Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 707 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

niki777
21.01.2023 4 z 5

Zajímavá kniha. Na můj vkus se v ní až moc řešily vztahy, ale byly popsány velmi uvěřitelně. Při čtení jsem se nenudila a všechny postavy byly vykresleny velmi dobře. Určitě si přečtu další knihu autorky.

the_res13
17.01.2023 4 z 5

Moc dobrý, napínavý příběh plný zvratů. Jediné co mi vadilo, je na mě zdlouhavé chození kolem horké kaše.

Pavlína2019
15.01.2023 5 z 5

Opět jsem měla štěstí na vynikající knihu. Tahle se mi skutečně moc líbila!

V třetí knize této autorky je opět moře a jeho tématika.
Výborně popsala lásku k dětem, mnohaleté přátelství dvou žen, několik dojemných osudů...

Velice napínavé a psané z pohledu více vypravěčů a střídání času - což mám vše moc ráda.

Mohu říct, že dojem z konce je smutný - ne až tak, jak by se člověk obával, ale je.

Další z knih, kterou jsem nemohla odložit... ještě stránku... ještě kapitolu - a je konec knihy, kterou vřele doporučuji!

Lena78537
31.12.2022 5 z 5

Neuvěřitelně smutné a napínavé až do poslední stránky. Letošní rok se mi podařilo zakončit skvělou knihou. Psychologický román o tom, jak tragédie, kterou nechce zažít nikdo, ničí životy a jedno velké přátelství. Navíc s nádhernými popisy přírody. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Allla9
09.11.2022 4 z 5

Smutné a na druhou stranu krásné. Opět, jak jsem si u této autorky zvykla, nádherný popis přírody a i zde hraje velikou roli moře.

sarkaditt
12.09.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, zdlouhavá a přesto čtivá - nenudila jsem se u ní i když se tam v podstatě nic závratného nedělo. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, ale ani protivná. Možná jsem čekala víc díky skvělému hodnocení (v době psaní komentáře 84%), ale četla jsem z mého pohledu daleko lepší knihy, které měly nižší hodnocení, tak proto jsem tady očekávala naprostou pecku.
Body navíc určitě za rozuzlení celého příběhu, super oddechovka na dovolenou.

xena2711
21.08.2022 4 z 5

Psychologický román o kamarádkách od dětství, které si procházejí životní tragédií. Tragédie ovlivnila nejen jejich životy, ale i rodiny, přátel a celého ostrova. Začátek se pomalu rozjížděl a konec byl opravdu zamotaný.

Ivka14
18.07.2022 3 z 5

Před sedmi lety se na moři ztratili dva chlapci, ale na břeh byl přiveden pouze jeden. Syn Sáry přežil, ale v den výročí nehody zmizí. S novými tajemstvími na povrch a rostoucím napětím s nezodpovězenými otázkami je Sarah čím dál zoufalejší, protože nedůvěřuje nikomu, koho zná.

Podle hodnocení hvězdičkami jsem od této knihy očekávala docela hodně. Snad od poloviny knihy jsem tak nějak tušila, co se bude dít. Pro mě byl děj dost předvídatelný. Byla to taková jednohubka.

Youn@n
08.06.2022 5 z 5

Mrazí mě po zádech....

Teopa
18.04.2022 5 z 5

Napínavá a krásná kniha.

alexis818
11.04.2022 4 z 5

Kniha byla opravdu psycho ,taková bouře citu a zmatený pocitu.Prislo mi to dost zdlouhavé ale přesto čtivé.

LenkaKa
06.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla skvělá kniha. Náhodně jsem si ji půjčila v knihovně. Napínavé až do konce, takové "složité", ale tak to často v životě chodí. Nic není černobílé a nikdo není jenom hodný nebo zlý.

bupilla
25.03.2022 4 z 5

Od pani autorky som prečítala všetky 4 knihy, táto sa mi z nich síce páčila najmenej, ale stále je to výborná kniha.
Veľmi dobre vykreslená atmosféra, to mám na jej knihách asi najradšej.
Ani jedna z postáv mi nebola blízka a často som nechápala ich správanie v tak závažných veciach a rozhodnutiach, napriek tomu si ma ale príbeh podmanil a čítalo sa mi to skvelo.
Bolo to na mňa trošku prekombinované a tým pádom nie moc uveriteľné, ale od tejto autorky beriem aj to a veľmi dúfam, že sa dočkáme prekladu aj ďalších jej diel. :)

Nestorkea
09.01.2022 3 z 5

Úplnou náhodou a nevědomky jsem si půjčila od této autorky naráz dvě knihy. Většinou čtu víc děl najednou, a byla jsem překvapená, že tyto obě jsou tak nějak na jedno brdo. Až po nějaké době jsem zjistila, co je příčinou..
Bohužel mě ani jedna příliš neoslovila. Nezaznamenala jsem žádnou hloubku, postavy si nezískaly mé sympatie, dej neubíhal a často jsem přeskakovala odstavce.. 3 hvězdy max.

Buchtičkajani
10.10.2021 4 z 5

Velmi čtivé a napínavé. Hezky promyšlený příběh..a ten konec. Už si myslíte, že vše víte a nejednou je zase všechno jinak. Knihu rozhodně doporučuji!

Raddkaa
29.09.2021 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá, plná zvratů a vždy jsem byla plná očekávání. Pak už jsem byla jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepších kamarádek a také sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo. Jestli máte rádi psychologické knihy tak knihu doporučuji.

Damonka12
23.07.2021 2 z 5

2,5 příběh byl moc hezky vymyšlený, bohužel na mě moc pomalý, s málo zvraty a ten úplný konec, který jsem nejprve ani nepochopila mi trochu zkazil dojem z knihy.

Nikusha
21.07.2021 3 z 5

Určitě poutavé čtení leč trochu překombinované. Ale to u knih s nálepkou thriller pro ženy bývá. Splnila očekávání.

SilvieSisinka
11.07.2021 4 z 5

Pomalý rozjezd,ale potom se to rozjede moc rychle.Zajimavy emotivní příběh .

PetraBery
04.07.2021 4 z 5

Jak velká je bolest matky, která ztratí své dítě... Sára a Isla, dvě kamarádky, jejich dva synové a tíže tajemství neseného v sobě. Psychologický román nejen o mateřské lásce, o strachu, vnitřní bolesti a vůni a zrádnosti moře. Tohle bylo hodně dobré čtení, 4,5 hvězdy. Dalším knihám autorky se určitě nebudu bránit.