Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5024 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

KateTheBlogger
23.03.2021 3 z 5

Já si nemůžu pomoc, ale Bella mě celou knihu neuvěřitelně vytáčela. Vadí mi, jak je vykreslena jako neschopná, neobratná, závislá a bez špetky sebevědomí. Jinak se knížka čte rychle a poměrně dobře.

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, ale Stmívání bylo asi lepší. Chyběl mi tam Edward. Ale Jacob tam byl mnohem lepší než ve filmu.

oblakaknih
03.03.2021 4 z 5

4,5/5
Osobně mám druhý díl této série, co se týče filmového zpracování, mnohem radši než díl první. Při čtení této knihy se mi to jen potvrdilo.

Příběh je zde více zaměřen na Jacoba, takže i na celkovou “problematiku“ vlkodlaků. Já jsem byla vždycky spíš fanynka Jacoba, takže je tento díl pro mě ideální.

Bella je v tomto díle stejně nesnesitelná jako v tom prvním, přesto mi její vyprávění nevadilo a bavilo mě. V mých očích to k tomuto příběhu prostě patří, nemůžu si pomoct. Co se mi na Belle hodně líbí je, jak nedokonalou ji autorka vykreslila. Je nemotorná a není to žádná dokonalá kráska. Takových postav je v dnešní době málo.

Jacob je moje nejoblíbenější postava. Přijde mi, že se na svůj věk chová snad nejnormálněji ze všech, líbí se mi, jaký vztah má k Belle a jak se ji snaží chránit.

Opět jsem si užívala autorčin styl psaní, který se k tomuto typu příběhu dobře hodí, takže má čtenář možnost si ho naplno užít.

Konec knihy byl za mě asi nejlépe napsanou částí, byl svižný a napínavý.

Protože příběh dopodrobna znám, nic moc nového jsem v knize nenašla. Znovu si ji asi nepřečtu, ale jsem ráda, že ji mám doma a mohla jsem ji srovnat s filmem.

Spousta lidí má problém s autorčiným popisem upírů. Já mám tento typ upírů spojený pouze s touto sérií, takže mi to nijak zvlášť nevadí. Upřímně ale říkám, že Upíří deníky jsou lepší!

kajka.bhlv
16.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Druhý díl, objevujeme další zápletky hezky zapadající do děje. Nové postavy - proč ne? Nic mě nepřekvapilo, průměrné pokračování. Edward hned na začátku mizí a to mi vůbec nevadilo. Jacob je mi mnohem sympatičtější, ale muselo to skončit trochu jinak, kvůli pokračování.

Limonadovyjoe
09.02.2021 3 z 5

Saga continues...
Nad upířím nebem a dokonalostí se objevují mráčky, jednorožci jsou pryč a s nimi opouští i Edward Bellu. Po měsících zmítání a emo nálad přichází spása v podobě Jacoba, který se mění ve vlkodlaka..
Ne vůbec mi nevadilo, že Edward v knize skoro není, což je u hlavní postavy smutné. Bella je ještě debilnější než v prvním díle a Jacob se zdá být jedinou životní výhrou v téhle lovestory. Ale v závěru se Edward musí znovu objevit a všechno zkazit. Ach jo.
Je to brak, ale oproti filmovému zpracování pořád skvělý brak.

Marie022
01.02.2021 2 z 5

Knihu jsem četla před několika lety, líbilo se mi, že se v díle víc psalo o vlkodlacích než pořád jenom o upírech. Bella mě s tím svým neustálým kňučením neskutečně štvala.
Tři hvězdičky (oprava dvě) jenom pro ty vlky.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Pro mě je to lehce horší než první díl. Tempo příběhu je jiné, ale zase se více dozvídáme o ostatních postavách a celkově je kniha daleko lepší než filmové zpracování.

sissque
26.12.2020 3 z 5

Přiznám se, že druhý díl mi přijde z celé série nejslabší.

Není to úplně tím, že by zde nebyl věnován dostatek prostoru Edwardovi, naopak, pozornost věnovaná Jacobovi se mi líbí a z knižní předlohy bych si mnohem radši vybrala jeho.

Nevím přesně, čím to je, ale ostatní díly mě bavily mnohem více, jako celek mám ale sérii moc ráda.

Je to pro mě taková nostalgie, i když už si na to teď přijdu trochu stará. :-)

Jana.machova5
07.12.2020 5 z 5

Úžasná. Nejlepší z celé tetralogie!

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Miluji styl psaní této autorky. Asi by mohla psát o čemkoli a já bych jí to prostě věřila. Za mě 4,5 hvězdy pro celou sérii.

DannyLady
11.10.2020 4 z 5

Rereading si opravdu užívám. Knihy jsou o TOLIK lepší než filmy, ale to vím už od základky. Druhý díl poskytl mnohem více prostoru Jacobovi a myslím, že všichni jeho fanoušci jsme v průběhu celé knihy vrněli blahem.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Hrozně moc lidí druhý díl nemá rádo kvůli tomu, že tam zhruba tři čtvrtě knížky není Edward.... I když Edwarda miluju celým svým srdcem, tak druhý díl je dokonalý stejně jako ty ostatní. Konec knihy mě vážně ZABIL a prostě wau.... skvost :D

Gilnien
14.09.2020 5 z 5

Sága je to dobrá. Tento díl mi přišel trochu slabší, než jednička. Asi proto, že Belly bylo už nějak moc. Vážně, co na takový depkařce Edward vidí, to nechápu. Taky mě baví, jak autorka název knihy násilně roubuje do příběhu.

lena.o.knihach
13.09.2020 4 z 5

Nový měsíc už mi přišel krapet lepší než Stmívání a může za to jedna jediná osoba. Jacob Black. I to jméno samo o sobě zní úžasně a hned se do něj zamilujete.

