Krátky druhý život Bree Tannerovej

Krátky druhý život Bree Tannerovej https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41246/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerovej-ix1-41246.jpeg 4 1638 190

Fascinujúci príbeh Bree Tannerovej, postavy, ktorá sa objavila v románe Zatmenie, a odvrátená strana sveta novorodených upírov, v ktorom žije, zaručenie okúzlia fanúšikov Ságy Twilight. Bree Tannerová si ledva spomína na svoj život predtým, než získala neobyčajne ostré zmysly, nadľudské reflexy a nezadržateľnú fyzickú silu. Na život predtým, než pocítila neúprosný smäd po krvi... predtým, ako sa stala upírkou. Bree vie iba toľko, že nažívanie s ďalšími novorodenými je veľmi neisté a nemá takmer žiadne pravidlá: kry si chrbát, nepútaj na seba pozornosť, a predovšetkým - do svitania buď doma, inak zomrieš. Jedno však netuší: že čas jej nesmrteľného života sa rýchlo míňa. Bree sa nečakané spriatelí s Diegom, s novorodeným upírom rovnako zvedavým, kto je ich záhadná stvoriteľka, ktorú všetci volajú iba ona. Keď si uvedomia, že všetci novorodení sú iba pešiakmi v nepredstaviteľne veľkej hre, musia sa Bree a Diego rozhodnúť, na koho sú strane a komu budú veriť. Ale keď je všetko, čo o upíroch viete, založené na klamstve, ako odhalíte pravdu?... celý text

Horory , Romány , Fantasy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

apq
apq
19.08.2023 4 z 5

Dlouho jsem nevěděla, zda se do knihy pustit, ale byla jsem mile překvapena. Kniha se dobře čte, má spád a je zajímavým pohledem z druhé strany.

Cami.lla
Cami.lla
02.07.2023 4 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Moc jsem od ní nečekala, ale četla se skoro sama, děj svižně plynul a byla to výborná vsuvka při čtení celé ságy. Bylo potřeba si na chvíli odpočinout od Belly a Edwarda :)
Jediné, co bych vytkla, je absence kapitol. Celá novela je psaná v jednom kuse a nutí tak číst dál a dál bez zastavení. Ale možná to tak autorka zamýšlela.

Luigi1
Luigi1
27.06.2023 5 z 5

Tuto sérii mám moc rád film jsem zhlédl několikrát

kklepkaa
kklepkaa
07.06.2023 1 z 5

Kniha de facto o ničem, ale když jsem byla fanoušek Twilight sagy, tak jsem prostě musela...

uzivatel83509
uzivatel83509
31.05.2023 2 z 5

Nutila jsem se to dočíst a to je asi špatně... nenadchla mě.

KájaKoxík
KájaKoxík
29.05.2022 4 z 5

Nakonec dávám 4 z 5.

Každý kdo si přečte předmluvu, četl sérii Stmívání nebo jen viděl film ví, jak tato novela dopadne. Ale přesto mi stálo za to ji číst.
Je to takové odpočinkové čtení na odpoledne. Pokud se jako já, chce vrátit do doby na své střední a trochu si zavzpomínat jaké to bylo číst Stmívání tehdy poprvé, je to kniha pro vás.
Moc se mi líbí jiný pohled na život upírů, vykreslení jednotlivých postav i typická naivita hlavní hrdinky (odpovídající jejímu věku).

Jediné za co nakonec strhávám hvězdu, je postava Freda. Pro mne je svět kolem Stmívání touto knihou uzavřen a nevěřím, že by se k němu autorka někdy vrátila. Rozumějte tím pokračování děje po Rozbřesku. Mrzí mne tedy, že mi Fred přirostl k srdci a je mi jasné, že jeho další osud už se nedozvím.

midone
midone
11.04.2022 3 z 5

Největší chyba této knihy spočívá v tom, že si očividně autorka myslí, že fakt, že se to odehrává ve světě Stmívání bude čtenářům bude stačit. Za mě tomu chyběla pointa, děj, nějaký zvrat..... něco, díky čemu bych se ke knize chtěla vracet. Neříkám, někomu to stačí a pokud vám nevadí si něco přečíst jen proto, že vás ten svět, do kterého je to zasazeno baví, pak je asi Krátký druhý život pro vás.

Ermeston009
Ermeston009
31.01.2022 5 z 5

Knihu jsem četla už docela dávno sice mě nechytila tak jako Twilight ale jinak moc pěkný příběh.

