Nov

od:


KoupitKoupit eknihu

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30438/nov-30438.jpg 3.63968
Série:

Stmívání (2.)

Orig. název:

New Moon (2006)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Tatran (Bratislava)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (266)

Přidat komentář
LilianVanRose
předevčírem

Tento díl moc oddechovka není. Soucítila jsem s Bellou a zároveň byla naštvaná jak to bylo s Jacobem. Bylo mi ho líto, jako náplast super ale první zmínka o upírech a hned šel stranou. Jsem moc ráda že jsem se rozhodla začíst do ságy,neboť díky knihám se člověk dozví dost věcí, které prostě ve filmu chyběli. Rozhodně nelituji !

Ála41
23.12.2018

Jak jsem psala již u,, Stmívání,,... V době své slávy a mého tehdejšího věku to bylo wau čtení, ted se tomu spíš smeju a jsem ráda, že jsem si tenkrát koupila pouze 2 díly, neboť teď si říkám, co s těmi knihami.... Asi knihobudka....

LenkaK666
13.12.2018

Do druhé knížky ze ságy jsem se pustila víceméně z nudy, když jsem byla nemocná. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi ji chce číst, ale nakonec jsem se do toho pustila a byla jsem příjemně překvapená! Přijde mně, jako by se spisovatelka naučila konečně psát profesionálnějším stylem, než tomu bylo u prvního dílu, kde mi její styl vyloženě vadil (psala jsem o tom v hodnocení Stmívání…).
Nový měsíc se četl o poznání lépe a snad nic z toho, s čím jsem měla v jedničce problém, mě teď už nedráždilo – v první řadě styl psaní, pak Bella, která už nebyla tak nemožně neschopná a neohrabaná (to bylo v jedničce opravdu až trapné), neopakovala se neustále přesně ta samá a tak častá slovní spojení jako óda na Edwardovu krásu (v minimálním počtu 3x na stránce :-D ), nechoval se tak šíleně majetnicky.
Moc se mi líbilo, jak byla spisovatelka schopna vylíčit psychický stav postav, zvláště pak Belly. Úplně jsem s ní soucítila a moc dobře věděla, čím si prochází. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout, mělo to spád, „hluché“ pasáže netrvaly nikdy dlouho. Moc jsem fandila Jackobovi a vždycky když už skoro k něčemu došlo a pak nic, tak jsem byla za něj neuvěřitelně zklamaná :-D Jsem velmi zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Dnes jsem četla do třech do rána, abych to dorazila a už se těším na další díl. Teď jsem si jistá, na rozdíl od dočtení jedničky, že další díl si přečtu. A ráda :-)

Hania932
30.11.2018

Opět skvělé čtení. Příběh byl zajímavý a hodně čtivý. Ze začátku mě to hodně bavilo, Bella měla narozeniny, takže oslava hurá, ale to se stalo jsem opravdu nečekala. No ale co přišlo potom, tak to jsem nečekala už vůbec. Hodně jsem s ní soucítila. Vím, jaké to je ztratit osobu, kterou milujete. Hodně se s tím trápila, ale potom se začala kamarádit hodně s Jacobem. No co budeme povídat Jacob je hodně hezký. Ale jak jsem tka četla dál, tak ne že by mě čtení nebavilo, ale strašně mi tam chyběl Edward. Čtení mě bavilo, ale on mi tam chyběl. Ale posledních 150 stran jsem si už užívala. Vrátil se Edward a mě přišlo, že se už něco zažíná dít. Konec skončil hodně zajímavě a já už si chcipřečíst jak to bude dál. Protože jsem z toho trochu emociálně rozhozená a teď nevím co si mám myslet.
Druhý díl, je stejně dobrý dobrý jako první díl. Ale dávám 4/5, protože mi tam chyběl Edward.. :/

Layyen
26.10.2018

Narozdíl od přeslazenýho a komerčního filmu je knižní podoba čtivá, a příjemně oddechová :)

unicorn1
12.10.2018

je prostě božská!!!!!!

