Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 702 237

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

Uan
Uan
12.09.2018 5 z 5

Vynikající. Napínavá a plná zvratů od první do poslední stránky.

L.Helena
L.Helena
08.09.2018 5 z 5

Velice dobře se čte. Kniha je napínavá, osudy hlavních postav jsou zahaleny tajemstvím. Líbí se mi, jak jednotlivá tajemství autorka odhaluje postupně, i když to hlavní a největší odhalení se čtenář samozřejmě dozví až na konci.

Dela111
Dela111
08.09.2018 4 z 5

Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly...
Příběh o obrovské lidské tragédii. Co všechno jsme schopni udělat kvůli nejbližším?
Thriller to podle mě tak úplně není, ale psycho určitě.

Ve vyprávění se střídají dlouholeté nejlepší kamarádky Sára a Isla. Jedna událost vede k tajemství, lžím a polopravdám. Při odkrývání pravdy prožijí zúčastnění další bolest a trápení. Nezůstanou nakonec jejich životy v troskách?

Autorka má skvělý styl, příběh je výborně zpracovaný. Celou dobu tušíme, že přijde další a další odhalení a ono taky přichází. Dokonce jich je víc než čekáme.

Velmi smutná kniha a pocit smutku, neštěstí a zmaru po ní i zůstane.
Stojí za přečtení, ale já osobně se k ní asi nevrátím.

loskatos
loskatos
07.09.2018 3 z 5

Na začátku jsem pojal velkou nedůvěru k tématu, stylu i obsahu, ale postupně jsem se do knihy začítal víc a víc. Gradace ke konci knihy byla důmyslně vytvořena hlavně stylem psaní, střídajícím se pohledem hlavních osob děje. Originální a až jsem se divil, že to na mě nepůsobilo rušivě, obvykle tato střídání vypravěčů moc rád nemám.
Otázka viny v našem životě, vliv kompromisů a špatných (i dobrých) rozhodnutí na okolí. I nejlepší rozhodnutí můžou způsobit pohromu a opačně. Za 3,5 *

Isserley
Isserley
06.09.2018 2 z 5

Zase jednou jsem si potvrdila, že pro "letní psychothriller" nejsem cílová skupina. Číst se to dá, ale nic po tom nezůstane. Jediné, co mě zaujalo, byla chatová osada na mořské pláži, to mě bavilo, popis chataření u moře. Jinak nic.

Klarinecka
Klarinecka
05.09.2018 3 z 5

Musím říct, že jsem čekala víc. Nějak mě to nenadchlo. Psycho možná, thriller ne. Velká slátanina propletených vztahů a jinak nic. Jsem si jistá, že za týden nebudu tušit, o čem to vlastně bylo.

Tereziee
Tereziee
04.09.2018 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Prvních 50 stránek jsem se moc nechytala a bála jsem se, že to bude zase jen další thriller v řadě, ale omyl.

Neuvěřitelně zapletené osudy dvou nejlepších kamarádek. Propletené lží, křivdami, závistí ale i láskou. Příběh je opravdu chytlavý a napínavější s každou další kapitolou. A za závěrečný epilog palec nahoru.

radka8970
radka8970
04.09.2018 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá, plná zvratů a vždy jsem byla plná očekávání. Pak už jsem byla jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepším kamarádek a také sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo. Jestli máte rádi psychologické knihy tak knihu doporučuji!!!

Jana77
Jana77
28.08.2018 4 z 5

No nevím, knížka dobrá, zápletka taky, ale že bych si nějak sedla na zadek. Číst se dala, ale znovu už nepotřebuji.

Leniiis
Leniiis
26.08.2018 4 z 5

Podle anotace jsem čekala něco úplně jinýho, ale nakonec trochu vztahová telenovola než psychothriller. Samozřejmě čtivé a příjemné.

Hella
Hella
25.08.2018 4 z 5

Povedené dílko, byť psychothrillerem bych ho neoznačovala. Sice jsem bojovala se svými antipatiemi k Sáře, ale četla jsem i tak na jeden zátah, nešlo se od knihy odpoutat.

harena
harena
25.08.2018 4 z 5

Velmi čtivý a napínavý psychothriller, večer jsem začala číst a druhý den dočteno. Příběh vyprávěný postupně z pohledu matek, jejichž synové před sedmi lety plavali v moři, ale jeden z nich se nevrátil.. A teď, po sedmi letech, přesně na den výročí zmizení, se ztratí i druhý chlapec. Obě matky Sára a Isla jsou od mládí nerozlučné kamarádky, ale postupně s každou kapitolou se dozvídáme, že není vše, jak se původně zdálo.

"Na zátylku se začnu chvět: "Můj bože", zašeptám. "Cos to udělala?"
"Myslím, že mnohem zajímavější je otázka: Cos udělala ty, Sáro?"

Nelze přestat číst, myslím, že si půjčím i další knihy od Lucy Clarkeové.

snimcibdim
snimcibdim
25.08.2018 3 z 5

Spíš než psychotriller mi to přišlo jako zajímavě poskládaná "vztahovka" - velmi čtivě napsaná.
Příběh dvou kamarádek, jedné tragédie a kopy lží.
Bavilo mě to dosti, ale řekla bych, že to pro mě bude spíš taková "spotřební" záležitost, která dobře posloužila k odreagování, ale nebudu mít potřebu se k tomu někdy vracet. To by to přeci jen muselo mít ještě nějaký přesah - což nemá.
Jako oddechovku ale vřele doporučuji.

Lennji
Lennji
23.08.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem větší napětí, na to, že je kniha označována jako psycho thriller..spíš to byla taková romantika, říznutá malým vzrušením a zápletkou v podobě ztraceného dospívajícího syna..každopádně příjemné čtení na víkend.

malkina11
malkina11
22.08.2018 4 z 5

Ale jo...neurazí, ani nijak zvlášť nenadchne...Vcelku zdařilý psychothriller se slabšími i silnějšími stránkami.

Ajuszka
Ajuszka
21.08.2018 5 z 5

Ahoj knizko,ktera nikdy neopustis mou knihovnu!Skvele bombasticke cteni.Nic vic nic min,v takovych knihach si libuju.

Denisa232623
Denisa232623
20.08.2018 4 z 5

Ze začátku se mi kniha četla blbě, ale ve chvíli se vše obrátilo a já musím hodnotit kladně. Dobrá kniha se zajímavým dějem.

adaba
adaba
20.08.2018 5 z 5

Napínavé, čtivé, nečekaný závěr. Kniha se mi moc líbila.

Hvězdinka
Hvězdinka
16.08.2018 2 z 5

Zklamani. To neni thriller, ale roman pro zeny, nebot laska tu ma mnoho podob...

zdencaaa
zdencaaa
16.08.2018 3 z 5

Můj druhý přečtený bestseller :-) Bylo to dost napínavé a přiznám se, že některé dějové zvraty jsem nečekala, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že už tuhle knížku nikdy do ruky nevezmu. Prostě jednohubka, ale i tak stojí za přečtení. Alespoň jednou. ;-)