z 5

Byla jsem velice překvapená... nemám ráda takto přeslazené romány, ale tenhle mě dostal. Mohla bych to číst nebo se na to dívat několikrát dokola a stále mě to bude bavit. Všechny díly jsem přečetla asi za 14 dní a kdybych měla víc času, tak to snad přečtu za víkend :-) Musím uznat ale, že film a ještě k tomu v češtině se s knihou nedá srovnat. Kniha byla úzašná, film v českém podání katastrofální. Nejvíce se mi líbil první díl.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

děj je suprovej, víc akce , dobrá knížka :)

Vini
04.03.2013 5 z 5

Kniha se mi dobře a jednoduše četla, tak jako i předchozí díly této nezapomenutelné twilight ságy.

ElenaM
03.03.2013 4 z 5

Pro mě nejlepší díl ságy. Měl rozhodně největší spád a pořád se tam něco dělo... autorka ho klidně mohla rozložit na dvě knihy, protože si myslím, že na jednu knížku se tam toho dělo až moc (oproti ostatním dílům). Jediné mínus pro mě byl konec, kde mě pořádně nudili ty věčné dohady o příměří a tak, ale to je asi otázka každého čtenáře.

pemla
25.02.2013 4 z 5

Nejlepší díl ságy, hlavně konec, který není tak přeslazený. Film nic moc jako všechny ostatní. Chválím bitvu, která mě docela od autorky překvapila, i když nedopadla tak, jak bych si přála. Dávám 4 jako prvnímu dílu, i kdy tento je o maličko lepší.

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Tato kniha se mi nelíbila. Scény, kde Bela musela kvůli dítěti pít krev, nebo scény s Beliny modřinami a rozkousanými polštáři. Nejlepší díl je podle mě Nový měsíc...

MesLivres
14.02.2013 2 z 5

Knihu jsem četla jen proto, abych měla splněno a věděla, jak to dopadne. Oproti minulých dílům byla méně přeslazená, ale zase mě iritovalo to nesmyslné "početí". Každopádně se teď můžu pustit do něčeho lepšího.

Becky19
11.02.2013 4 z 5

Nejlepší díl z celé série - nejspíš kvůli tomu, že se konečně něco dělo. :D :)

Bet
28.01.2013 4 z 5

Tohle je jednoznačně nejlepší díl z celé ságy.

Karloska
24.01.2013

Byla jsem na tomto díle v kině. Docela mě to zklamalo, jelikož každý očekával bitvu a pak, když se ve skutečnosti neodehrála, všichni jsme říkali: ˇNo to snad ne! To si dělají srandu! ´ Bylo to až komické. :D Vím jistě, že bych na to do kina znovu nešla.

Miss Utahraptor
13.01.2013 2 z 5

"Co jsem se stala upírem, brala jsem mytologii mnohem vážněji."

Jedna moje spolužačka mi prozradila, co že se to Belle v tomhle díle stane, mě spadla čelist a bolestivě sebou třískla o zem. "Ale to je přece zápletka jak z červený knihovny!" chtěla jsem namítnout, než mi došlo, že právě o něčem takovém se vlastně bavíme...
To bylo jen tak na úvod. Jediné, co mě u tohoto dílu drželo byla ona pověstná čtivost a touha přesvědčit se o tom, že to všichni mí oblíbenci (kupodivu) přežijí.
Hvězdička za čtivost a sloh, které nemohou vybojovat víc, jde-li skutečně o závěrečný díl série. A druhou přidá mé sentimentálnější já za vskutku ojedinělé nevyvraždění mých oblíbených postav.

.Verča.
26.12.2012 4 z 5

Nejlepší díl. Ale to poslední bývají. Líbí se mi styl psaní paní Meyerové a stojím si za ním, protože jsem na tom prostě vyrostla. Teda, spíš jsem se z dítěte přehoupla na puberťáka. Jen mi přijde, že by to klidně mohlo být rozdělené na dvě knihy.
Mimochodem, Jacobovo část je zaručeně nejlepší. Hlavně ty jeho názvy kapitol. (TIK TOK TIK TOK TIK TOK - vážně? :D)

kasulka
06.12.2012 5 z 5

Knížku jsem stejně jako Stmívání přečetla dvakrát a musím říct, že je to nejlepší díl série. Nejlepší část je ale od poloviny, jak se Bella změní v upírku. Filmy jsem viděla všechny - líbily se mi moc, ale knížky jsou mnohem lepší. A Edward v podání Roba je prostě k sežrání :)

Kate.S
28.11.2012 4 z 5

Nejlepší z selé série! Proč? Protože se tu konečně něco děje. Tenhle díl jsem četla několikrát, protože se mi protě jeden čas moc líbil:)

andulka1406
27.11.2012 5 z 5

Asi nejlepší díl i když poslední :( Nechyběla tomu akce, pořád se něco dělo. Pořád jsem čekala jak to dopadne. Vážně bezvadná knížka!

Capinka
18.11.2012 5 z 5

Mně se tato kniha líbila, bylo v ní napětí od začátku do konce. Celou dobu jsem si lámala hlavu s tím, jak to nakonec dopadne a když mi zbývalo už jen pár stránek a pořád jsem neměla ani tušení, jak se vše rozuzlí, tak jsem si už myslela, že kniha zůstala nedokončená :D Nakonec jsem se ale rozuzlení dočkala :) Velmi zajímavé je to, že část knihy je napsaná z Jacobova pohledu, to příběhu dodává jiskru.