Samozřejmě jsem už z filmu věděla, co mě tady čeká a líbilo se mi to víc, i když jsem ufňukanou Bellu někdy nemohla vystát. Úplně mi vyhovovalo, že se Edward držel trošičku stranou a Jacob se dostal na výsluní.

Každopádně jsem čekala trochu více od akce z Volturiovými. Takhle si myslím, že mnohem dramatičtější to bylo ve filmu. Z toho závěru by se dalo vyždímat ještě víc. Takže ani tento díl nebyl skvělý, jen lepší než první kniha.

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Miluju celou tuto sérii:-) netřeba dalšího komentáře. Fandové určitě četli a jsou stejně nadšení jako já a kdo nečetl a nemá rád upíry tak ani číst nebude.

denydean
24.08.2020 5 z 5

Druhý díl opět lepší než film. Super oddychovka .

Cress
10.08.2020 4 z 5

3,5*
Nebylo to tak dobré jako první díl, ale stejně jsem si to užila. Bella mě hrozně štvala. Eda i Jake byli na zabití, ale i přes všechny chyby má v sobě twilight něco, čím mě baví. Je to vlastně hrozná knížka, ale přečtěte si to.

ElessaRiverbow
09.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Za mě tedy slabší, než předchozí díl. Snad v žádné knize, co jsem letos přečetla (možná i za celý život), jsem nenašla hlavní hrdinku, u které bych tak rychle měnila názory a pocity. V jednu chvíli jsem s Bellou soucítila, brečela s ní, a pak jsem měla sto chutí ji profackovat. S dějem to taky bylo nic moc - Edward opustí Bellu, která z toho dostane deprese, Jacob si ostříhá vlasy a stane se z něj vlkodlak a nakonec výlet Belly a Alice do Itálie, aby zachránili Edwarda, který chce umřít. Jakože neříkám, že je kniha špatná, to vůbec ne - moc se mi líbí styl psaní, kterým autorka píše, ale dějově mi to toho moc nedalo. Obdivuji vztahy mezi Cullenovými, já být s někým tak dlouho, tak by mi z toho začalo asi hrabat :D V tomto případě jsem se podívala na film dřív, než jsem dočetla knihu, a byla jsem překvapená, že narozdíl u jedničky je ve filmu spoustu věcí stejných jako bylo v knize.

Markét0138
31.07.2020 odpad!

A hůř je právě teď.
Edward se rozhodl, že bude nejlepší a pro Bellu nejbezpečnější se s Bellou rozejít. Chápu, že to pro ni bylo těžké, ale ta holka to na můj vkus brala moc dramaticky. Rozhodla se, že bez Edwarda nemá život smysl, upadla do deprese a letargie na celé měsíce, uzavírala se přede všemi, měla neustále pocit, že slyší Edwardův hlas, a ze zoufalství se pokusila o sebevraždu. Kde byli v té době její otec, její matka (která s nimi nežije, ale což), její kamarádi? Proč jí dovolili, aby se užírala, nechali ji se ničit a nepokusili se jí pomoct a podpořit ji? Pokud ji to tak sebralo, mohli jí zkusit domluvit i psychologa, aby se z toho mohla vypovídat a léčit se.
Naštěstí tu byl Jacob, který ji zachránil, když se pokusila o sebevraždu, a začal s ní trávit víc času. A Bella místo toho, aby si ho vážila, byla mu vděčná a víc se otevřela, ho prakticky využívala jako rozptýlení, aby zaplnila prázdné místo po Edwardovi. Jacob, celkem fajn kluk, který není vůbec toxický jako Edward a nechová se jako stalker jako Edward, by byl pro Bellu mnohem lepší, ale ona ho samozřejmě jen využívala jako rozptýlení. A když Edward, druhá drama queen, chtěl taky zemřít, protože... nevím proč, nějak došel k závěru, že Bella zemřela, i když by si mohl snadno ověřit, že to není pravda, Bella okamžitě uháněla ho zachránit, aniž by komukoliv řekla, co se děje nebo kam letí. Nepomyslela přitom ani na svého tátu, na to, že si o ni bude dělat starosti, když takhle zmizí, natož na kohokoliv jiného.
Tohle není nejromantičtější love story od dob Romea a Julie, jak chce autorka, abychom věřili, protože je reálně srovnává. Tohle je příběh o dvou sobeckých a toxických lidech.

Pulp_catastroph
25.07.2020 2 z 5

Musím říct, že co Edward zmizel ze hry a nahradil ho jen Bellin stesk a noční můry je to mnohem lepší. Navíc, kdo ho potřebuje, když tu je super-sexy-huňatý Jacob, který (jako většina kluků v okolí) by pro Bellu do ohně skočil. Ničím mě série nezaujala a nemám potřebu ve čtení pokračovat, nelitují, že jsem si ty dvě knížky přečetla a třeba se k sérii v budoucnu vrátím, ale zatím mám na seznamu hodnotnější literaturu.