Nový měsíc

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12115/novy-mesic-vydani-12115.jpg 3.63781

Stmívání (2.)

New Moon (2006)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

lucie0134

Musím říct, že to bylo daleko lepší než film. Byl jsem hodně skeptická, protože film mě tolik neoslovil. Ale byla to pecka! Bella mi je hrozně podobná, takže všechno jsem prožívala s ní. Není to kniha co bych byla natěšená rychle ji přečíst, ale byla krásná. Užívala jsem si ji. Každý řádek a slovo, bavilo mě to. A musím si ji pořídit do knihovny a to už něco u mě znamená. Těším se na další díl :)

Laughtubbe

Velká a řekla bych překvapivá změna. Příběh se mi líbil. Byla zde vidět i jiná stránka hlavní hrdinky. Tudíž to nebyla samá láska ale spíše o přátelství a o pokusech žít bez toho komu dala své srdce. Bez lásky a přátelství by ten život nebyl ono :)

Tánička11

Knížka náhodou nebyla vůbec špatná, možná bych jí měla dát jenom tři hvězdy, ale protože jsem velký fanda twilight ságy bylo by to moc kruté. Ale i přesto nemůžu říct, že byla úžasná... bohužel.

jengibre

Druhý díl je asi nejslabší z celé série. Hlavní hrdinka je se svými emocionálními výlevy naprosto nesnesitelná. Příjemným zpestřením byla dějová linka s vlkodlaky.

Alex.rrr

Další z příjemných překvapení od této ságy. Měním svůj názor, a myslím si, že kdybych si twilight prvně přečetla než viděla, tak nejsem tak zařeknutá proti tomuto příběhu. Kniha se krásně čte, líbí se mi, že je napsaná tak obyčejným způsobem, kde mladá dívka vyjadřuje svoje pocity a proč vůbec jedná jak jedná. Ztracená láska a znovunalezení je zde trochu zdlouhavé, ale na akčnosti to moc neubírá. Více prostoru zde zaplňuje Jacob. Který se objevuje již častěji, ale ke konci mi přijde takový zvláštně useklý, že ani nechtěl vědět důvody nebo se nějak s Belou bavit. Trochu moc mi to na kluka přijde přecitlivělé..

Szekynka

Na druhém dílu se mi líbí, že autorka se víc zaměřila i na vlkodlaky. Dvojka se mi proto četla líp. Jejich rasa (hlavně Jakova) postava se mi líbila.

Ivanka83

Četlo se hezky a rychle. Jen mě občas štvala Bella s těmi svými sebelítostivými a sebevražednými sklony. Jinak super.

JitulHa

Nový měsíc, je druhou částí ságy, ve kterém se dostává do popředí postava mladého Jacoba Blacka, který také není úplně obyčejný a Bella, pro kterou je právě Jake nejlepším přítelem, a možná jedinou oporou v těžkých časech, které pro ni nastaly, se opět ve svém životě ocitne tváří v tvář nadpřirozenu. I když, jsem si nebyla jistá, jestli mi Jacob vadí nebo ne (přece jen jaksi nabourává harmonii ústředního páru), navíc v tomto díle se s ním setkáváme takřka na každé stránce, je dvojka napínavější než první díl.

speciale88

Tento díl mne moc nebavil přijde mi takový nezáživný. Pro pokračování nicméně důležitý.

Nela.Rob

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Klára2216

Co na to říct...asi nebudu udělovat hvězdičky, ale mám k této knize vztah . Četla jsem kdysi dávno, pak znovu a znovu, ne že by byla skvělá ale že dokážu naprosto vypnout, proto se k této nepropracované sérii vracím.

TerezaJágrová
19.11.2017

Skvělá kniha. Celá tato série knih a filmů je nádherná.

milena8281
03.11.2017

I když mi není náct, tak jsem si pokračování ságy ráda přečetla. Styl psaní se mi líbí, čte se velmi dobře, děj svižně plyne. Dokonce jsem konečně pochopila některé věci, které mi ve filmu moc nedávaly smysl.
Bella je prostě Bella. Je potřeba ji brát s nadhledem. Pamatuji si svoji pubertu - všechno bylo NAVŽDY, i naprosté banality byly nejdůležitější na světě, každý smutek byl to nejhorší v životě, každá láska byla až za hrob .... ona je navíc dost umanutá. Ale mě se to fakt líbilo.

KájaKoxík
31.10.2017

Za mne snad nejlepší z celé ságy. Rozhodně jsem v týmu Jackob :)

Zebra01
29.10.2017

Nejslabší z celé série, konec nudný i když, mladému vlkodlaku bych dala medaili...

Veronika33
25.10.2017

Druhý diel bol rovnako pútavý ako Súmrak. Kniha veľmi rýchlo plynula bez nudných miest. Veľmi ma bavila.

Kacule88
22.10.2017

Pecka!

NikolIris
15.09.2017

Nie vždy sú pokračovania kníh zlé... pri Twilighte sa mi ukázalo, že pokračovania sú ešte lepšie a čakáte v napätí kým príde nová kniha ♥... Ja som jednoducho fanúšik tejto knižnej série. Nečítala som žiadne iné upírske knihy a myslím, že to tak aj zostane a pri pozretí na knižky, sa zase vrátim k svojej puberte :D a ako 15-ročná prepadám tomuto fenoménu.

girdi
11.09.2017

V tomto díle už mě Bella fakt hodně nebavila. Ufňukaná sebelítostivá chudinka, až se to chvilkama nedalo číst. Jacob na Edwarda nemá, co naplat, i když je taky pěkná "nestvůrka", takže celou knihu zachrání až finále.

silvinka12
29.07.2017

když jsem to porovnávala se Stmíváním tak jsem pořadí lepší a horší dokola střídala, ale nakonec mi tenhle díl přišel o něco slabší než předchozí, ale jinak super čtení!

Carol96
24.07.2017

Opět jsem až po shlédnutí filmu. Moje hodnocení je stejné asi jako u předchozího dílu. I když tento díl mě bavil o něco méně. Proto ho hodnotím jako lehký podprůměr, ale úplná katastrofa to také není.

jaja10
16.07.2017

Celou serii mám moc ráda.

Romžiry
11.07.2017

Začíná se to dobře vyvíjet. Pořád čtivé,

surynas
18.06.2017

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to.

Nita17
08.06.2017

2. Díl o malinko lepší, hlavně oceňuji ty části věnované vlkodlakům ( ve finále měničům) a podrobnějšímu vysvětlení jejich světa. Stále vítězí ovšem osekaná filmová verze.

Eorin
04.06.2017

Krásně depresivní, Steph prostě umí psát a jde s emocemi jako s kůží pěkně na trh. Četlo se to opět samo, pro mě oddychovka.
Btw, team Edward :P

Nuny
01.06.2017

Kniha se mi líbí, ale v porovnání je nejslabší ze všech čtyř.

XenaTaurus
19.05.2017

Druhý díl ságy se mi také moc líbil, a opět jsem kvitovala různé detailní informace, na které nebylo ve filmu tolik prostoru.
Moc se mi líbilo detailní popsání emocí ,které prožívali Edward i Bella, a postava veselého Jacoba je pro příběh přínosná. Prostě sympaťák :)

Katy25
03.05.2017

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

ufounek173
01.04.2017

ZA MĚ-LÍBÍ SE MI VÍC POSTAVA JACOBA,TAKŽE MĚ SE LÍBILA.