PavlínaSkopal
PavlínaSkopal
16.12.2021 5 z 5

Kniha byla úžasná. Moc se mi líbí ty jiné pohledy na známý příběh. Jediná nevýhoda byla absence rozdělení na kapitoly, proto jsem se při čtení nemohla zastavit.

madem
madem
09.09.2021 4 z 5

Stmívání jasem nečetla, na tuto knihu jsem narazila náhodou. Je velmi čtivá, děj utíká, až litujete, že už je konec.

Velbana
Velbana
06.09.2021 5 z 5

Krátká kniha o dlouhém životě Bree. Smutné konce moc nemusím. Kápla mi nejedna slza. I tak se mi líbila.

Roni34
Roni34
22.08.2021 4 z 5

Knížka hezky doplňuje Twilight ságu.Vysvětluje některá místa, pro která nebyl v hlavním dějí prostor. Kdo má rád tento svět upírů, tak ho příběh Bree nadchne.

_Michelle_
_Michelle_
12.07.2021 2 z 5

Dávám pouhé dvě hvězdičky, a to ještě z nesprávných důvodů. První důvod: hezké vzpomínky na čtení ságy Stmívání, ke které novela patří. Druhý důvod: pěkná knižní obálka. Kdybych hodnotila pouze obsah knihy, musela bych ji zařadit do kategorie odpad. Z police jsem knížku vytáhla v souvislosti se čtenářskou výzvou, ale lituji, že jsem nesáhla po něčem jiném. Byla to bohužel ztráta času.

Malíček
Malíček
28.03.2021 4 z 5

Pro milovníky série Stmívání rozhodně doporučuji. Kniha se krásně čte a navíc není moc dlouhá, takže člověka nezačne nudit.
Já jsem ji četla až po několika letech od přečtení původní série a byl to teda super návrat do světa upírů a vlkodlaků.

Jara.v
Jara.v
08.03.2021 5 z 5

Je škoda, že tahle kniha nebyla delší. Příběh Bree mě moc bavil a zasloužila by si více pozornosti. Bylo to velice čtivé a poutavé a zcela jiný úhel pohledu.

tereza7804
tereza7804
27.02.2021 4 z 5

Super, ale přeci jen je to dodatkový díl, takže 5 hvězd bohužel ne, ale kdo je posedlý Stmíváním stejně jako já, tak vás to vezme ještě hlouběji do zákoutí příběhu, o kterém jste neměli ani tušení.

BackToTheStars
BackToTheStars
09.02.2021 5 z 5

Přes tuhle knížku jsem se dostala k Twilight, protože mě více zajímala Bree.
Upřímně bych snad radši sérii s Bree jako hlavní postavou. :D Za mě je tato novela lepší než celé Twilight.

Lenka_S
Lenka_S
05.02.2021 4 z 5

Díky tomu, že brzy vyjde Půlnoční slunce jsem si uvědomila, že jsem ještě nečetla tuhle krátkou novelu. Docela mě bavil příběh Bree, byl to pohled z úplně jiné strany na událostí o kterých jsem věděla jak skončí a přiznám se, že bych si přála, aby to s ní dopadlo jinak. Byla mi sympatická.

Aveli
Aveli
08.01.2021 4 z 5

Zajímavá povídka o tom, jak to bylo s Bree. Myslím, že všechny fanoušky Twilight potěší. Děj má příjemný spád a když se dostane na závěrečnou bitvu s Cullenovými, užijete si slyšet příběh z jiného pohledu.

DannyLady
DannyLady
11.10.2020 4 z 5

Krátký dodatkový díl, který je za jeden večer přečtený. Bree je velice zajímavá vedlejší postava, která bohužel v Zatmění nedostala svůj prostor. Proto zde v hlavní roli máme šanci ji poznat blíže. Jsem velice ráda, že nás autorka nechala nahlédnout za oponu. Škoda jen, že víme, jak to skončí už při otevírání knihy. Bree si zasloužila víc, Diego si zasloužil víc. Bylo by zajímavé zjistit, jestli se někdy v budoucnu cesty Freda a Cullenových skříží a jestli Edward splní, o co ho Bree před smrtí žádala.

upíři smrt pohled jiné postavy na původní příběh

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Krátky druhý život Bree Tannerovej je v

Přečtených2 943x