Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 706 239

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

Petula.N
03.04.2019 5 z 5

Super, napínavá knížka. Bavila mě od začátku do konce :)

TrueBookworm
21.03.2019 4 z 5

Hodně povedený, spíš komorní příběh, který začíná velmi nenápadně. Postupně se rozkrývá spletenec starých křivd a nedorozumění, který vrcholí v překvapivém závěru. Nic není, jak se zdá. A když už si myslíte, že víte, jak to bylo, hned v zápětí zjišťujete, že jste se nechali napálit.

LuckyZ
20.03.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, pro mě první tohoto stylu. Konec mi přišel trochu zmatený, psaný z více pohledů jako pravda, a že autor neví co nechá ako konec.

ZuK1
20.03.2019 5 z 5

Mimořádně napínavý příběh, vyprávěný střídavě v minulosti a současnosti očima dvou kamarádek Sáry a Isly. Kniha mě upoutala od úplného začátku, čím víc se ale začínaly odkrývat další souvislosti a tajemství a postupně začínáte zjišťovat, že všechno je vlastně úplně jinak, tím větší problém je od knížky se odtrhnout ....
Knihu můžu určitě doporučit, hodnotila bych ji 4,5*.

Blaufik
16.03.2019 5 z 5

Autorka napsala více než slušný psychothriller, který však klame tělem hned od začátku a v mnoha rovinách. Začátek knihy totiž nevypadá moc lákavě a vyprávění je velmi opatrné. Postupně se zdá, jakoby autorka konečně zapudila počáteční nejistotu a rozjíždí se nebezpečným tempem plným zvratů a překvapení.
Pro milovníky thrillerů je tato kniha doslova povinností. Pevně věřím, že z ní budete stejně nadšeni jako já.

tulip131
08.03.2019 3 z 5

Co ke knize napsat, čekala jsem trochu něco jiného. Rozhodně jsem nečekala životní příběh dvou žen, kdy se jejich vztah jevil jako nejlepších přítelkyň, ale realita byla téměř celý život jinde. Občas jsme musela některý odstavec přečíst znovu, abych věděla, která z nich zrovna vypráví. Číst se to určitě dalo.

Bee240
05.03.2019 4 z 5

Tato kniha mi v knihovně ležela už léta a nikdy jsem se k ní nedostala a po přečtení jsem byla překvapená jak je kniha dobrá. Opravdu jsem nečekala něco takového. Není to úplně psycho aspoň pro mě ne ale příběh byl teda silný , emocionální. Autorka umí dobře popisovat prostředí že máte pocit že jste sedíte v malé chatce na pláži a cítíte teplí písek na nohou. Do tak krásného a téměř prázdninového prostředí je "nasazen" tak temný příběh o ztracených dětech ale kupodivu to krásně k sobě jde. Knihu můžu jen doporučit , osobně se mi velice líbila.

Mandlevest
24.02.2019 5 z 5

Osvědčená autorka, která touto knihou předčila všechny knihy, které jsem od ní už četla a líbily se mi. Styl psaní jakoby dospělejší, možná to bylo nelehkým tématem, možná stoupající vypravěčskou vyzrálostí autorky. Každopádně skvělé čtení, od kterého se neodtrhnete. Doporučuji.

kudrdlinka
24.02.2019 5 z 5

Další kniha od Lucy Clarke, která se mi opravdu moc líbila, i když téma je dost bolestné. Asi bych neřekla, že je to úplně psychothriller, spíš psychologické drama, kde se postupně rozkrývají tajemství, křivdy a lži z minulosti. A stejně jako u knihy Modrá přijde na úplném konci nečekané překvapení.

Heliku777
24.02.2019 3 z 5

Tak mě kniha až tolik nezaujala. Asi čtená ve špatném období. Přesto jsem knihu doporučila známým a ti byli nadšení.

Warty
23.02.2019 5 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Bylo to napínavé od začátku až do konce, chvílemi mi dokonce běhal mráz po zádech. Doporučuji!

caroline7390
19.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Bavila mě od začátku až do konce. Ke konci jsem knihu nedokázala odložit a dočetla ji během jednoho dopoledne. Jedině, co bych mohla vytknout je vyprávění Isly v první polovině knihy. Tyhle části mě bavily o trochu méně. Ale určitě doporučuji :-)

Zuzanka46
18.02.2019 2 z 5

Za mě spíš asi ne... Prvních 70% knihy mě vyloženě nebavilo, styl psaní mi neseděl, ale zajímalo mě, jak příběh skončí. Posledních 30% bylo naopak super! Příběh měl spád a nutil číst dál a dál a přímo jsem ho hltala... Bohužel, pro mě je 30% knihy dost málo

micha-ella
15.02.2019 4 z 5

Tuze smutný (Katko, nečti to!), ale skvěle napsaný příběh. Řadím to ke knížkám, které tu jsou uvedené jako podobné. ANO, přesně k těm!
Zase mi vadilo pouze střídání rovin vyprávění, ovšem s tím už musím chtě nechtě počítat, že jo?

josska
11.02.2019 5 z 5

KJnížka se mě moc líbila,i když téma je příšerné,bylo to čtivé,,střídání předtím a ted mám ráda a takový konec jsem teda nečekala....

simona5843
05.02.2019 4 z 5

Na knihu som čítala samé chválospevy a rozhodne je to oprávnené.Ak však mate radi príbeh plný akcie tak tuto asi trochu narazíte. Dej pomaly graduje a postupne sa všetko začne odkrývať ale nečakajte honbu za páchateľom autorka všetko čitateľovi servíruje pomaly,nikam sa nepohnala. Autorka Lucy Clarke dobre opísala psychológiu postáv a záver niekoho môže prekvapiť.Ja osobne som počas čítania pár veci tušila a o pár strán som zistila že je to tak.Príbeh je však zaujímavý a neľutujem že som si to prečítala. Páčilo sa mi aj striedaní minulosti a prítomnosti a kapitoly z pohľadu Isly a Sáry zo začiatku vám nič nebude dávať význam no postupne to už bude inak a nitky sa začnú spájať. :)

Janča089
02.02.2019 5 z 5

Výborné! Příběh plný napětí a nečekaných zvratů. Navíc i přes neveselý námět (ztráta dítěte) na mě kniha působila nějak mile - asi to prostředí. Rozhodně doporučuji!

bookcase
29.01.2019 5 z 5

Jeden z výborných psychothrillerů, námětem, zpracováním... pecka

Lindulinek
28.01.2019 5 z 5

Skvěle propracovaná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Závěr jaký jsem vůbec nečekala.

MirkaProk
25.01.2019 3 z 5

Na základě zdejších komentářů jsem čekala, že kniha bude bomba. Ale mě bohužel nějak extra nenadchla. Námět nebyl špatný, ale z nějakého důvodu, ani nevím z jakého byla pro mne tato kniha průměrná. Rozhodně nemám potřebu ji někdy číst znovu.