Vikk
11.09.2018

Nepopírám, že je to čtivé. Na rozdíl od filmu, který jsem ani nedokoukala, protože to bylo utrpení, tohle se číst dá a dokonce jedním dechem. Ale strašně mě vytáčí potřeba hlavní hrdinky hazardovat se životem, protože ji opustil milý a potřeba hlavního hrdiny spáchat sebevraždu, protože opustil milou. Hrozný! Vždyť je to knížka pro puberťačky! Hormonálně rozházený puberťačky, který často nemají do hazardování se životem daleko. A my jim ještě předložíme knížku o tom, že zabít se, protože nás opustila "životní láska" (prý - haha! Tenhle pocit výjimečnosti hrdinů, kteří si myslí, že je potkalo něco tak silného, že to ještě nikdy nikoho jiného nepotkalo, mě celou sérii taky pěkně vytáčí!!) je vlastně hrozně cool. To mi nepřijde moc fajn. Proto nemohu ani dobře hodnotit.

MMM3
11.08.2018

Z celé série mi tenhle díl tak nějak sedl nejmíň. Na začátku mi chybí Edward a pak když už si konečně zvyknu a začnu mít ráda Jacoba je zase všechno jinak...

LadyCharlene
30.07.2018

Mně se to prostě líbilo. Po přečtení knihy si myslím, že by byl Jacob lepší volba. kniha se četla svižně, u některých částí by bylo lepší trochu ubrat, ale jinak si nemůžu stěžovat. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla v podobném rozpoložení jako Bella, na pár hodin jsem se alespoň ztratila v deštivém Forks a jeho hustých lesích, po kterých "pobíhají" upíři a vlkodlaci. Musíte se do této knihy prostě vžít, vcítit se do ní, a pokud nejste melancholický introvert, zřejmě vám to dá zabrat.

Janika2013
30.07.2018

V Novém měsíci mě nehorázně štve Edward s těmi jeho stupidními ochranitelskými pudy :D. Prostě ten rozchod mě naštval, ale aspoň otevřel brány Jakeovi, který je jednou z mých nejoblíbenějších fiktivní postav. Podle knih bych si vybrala Edwarda, miloval jí víc a taky kvůli ní víc trpěl. Ve filmu to dřív byl taky Robert, ale poslední dobou povrchně měním názor, protože prostě Jacob :D. Mám ho fakt hrozně ráda, jeho hlášky mě vždy spolehlivě odrovnají. On prostě byl tím sluncem, které spolehlivě vykrylo díru po profackováníhodném upírovi. A když se blížil závěr a s ním i návrat Edwarda, skoro jsem až litovala, že to tak rychle uběhlo. Přesto tohle není můj nejoblíbenější díl ze série.

MinaHawke
16.07.2018

Musím říct, že obecně mám raději vlkodlaky než upíry, ale když jsem knihu četla, tak jsem fandila Edwardovi :)

caroline7390
16.07.2018

Ve věku, ve kterém jsem knihu četla to bylo skvělé počtení.

Admirable
14.07.2018

Moc hezká knížka! Akorát mě trochu mrzelo, že se tam moc neobjevoval Edward. Ale určitě už se těším na další díl! :D

Orange8knihomol
29.06.2018

Tak 2. díl byl spíše o Belliných pocitech a Edward v něm nehrál zas až takovou roli jako v dílech předešlých. Trochu mi přišlo, že místo Edwarda byl v knize více zmiňovaný Jackob. I přes to se mi příběh opět líbil a těším se na pokračování. Nutno dodat, že se Stephenie Meyerová umí opravdu dobře vžít do hlavní postavy, což samozřejmě považuji za plus.

Ivka14
05.06.2018

Kniha moc překvapila. už jsem čekala na ten špatný konec, ale překvapilo mě to. Měla jsem tžo přečtené za 3 dny :) doporučuji

Nikoll2
28.05.2018

Z prvního dílu jsem byla nadšená a jsem ráda, že mě ani pokračování nezklamalo. Vlkodlaky mám v oblibě stejně jako upíry, proto pro mě bylo čtení ještě o něco zajímavější. Musím uznat, že jsem si hlavně Jacoba (překvapivě :D) velice oblíbila a jsem zvědavá, jak se bude jeho příběh vyvíjet dál.

lucie0134
20.05.2018

Musím říct, že to bylo daleko lepší než film. Byl jsem hodně skeptická, protože film mě tolik neoslovil. Ale byla to pecka! Bella mi je hrozně podobná, takže všechno jsem prožívala s ní. Není to kniha co bych byla natěšená rychle ji přečíst, ale byla krásná. Užívala jsem si ji. Každý řádek a slovo, bavilo mě to. A musím si ji pořídit do knihovny a to už něco u mě znamená. Těším se na další díl :)

