Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1642 190

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Tahle doplňující novela byla lepší, než celý třetí díl, k němuž se vztahuje. Čtivé, hezké...po přečtení původní ságy je fajn vidět trochu jiný způsob života...

Adriana21
05.01.2017 3 z 5

Abych pravdu řekla, místy se mi kniha zdála celkem zdlouhavá a nezáživná. Líbil se mi více méně začátek a pak až konec.

Vampirosa
05.11.2016 5 z 5

Do příběhu jsem se ponořila ihned a odtrhnout oči byl sakra problém. Musím se přiznat, že ságu Stmívání jsem nečetla, ale pouze viděla filmové zpracování. Takže nemohu novelu porovnat s ostatními díly této autorky.
Strašně mě těší, že jsem mohla nahlédnout do hlavy Bree a jejího předchozího života, protože doteď to byla pro mne pouhá vyděšená holčička a fakt, že se v ní toho ukrývalo mnohem víc, je potěšující. Nemám co vytknout, takže hodnotím plným počtem hvězdiček. :)

Lidudu
09.08.2016 3 z 5

Tak mě napadá, že tohle nemohl psát stejný člověk, který napsal Stmívání... Ruka autorova se mi zdála být jistější o sto procent, bezduchého cancání minimálně a POZOR nebylo to plné do očí bijících nesmyslů. Přečetla jsem to a bylo to fajn, žádná nuda a teď bych si ráda přečetla, jak to dopadlo se Zrůdou Fredem.

misowi84
06.07.2016 5 z 5

Pro fanoušky původního příběhu je to jistá povinnost. Není to jen kniha do počtu, jak by se mohlo zdát. Výběr jistý, teď už se zbývá jen rychle zakousnout :-)

Knihomol3301
10.06.2016 4 z 5

řekla jsem si když už všechno tak všechno! a tak jsem si ji koupila i když jsem neočekávala nějaký extra BUM, tak kniha mě mile překvapila a příběh se mi moc líbil a četl se jedním dechem (za jeden den, pohoda :)) takže kdo je milovník ságy a je trošku opožděnec jako já a narazil na tyhle knihy až v roce 2016, určitě si ji kupte! :)

petra3242
18.05.2016 4 z 5

Musím říct, že ačkoliv jsem od této knihy moc nečekala, mile mě překvapila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji během jediného dne. Bree mi byla docela sympatická, připomínala mi Bellu. A přesně jak bylo napsáno v úvodu knihy, nakonec jsem nechtěla, aby to s ní dopadlo tak, jak to dopadlo.

MíšaK.
15.05.2016 3 z 5

Jako doplňující kniha k sérii je to rozhodně skvělý. Na můj vkus se to na začátku moc vleklo a na konci bylo ve chvíli po všem. Jinak ani tady autorka nesklamala.

fis.rena
07.05.2016 4 z 5

Bavil mě náhled do života těch,kteří se knihou v sáze v podstatě jen prohnali,i když se jejich objevení stalo velkým nebezpečím. Osvěžující,stručná novela.

medvídě
22.04.2016 4 z 5

I když jsem ságu Stmívání četla před několika lety, je to zajímavé doplnění a zjištění dalších zajímavostí i ze života někoho, kdo se tam jen mihl a bohužel nedostal další šanci na lepší život.
I když je to slabší příběh, nevidím důvod si jej nepřečíst, jen tak pro doplnění a jiný úhel pohledu.

veronika9143
14.04.2016 5 z 5

Určeno hlavně pro ty co milujou Ságu stmívání
Byla to pro mě taková jednohubka - rychle přečtená a objasnila mi kus knihy :-D

Beltrix
26.03.2016 5 z 5

Stručný styl a příběh, který má spád, mi vyhovovaly mnohem více než forma celé ságy. Možná k tomu přispěl i ten nepohádkový konec. Líbil se mi náhled do "zákulisí" těch "zlých". Myslím si, že to dobře reprezentuje fakt, že i na té relativně špatné straně mohou být dobří lidé/upíří/atd. Jo a ta obálka je opravdu pěkná.

vevronika
22.03.2016 5 z 5

Tato kniha mě velice dojala. Bylo mi líto smrti Bree, která pro mě v Twilight sáze nebyla takovou ranou, ale když jsem ji doopravdy poznala bylo těžké nemyslet jaké by to bylo kdyby ji nezabili. Je to smutný a krásný příběh, který dokonale doplňuje celou sérii.

combatgirl
26.01.2016 3 z 5

Aggie-ona začala psát knížku z pohledu Edwarda,ale protože to někdo dal na net ještě než to dopsala,už to nedopsala.Nevím kolik to má stran,já jsem to četla,mě se to líbilo.Fakt škoda že to nedopsala.

combatgirl
26.01.2016 3 z 5

Tato knížka dokresluje pozadí děje.Příběh zajímavý,doporučuju všem,kteří mají rádi stmívání.

Viky007
21.01.2016 5 z 5

Jo, tak tohle se mi líbilo. Těžko říct, čím to bylo. Asi proto, že to neskončilo typickým Meyerovským happy endem. A Bree si prostě nelze neoblíbit.

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Do téhle knihy jsem se naprosto zamilovala, stejně tak do Bree. Přečetla jsem knihu jedním dechem, také proto, že je tak krátká- bohužel. Věděla jsem, jak to dopadne a stejně jsem na konci brečela jak malá. Možná se mi to líbilo i víc, než stmívání, prtže Bree neměla tak pohádkový konec. Ještě by bylo fajn, kdyby S. Meyer napsala něco podobného třeba z pohledu Jane, Rosalie atd.

Pavluška33
06.01.2016

Rozhodně nejlepší počin ze Stmívací ságy. Vždyť jak často se nám u knihy naskytne podívat se na to tak nějak...z druhé strany

Mari00
28.12.2015 5 z 5

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších, které autorka napsala. Děj to mělo vážně dobrý a vůbec mně ani nemrzelo, že to nemá pokračování, protože v té knize bylo jakoby všechno řečeno a kdyby autorka napsala pokračování, myslím, že by to celou knihu shodilo.

mirkol
21.12.2015 5 z 5

kniha dobrá a protože jsem první četla tuto knihu a až potom ságu, tak jsem prvně byla zklamaná z konce, ale když jsem si přečetla ságu tak jsem zjistila, že to nemůže mít jiné zakončení

upíři smrt pohled jiné postavy na původní příběh

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové je v

Přečtených2 947x