Nový měsíc

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12115/novy-mesic-vydani-12115.jpg 3.63695

Stmívání (2.)

New Moon (2006)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

TerezaJágrová
19.11.2017

Skvělá kniha. Celá tato série knih a filmů je nádherná.

milena8281
03.11.2017

I když mi není náct, tak jsem si pokračování ságy ráda přečetla. Styl psaní se mi líbí, čte se velmi dobře, děj svižně plyne. Dokonce jsem konečně pochopila některé věci, které mi ve filmu moc nedávaly smysl.
Bella je prostě Bella. Je potřeba ji brát s nadhledem. Pamatuji si svoji pubertu - všechno bylo NAVŽDY, i naprosté banality byly nejdůležitější na světě, každý smutek byl to nejhorší v životě, každá láska byla až za hrob .... ona je navíc dost umanutá. Ale mě se to fakt líbilo.

KájaKoxík
31.10.2017

Za mne snad nejlepší z celé ságy. Rozhodně jsem v týmu Jackob :)

Zebra01
29.10.2017

Nejslabší z celé série, konec nudný i když, mladému vlkodlaku bych dala medaili...

Veronika33
25.10.2017

Druhý diel bol rovnako pútavý ako Súmrak. Kniha veľmi rýchlo plynula bez nudných miest. Veľmi ma bavila.

Kacule88
22.10.2017

Pecka!

NikolIris
15.09.2017

Nie vždy sú pokračovania kníh zlé... pri Twilighte sa mi ukázalo, že pokračovania sú ešte lepšie a čakáte v napätí kým príde nová kniha ♥... Ja som jednoducho fanúšik tejto knižnej série. Nečítala som žiadne iné upírske knihy a myslím, že to tak aj zostane a pri pozretí na knižky, sa zase vrátim k svojej puberte :D a ako 15-ročná prepadám tomuto fenoménu.

girdi
11.09.2017

V tomto díle už mě Bella fakt hodně nebavila. Ufňukaná sebelítostivá chudinka, až se to chvilkama nedalo číst. Jacob na Edwarda nemá, co naplat, i když je taky pěkná "nestvůrka", takže celou knihu zachrání až finále.

silvinka12
29.07.2017

když jsem to porovnávala se Stmíváním tak jsem pořadí lepší a horší dokola střídala, ale nakonec mi tenhle díl přišel o něco slabší než předchozí, ale jinak super čtení!

Carol96
24.07.2017

Opět jsem až po shlédnutí filmu. Moje hodnocení je stejné asi jako u předchozího dílu. I když tento díl mě bavil o něco méně. Proto ho hodnotím jako lehký podprůměr, ale úplná katastrofa to také není.

jaja10
16.07.2017

Celou serii mám moc ráda.

Romžiry
11.07.2017

Začíná se to dobře vyvíjet. Pořád čtivé,

surynas
18.06.2017

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to.

Nita17
08.06.2017

2. Díl o malinko lepší, hlavně oceňuji ty části věnované vlkodlakům ( ve finále měničům) a podrobnějšímu vysvětlení jejich světa. Stále vítězí ovšem osekaná filmová verze.

Eorin
04.06.2017

Krásně depresivní, Steph prostě umí psát a jde s emocemi jako s kůží pěkně na trh. Četlo se to opět samo, pro mě oddychovka.
Btw, team Edward :P

Nuny
01.06.2017

Kniha se mi líbí, ale v porovnání je nejslabší ze všech čtyř.

XenaTaurus
19.05.2017

Druhý díl ságy se mi také moc líbil, a opět jsem kvitovala různé detailní informace, na které nebylo ve filmu tolik prostoru.
Moc se mi líbilo detailní popsání emocí ,které prožívali Edward i Bella, a postava veselého Jacoba je pro příběh přínosná. Prostě sympaťák :)

Katy25
03.05.2017

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

ufounek173
01.04.2017

ZA MĚ-LÍBÍ SE MI VÍC POSTAVA JACOBA,TAKŽE MĚ SE LÍBILA.

PinkAlicorn
30.03.2017

Je hloupé stále srovnávat jednotlivé díly sérií, ale přidávám se k těm, co tvrdí, že tento díl byl nejhorší. Ta zápletka, jak Edward odjel kvůli tomu, aby ji ochránil mi přišla hrozná a od té doby ho taky nemám ráda. Na druhou stranu mě bavily části s Jacobem, byl to sympaťák a až do předposledního dílu jsem jim s Bellou držela palce. Skoro mě mrzelo, že se vrátila k Edovi...

plocovam
27.03.2017

Po prvním díle jsem byla nadšená, ale tento díl byl nudný. Vadilo mi, že tu chyběl Edward. Po prvním díle jsem se do něj zamilovala a tady byl opravdu málo. Naopak mi hrozně vadil Jacob. Ale i přesto se těším na další díl. :)

An52imal
18.03.2017

Asi nejslabší z celé Twilight ságy.

dancadragneel
07.03.2017

Pro mě nejlepší díl, poněvdž byl Edward vyměněm za úžasného Jacoba, který se v polovině knihy začal měnit. Rozhodně krásný díl, který byl zkažený příchodem Edwarda. :)

Kačkaknihomol
04.03.2017

Této knize by nevadilo být o 100 stránek kratší, protože to pak začíná být uspávající. Myslím, že kdyby tato kniha neexistovala, sáze by to nějak zvlášť neuškodilo. Kniha je o uřvané Belle, která má díru v srdci a její jediný lék je vlkodlak Jacob. Z nudy mně vytáhla Alice a už jsem si myslela, že ten konec bude aspoň dobrý, ale na konci mně čekalo jen klábosení s Volturiovými. No, aspoň že už je Bella vyléčená, další řvaní bych už nesnesla. :(

venacava
01.03.2017

Četla jsem to tak před 5 lety a nemůžu si vzpomenout o čem přesně je druhý díl a to jsem viděla i film. Přečetla jsem tento díl, ale nějaký hlubší zážitek postrádám.

MartinaPri
18.02.2017

Na první díl to rozhodně nemá. Místy je to dosti vleklé, ale i tak jsem si knihu užila :)

ufounek173
18.02.2017

Líbí se mi i film,ale knížka je knížka.

Bella1
17.02.2017

Nádherná romantická knížka!

whiolet
28.01.2017

Četla jsem knihu,protože mě zajímalo proč je kolem toho takové šílenství. Nebavila mě, přišla mi jednoduchá

DragonLover
11.01.2017odpad!

Připadám si, že křivdím prvnímu dílu, který jsem ohodnotila stejně, jako druhý - nižší hodnocení tu však není, tak co už já s tím. Sama jsem se tomu divila, ale poté, co na scénu nastoupila smečka takzvaných vlkodlaků, jsem vlastně ještě s láskou vzpomínala na zubatá třpytivá sněžítka, které ze záhadných důvodů autorka označuje za upíry. Bella jakožto hlavní hrdinka nesympatická, ufňukaná, a vlastně, měli ji poslat domů a bylo by hotovo. Aspoň by tím skončilo utrpení nevinných čtenářů. Takhle jsem měla chuť vzít si ji za vzor a v důsledku čtení tohoto "veledíla" skočit z útesu.

PS. Po krátkém uvažování jsem dospěla k názoru, že lepší bude z útesu hodit tu knihu.