Stíny na kupecké stezce

Stíny na kupecké stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27611/stiny-na-kupecke-stezce-27611.jpg 4 24 7

Děj knihy se odehrává v prostředí kočovných pastevců obývajících prostory centrální Sibiře v povodí řek Podkamenné a Nižní Tunguzky, které autorka dlouhodobě navštěvovala v letech 1991-1995. Cizinka Alapču hledá v tajze opravdové Lidi. Seznamuje se s pastevcem Kulisóem a s chtivým čarodějem. Pátrají po posvátném nuku. Lesní čerti chargíové, jimž vládne duch ohně Ohnivák, poletující po tajze a působí zmatek v hlavách vesničanů. Jednonohá šamanka bloudí mezi světy a marně usiluje o svou ztracenou nohu.... celý text

Tyet
Tyet
16.06.2017 3 z 5

Protože jsem si od skvělé Pavlíny Brzákové zamilovala knihu Dědeček Oge a také Dva světy, vrhla jsem se na Stíny s velkým očekáváním.
Obyvatele Sibiře zničil komunista a alkohol. Kniha ve mně zanechala pocit zmaru, beznaděje a ošklivosti a to mi nestačí, zklamala mě.

Eremites
Eremites
08.04.2017 4 z 5

Moje první čtenářské putování s Pavlínou Brzákovou po sibiřské tajze. A zcela určitě to nebude putování poslední. Její vyprávění je mi blízké,našlo si mne.

Boženka2
Boženka2
07.04.2017 3 z 5

Po Dědečkovi Oge byla tato kniha pro mě trochu zklamáním.

pajaroh
pajaroh
04.04.2017 4 z 5

"Sibiřské" knihy Pavlíny Brzákové mají podobnou náladu, v určitých místech se propojují a dovykreslují obraz či příběh z jiné knihy. A všechny ve mně vyvolávají určitou touhu cestovat a hledat ono neurčité.

TakySimona
TakySimona
30.12.2015 5 z 5

Vynikající až archetypální příběh, podaný ale velmi přístupnou formou a jazykem.
Kdo mi tu knihu darovala(sic!), velmi dobře se, a to téměř ještě "naslepo", trefila do mého čtenářského i vztahového vkusu.
Děkuju, L., budu muset vypátrat, jestli tu jsi a kdyby ne, tak PROČ! :-)

20.10.2015

Obdivuji styl, jakým autorka tuto knihu napsala. Je jednoduchý, strhující a velmi čtivý. Dokonalá znalost tunguzských lidí udělala opět z této knihy - podobně jako u Dědečka Ogeho - skvost na poli literatury. Je to ideální pro hlasité předčítání, kdy se díky atmosféře a tklivému, leč rozhodnému poskládání vět a slov, dostáváte téměř do meditativního stavu. Mystický příběh plný obyčejného života chudých lidí, zanechává příchuť tajemství až do svého konce.

20.10.2015

KNIHA VYŠLA NOVĚ V ROCE 2015.