Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 705 238

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

Lucie2
03.04.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, že vás to nutí číst dál a dál. Další skvělá kniha, kterou jsem četla od této autorky. Doporučuji. :)

LeHor
03.04.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé.. a ten konec! To jsem nečekala. Líbilo se mi to a moc.

TerezaRůža
24.03.2020 4 z 5

Dlouho jsem měla pocit, že se v knížce vlastně nic moc neděje. Člověk ví, že všechno bude nakonec jinak, tak čte dál, ale příběh trošku vázne. Ale posledních cca 100 stran už to mělo spád a závěr rozhodně stál za ten natahanější začátek.

BariEli
10.02.2020 5 z 5

Já jsem Sáru nenáviděla! Nesnášela jsem ji z celého svého nitra! Opravdu dlouho se mi nestalo, že by ve mě kniha vyvolala takové silné emoce! Po každé kapitole o ní jsem měla chuť knihu vzteky zahodit do kouta. A pak... pár stran před koncem... cože?! Ona je prostě máma!
-----------
"Jedna z nejtěžších věcí na rodičovství je nutnost volby - ta rychlá rozhodnutí, která děláte mrknutím oka. Jsou okamžiky, kdy na vás vaše dítě hledí a čeká, že víte, co je správné. Ale co když to nevíte? Když vůbec nevíte, co odpovědět? Když jste stejně vyděšení jako to dítě?"
---------
"Být matkou znamená odpouštět a obětovat se." E.M.Remarque

kiki11
08.02.2020 5 z 5

Psycho thrillerem bych tuto knihu nenazývala, ale je to výborný psychologický román. Autorka dokázala skvěle zpracovat zápletku, tolik lží, nevěr, vysvětlení, která jsou vzápětí vyvrácena, jsem nečekala. Líbil se mi autorčin styl psaní, s každou další stránkou jsem byla víc a víc napjatá a těšila se, jak to dopadne. K tomu se příběh odehrává v krásném prostředí moře. Doporučuji, čtení jsem si moc užila.

vladka321
06.02.2020 5 z 5

Skvěle, skvěle napsaná knížka. Napětí až do konce, rozuzlení nečekané. Na konci knihy jsem si i zaplakala, abych následně zjistila, že se to ještě zvrátí, ještě dostane další možnost, další řešení. Knihu vřele doporučuji a ráda si přečtu i další díla autorky.

Olous1
31.12.2019 5 z 5

Spoiler
Poslední kniha v tomto roce.Není nic lepšího uzavřít starý rok se sklenkou dobrého vína a dobrou knihou.A já si vybrala dobře.Kniha byla perfektní,plná emocí a zvratů.Četlo se to jedním dechem.Téma bylo skličující,není nic horšího,když matka přijde o své jediné dítě a pak se dozví,že vrahem je syn její nejlepší přítelkyně.Doporučuji,za mě 100%.

čef
11.12.2019 4 z 5

Zdánlivě se jedná o hledání zmizelého syna. Avšak opravdu jde o rozplétání hromady lží, kterou nalhali všichni přítomní. Čtenáři se může až hlava rozskočit, jak je vše autorkou dokonale zamotáno. Zvláště ženy se mohu porochnit ve všech těch zradách, nevěrách, zamlčených pravdách, krádežích a holých nepravd. No, o svých pocitech však raději pomlčím abych, z úcty k nelehké práci spisovatelky, nemusel také lehce prášit.

MartulkaS
27.11.2019 5 z 5

Super kniha, zajímavý, napínavý příběh. Kniha mě pohltila, dobře se četla, děj ubíhal (ani mi zde nevadilo, že se situace popisuje častěji dokola, sem to prostě patřilo). Jak to doopravdy bylo, co se v ten den vlastně stalo, samé zvraty.... no napětí až dokonce.

Adel1212
25.11.2019 4 z 5

Knížka mě tolik neoslovila. Měla krásný příběh vyprávěný dvěmi ženami, ale myslím si že situace se dokola opakovala a neměla mě ze začátku jak oslovit.

