Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 706 239

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

nela3812
17.06.2021 4 z 5

Před čtením knihy jsem nečetla anotaci, takže byl pro mě příběh jedno velké překvapení. Celý příběh se zprvu rozjížděl trochu pomaleji. Otvíral mnoho otázek a také teorií o tom, co se vlastně mohlo stát. Když už jsem myslela, že je má teorie správná, přišla nová informace nebo situace a moji teorii to úplně rozbilo. V druhé polovině knihy rozhodně nebyla nouze o překvapivé zvraty, které všechny mé teorie znovu a znovu převraceli. Autorka v tomto směru odvedla skutečně dobrou práci.

V knize mi nechybělo napětí. Především kvůli síti lží, která byla výborně propracovaná. Jedno velké ALE je spoustu nezodpovězených otázek, které po přečtení knihy mám. Největší otázkou zůstává konec knihy. Až do dnešního dne stále nevím co si o tom myslet. Osobně myslím, že nějaké pokračování příběhu by jistě nebylo od věci, abych se dozvěděla, jak tato kniha dopadne. Takto otevřený konec jsem dlouho neviděla a nedá mi to spát.

Z celkového pohledu hodnotím knihu velmi pozitivně 4/5 hvězd

kob
30.04.2021 4 z 5

Velmi zajímavý a napínavý příběh, který bych doporučila spíše ženám, protože je vyprávěn střídavě pohledem dvou matek, které poctivě pitvají své pocity.

Han-nah
07.04.2021 3 z 5

Patřím mezi menší část těch, kteří tuto knihu se zajímavým tématem neohodnotili lépe. Asi jsem ji taky četla v ne pro mě vhodný čas. Určitě se znovu ke knize vrátím.
Podstata knihy pro mě je opravdové přátelství, vztahy a hlavně lež. Něco jiného je milosrdná, ale ta vědomá každého v životě doběhne a následky jsou posléze horší a horší. Ale takový je život.

Jana-Marie
05.04.2021 3 z 5

Tato kniha mě bohužel zklamala. Autorčiny předešlé knihy byly skvělé, tato mi až tak dobrá nepřišla - děj se příliš zaměřoval na jednu záležitost a přišlo mi překombinované.

Aghatte
05.04.2021 2 z 5

Je obtížné říct pravdu, omluvit se a nést následky za naše činy. Zdá se snadné, říci "promiň", ale ve skutečnosti, kdo z nás to dokáže? Plně se přiznat, sám sobě předložit celou pravdu.
Bylo mi líto Isaaca a chudáčka Marleye. Ostatní osoby mi k srdci nepřirostly. Přečetla jsem to, ale pomalu už mě nebavilo odkrývat další a další lži. Nic mě nepřekvapilo, bylo to celkem předvídatelné. Knihu vrátím do knihovny a brzy zapomenu název i obsah.

Monika164
31.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, plná smutku, emocí a na konci jedno velké nedorozumění.... Je mi z toho smutno......

Aaloha
29.01.2021 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale potom to bylo docela napínavé. I když jsem celkem brzy tušila, kdo asi....

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Skvělé napsaná kniha, konec knihy mě dostal. Doporučuji.

jeny-v
02.12.2020 5 z 5

Román, který byl opravdu psychologickým rozborem života dvou přítelkyň, které prožívají ztrátu svých dětí. Četla jsem s tlukoucím srdcem a bála se konečného verdiktu spisovatelky. Emotivně pojaté období Isly, která vzpomíná na svého syna Marleye a snaží se dopátrat pravdy - co a kdo tenkrát před sedmi lety zapříčinil tragédii, proč Isaac pomohl tomu druhému? V den sedmnáctých narozenin zmizí syn Sáry a Nicka. Poslední stopa Jacoba končí na pobřeží..... "Je mi líto, že jsem učinila rozhodnutí, které zničilo naše přátelství - ale někdy je pravda bolestnější něž lež".

mirunda
09.11.2020 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, jak to nakonec skončí a kdo je viníkem. Pořád jsem doufala v zázrak, který se nekonal. Za mě velmi smutné.

lokonla
29.10.2020 5 z 5

Moc doporučuji. Kniha je napínavá a moc dobře psaná a naprosto splňuje očekávání. Konec mě naprosto dorazil.

Pauvka
24.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Napinavy pribeh od zacatku do konce. Doporucuju

Nuttelka
13.09.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že plný počet nedám, ale jak jsem se přehoupla do druhé půlky knihy, už jsem musela dočíst do konce. Když už si myslíte, že to dává aspoň nějaký smysl co, jak, proč, kdy... vždycky se objevilo něco nového, nečekaného... Tyto situace si člověk ani nedokáže představit, čím vším si musí projít, tolik bolesti, viny, zoufalství, beznaděje a hlavně jak silná je mateřská láska. Mám z toho husí kůži...

LaBella
10.08.2020 5 z 5

Svižná a dobře napsaná kniha se zajímavým příběhem a několika nečekanými zvraty. Na léto ideální záležitost, připadla jsem si, jako bych u moře byla s nimi. Závěr smutný, ale silný.

Bishi
06.08.2020 5 z 5

Na léto ideální kniha. Prostředí, postavy - vše mě bavilo. Hvězdičku ubírám za mírně pomalejší tempo na začátku a některé trošku nudnější vzpomínky, které neměly na děj vliv. Jako celek ale velmi naprůměrná kniha.

Niš-knihovna
25.06.2020 3 z 5

"Dlouho jsem měla pocit, že se v knížce vlastně nic moc neděje".
Tak nějak, do poloviny nuda, ale pak mě zaujala. Jak to skončí?! Zvědavost!

esfinge
09.06.2020 5 z 5

Knížka nešla odložit, celou dobu jsem čekala a doufala, ze se Marley někde objeví.

monci6485
03.06.2020 4 z 5

Není prostě lepší říct pravdu, než se roky trápit? Sára mi s každou kapitolou vadila víc a víc. Chování k manželovi (ten si nechal všechno líbit, hňup) i ke kamarádce bylo příšerné. Isla taky nebyla svatá, ale u ní se to dalo pochopit. Přišla o syna a jen chtěla vědět, co se stalo. Netušila, že pravda jí vezme všechno. A nejen jí....

hruskovalucie93
30.04.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak skvělého! Byla jsem napnutá od začátku až do konce. Paráda!

ela1972
19.04.2020 4 z 5

Kniha má spád, děj a je až do konce napínavá.