Stínové pomezí

Stínové pomezí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2915/bmid_stinove-pomezi-R9i-2915.jpg 4 19 3

Stínové pomezí série

1. díl

Po celé generace vymezovala mlžná Stínová linie hranici mezi územím lidí a ztracenými severními územími, jež jsou brlohem nepřátel, nestárnoucích Qarů. Po staletí vládl rod Eddonů ve starém, hrůzu nahánějícím hradu Jižní Marka a střežil hranici před návratem Qarů, ale nyní je monarcha a hlava rodu, král Olin, držen v zajetí v daleké zemi a jeho nezkušení dědicové musejí vést svůj lid v čase narůstajícího nebezpečí a hrůzy. A ve stejné době hrozí Jižnímu Pomezí také Autarcha, slavný a šílený císař z jihu, jehož ambice jsou velké jako svět a jehož moc těmto ambicím odpovídá. Pak obrátí krutá vražda království vzhůru nohama...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Shadowmarch , 2004

Anette99
31.05.2020 5 z 5

Nedávno jsem začala s fantasy (díky Písni ledu a ohně). Tahle knížka mě zaujala v knihovně. Trošku jsem se bála, zda se mi bude líbit, ale zkusila jsem a nelituju. Byl to velmi pěkný příběh, orientace v postavách byla v pohodě, a prostředí živě a hezky popsáno. Místy mi to trochu připomínalo PLaO. Asi si od tohoto autora ještě někdy něco přečtu.

liska8160
11.11.2019 5 z 5

Nesouhlasím s předchozím komentářem. Kniha je sice dlouhá a pro čtenáře komixů určitě není nejvhodnější, ale rozhodně mě nenudila, s orientací v postavách jsem neměla problém a naopak, celý námět a i rozuzlení příběhu mě příjemně překvapilo. Tak trochu mi připomíná GRRM a jeho ságu ledu a ohně, ale vlastně asi s tím, že bych si přála, aby to Martin napsal nějak takhle. Jedna z mých nejoblíbenějších od pana Williamse, spolu s Válkou květin.

jaja1989
12.11.2014 odpad!

Booooze to byla kravina ,kdyz uz si zapamatujete postavy deje , tak se tam objevi dalsi opravdu hruza zvlast kdyz si je nemuzete predstavim.
Myslim ze kdyby tam byli obrazky bylo by snadnejsi prekousnout 729 stran