LucySmile
12.11.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem jsem četla po Modré a byla téměř stejně výborná. Nevím, jestli to bylo méně napínavé nebo už jsem věděla, co od knížky očekávat, ale i tak jsem to přelouskala během pár dnů. Doporučuji všem.

anája
09.11.2019 3 z 5

Mě kniha spíše než psychothriller připadala jako psychologický román nebo drama. Bylo to celé vleklé a to napětí nebylo až tak gradované, jak by mohlo být.Pro mne spíše oddechovka, konec smutný, ale žádné wow se nekonalo.

Schamila
28.10.2019 5 z 5

Hrozně, hrozně zamotané, tolik možností - napětí až do konce i z tak docela nevinné situace, ale když jde o děti, je to něco jiného, no ovšem ten konec stál za to …. doporučuji, povedený příběh...

putpuda
22.10.2019 5 z 5

No to teda byl závěr! Vlastně nevím, jak si to přebrat...Velice emotivní, smutné... dočetla jsem před chvílí a asi se mi nebude zrovna nejlépe usínat.
Rozhodně doporučuji!
A už se těším na další knihu autorky. Ta rozhodně vtáhnout do děje umí!

nikaj79
20.10.2019 5 z 5

Přečetela jsem všechny její 3 knihy. Píše skvěle. Lucy umí popsat prostředí, postavy i děj tak, jako bych byla součástí příběhu. Velmi moc mě baví a těším se na další její knihy. Pro mě TOP.

irskádívka
11.10.2019 2 z 5

Hm. Další detektivka, další thriller, další nefunkční a patologické vztahy a postavy. Vlastně mě to docela nudilo, a jako už bývá zvykem u dnešních detektivních knih, hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a reagují, no, trochu přemrštěně. Říkám si, jestli těch detektivek s rádoby neotřelým námětem už nebylo dost?
Kniha by ráda přinesla senzační námět a podivuhodné rozuzlení, ale děj je rozvláčný, autorka na několikrát popisuje jeden rozhovor a pokaždé vyjdou najevo další podrobnosti ....není to zlé, je to taková dnešní průměrná detektivka.

Lily101
23.09.2019 3 z 5

První polovina knihy nuda. Pomalý rozjezd a nebýt doporučení na knihu od “kolegyně” z práce, tak asi nedočtu. V druhé polovině zase snaha o maximální napětí, přičemž dílčí kroky (kdo by mohl být ten, kdo zná pravdu a koho půjde Sára navštívit včetně dotazu, kterýmu asi položí) byly hodně okaté, aspoň za mně. Závěr však překvapil a byl děsivý, stejně jako to, jak jsou mezilidské vztahy křehké, což mě ale děsí i v reálném světě v tom smyslu, že stačí tak málo(a mnohdy bezvýznamné nedorozumění, např. výměna názorů) a kamarádství je pryč (viz malá hádka Sáry s Islou, přičemž, jak je již psáno v recenzích níže, z toho autorka dělala velké drama skrze odkazy na hádku, než objasnila, co si hlavní protagonistky řekly-působí to trochu, jako by autorka hádku sama prožila /třeba v době, kdy knihu psala/ a stále ji tak vnímala subjektivně s ohledem na výsledek/ztráta kamarádky/, než jako vzdálený pozorovatel, jež jen zachycuje slova). Třetí hvězdičku dávám za závěr, takže spíš stojí za to si knihu přečíst, navíc autorka má u mně plus za místy hodně trefné vystižení atmosféry či myšlenky, jež odpovídá tomu, co čtenář zažil či si dokáže představit, ačkoliv ještě nemá vlastní potomstvo, a přitom ví, že by to líp nenapsal, za což ale patří díky nejspíš hlavně překladateli.

lenik284
10.09.2019 2 z 5

bohužel jsem knihu odložila,nemohla jsem se začíst,třeba jí dám ještě později šanci

ivzu77
23.08.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, líbilo se mi to. Prolínání pohledu obou žen mne bavilo. Myslím, že název psychothriler v tomto případě odpovídá.

Zuzaa
22.08.2019 3 z 5

Ne vyloženě špatné, ale opravdu vleklé, pomalé... Pořád se točí kolem toho stejného, spousta "šokujících" odhalení a odboček, která jsou nakonec třeba jen domněnkami a příběh nikam dál neposouvají. Dočetla jsem před týdnem a už si vlastně pořádně zápletku nepamatuji. Na druhou stranu pěkně vykreslené kulisy prostředí, psychologie postav i zmar nad ztrátou syna.