Laughtubbe
11.05.2018

Velká a řekla bych překvapivá změna. Příběh se mi líbil. Byla zde vidět i jiná stránka hlavní hrdinky. Tudíž to nebyla samá láska ale spíše o přátelství a o pokusech žít bez toho komu dala své srdce. Bez lásky a přátelství by ten život nebyl ono :)

Tánička11
10.05.2018

Knížka náhodou nebyla vůbec špatná, možná bych jí měla dát jenom tři hvězdy, ale protože jsem velký fanda twilight ságy bylo by to moc kruté. Ale i přesto nemůžu říct, že byla úžasná... bohužel.

jengibre
09.05.2018

Druhý díl je asi nejslabší z celé série. Hlavní hrdinka je se svými emocionálními výlevy naprosto nesnesitelná. Příjemným zpestřením byla dějová linka s vlkodlaky.

Alex.rrr
23.04.2018

Další z příjemných překvapení od této ságy. Měním svůj názor, a myslím si, že kdybych si twilight prvně přečetla než viděla, tak nejsem tak zařeknutá proti tomuto příběhu. Kniha se krásně čte, líbí se mi, že je napsaná tak obyčejným způsobem, kde mladá dívka vyjadřuje svoje pocity a proč vůbec jedná jak jedná. Ztracená láska a znovunalezení je zde trochu zdlouhavé, ale na akčnosti to moc neubírá. Více prostoru zde zaplňuje Jacob. Který se objevuje již častěji, ale ke konci mi přijde takový zvláštně useklý, že ani nechtěl vědět důvody nebo se nějak s Belou bavit. Trochu moc mi to na kluka přijde přecitlivělé..

Szekynka
18.04.2018

Na druhém dílu se mi líbí, že autorka se víc zaměřila i na vlkodlaky. Dvojka se mi proto četla líp. Jejich rasa (hlavně Jakova) postava se mi líbila.

Ivanka83
10.04.2018

Četlo se hezky a rychle. Jen mě občas štvala Bella s těmi svými sebelítostivými a sebevražednými sklony. Jinak super.

JitulHa
07.04.2018

Nový měsíc, je druhou částí ságy, ve kterém se dostává do popředí postava mladého Jacoba Blacka, který také není úplně obyčejný a Bella, pro kterou je právě Jake nejlepším přítelem, a možná jedinou oporou v těžkých časech, které pro ni nastaly, se opět ve svém životě ocitne tváří v tvář nadpřirozenu. I když, jsem si nebyla jistá, jestli mi Jacob vadí nebo ne (přece jen jaksi nabourává harmonii ústředního páru), navíc v tomto díle se s ním setkáváme takřka na každé stránce, je dvojka napínavější než první díl.

speciale88
06.04.2018

Tento díl mne moc nebavil přijde mi takový nezáživný. Pro pokračování nicméně důležitý.

Nela.Rob
05.04.2018

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Klára2216
19.03.2018

Co na to říct...asi nebudu udělovat hvězdičky, ale mám k této knize vztah . Četla jsem kdysi dávno, pak znovu a znovu, ne že by byla skvělá ale že dokážu naprosto vypnout, proto se k této nepropracované sérii vracím.

TerezaJágrová
19.11.2017

Skvělá kniha. Celá tato série knih a filmů je nádherná.

milena8281
03.11.2017

I když mi není náct, tak jsem si pokračování ságy ráda přečetla. Styl psaní se mi líbí, čte se velmi dobře, děj svižně plyne. Dokonce jsem konečně pochopila některé věci, které mi ve filmu moc nedávaly smysl.
Bella je prostě Bella. Je potřeba ji brát s nadhledem. Pamatuji si svoji pubertu - všechno bylo NAVŽDY, i naprosté banality byly nejdůležitější na světě, každý smutek byl to nejhorší v životě, každá láska byla až za hrob .... ona je navíc dost umanutá. Ale mě se to fakt líbilo.

KájaKoxík
31.10.2017

Za mne snad nejlepší z celé ságy. Rozhodně jsem v týmu Jackob :)