Stínadla se bouří

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2846/bmid_stinadla-se-bouri-eCJ-2846.jpg 5 1765 103

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. 3,vydání, v roce 1994 dotisk.... celý text

kata5121
10.01.2016

Tuhle část jsem milovala, musím ji bezpodmínečně zase sehnat :)

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem ji několikrát, naposledy když mi bylo 22 let a i tehdy jsem byla tak zaujatá dějem, že jsem přejela několik stanic v metru :-)))

ajsigirl
27.10.2015 5 z 5

A zas a znovu Stínadla. Jak naznačuje název druhého dílu této skvělé triologie, ve Stínadlech se opět ozývá válečná píseň. Ježek v kleci, který byl objeven a rázem opět zatracen ve Svatojakubské stoce se má podle určitých informací opět objevit na scéně. Stínadla se o tom dozvídají a na obchodech se objevují inzeráty - Vyměním ježka v Kleci za motocykl.! Taková nabídka nenechá nikoho klidným. Je potvrzeno že ježek v kleci se objevil a že po něm již více lidí pátrá. Obejvuje se zde nová parta Uctívačů ginga, kteří jej chtějí ukořisti a nastolit svoji vláhu. Další parta Dabinelovci se také pokouší o převrat a nastolení své vlády ve Stínadlech. Skupinka rezavých klíčů se spřátelí s Rychlými šípy, kteří nabízejí pomoc při hledání hlavolamu a snaží se opět nastolit mír a svěřit hlavolam někomu, kdo je podle nich vhodný pro nastolení smíru a pohody celých Stínadel. Objevuje se zde i Losina, který o někom takovém ví, a pomáhá rychlým šípům vyluštit záhadu, kde se ježek v kleci nachází. Nejen že se poté seznamují s oním chlapcem, který by měl vést celá Stínadla, ale také objevují nejstarší kroniku předků Vontů o kterou se strhne rvačka. Pomůže kronika jeho vítězství při volbě nového Vonta? Doporučuji přečíst! Rychlé Šípy jsou od Foglara (dle mého názoru) nejpovedenější ze všech děl. Celá triologie je výjimečná a škoda že ji není více. !

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Tvorbu pana Foglara miluji od svých dětských let a ještě teď se k ní ráda vracím, zvláště ve skvěle zpracované audio formě.

choze
23.06.2015 5 z 5

Tentokrát je pozornost od první kapitoly upřená na titulní Stínadla, ve kterých se opět rozhořel tvrdý politický boj nových part o vládu nad čtvrtí a ještě víc než minule je ve středu pozornosti znovunalezený a tajemným Širokem zadržovaný ježek v kleci, který má pro volbu Velkého vonta klíčový význam, a proto po něm tentokrát nepasou jen RŠ, ale rovnou celá Stínadla. Foglar se drží toho, co fungovalo minule, a opět prokládá nebezpečné výpravy do Stínadel čtením z vontské kroniky, psaním Tam-Tamů, konkurenčním bojem se Sběračem a dalším rozvratem v klubu RŠ, ještě závažnějším než byl ten s Červenáčkem. Vedle toho rozvíjí vontskou mytologii, kdy nejen skrze první vontskou kroniku odkrýváme historii Vontů a vedle nových vontských uskupení se seznamujeme i s novými stínadelskými lokacemi (svatyně Uctívačů ginga, Černá voda…) a na scénu nastupuje famózní přízrak Široko. Zároveň druhý díl definitivně uzavírá klíčovou linii s honbou za ježkem a jeho tajemstvím a příběh končí - v duchu poválečného optimismu - masivním happyendem. Zajímavá je přítomnost narážky na zmizení jistého Dymoura, kolem něhož se bude točit třetí díl, který ale vyjde až o několik desítek let později.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Foglar oblíbenec mého dětství, bohužel záhada hlavolamu nasadila doooost vysokou laťku, ale i tak to zachraňuje Široko s nádechem tajemna.

SONP
09.12.2014 5 z 5

Stínadla jsou ještě o poznání temnější než Záhada hlavolamu. Významnými tématy jsou zde smrt a zrada a dokonce ani Mirek Dušín už není tak černobilý jako dříve. K tomu všemu Široko a uctívači ginga... Až bych tuto Foglarovu knihu označil za předvoj městské fantasy, byť bez nadpřirozeno.

Lodja
11.10.2014 5 z 5

První díl sice nastavil sakra vysokou laťku, ale druhý ho ještě o něco překonává. Úžasné počtení a mám chuť si nafackovat, že Foglara jsem si nepřečetla, když jsem byla malá.

motl57
24.08.2014 5 z 5

Krásná klukovská léta

dadako
19.05.2014 4 z 5

U této knihy pro mě platí přesně to samé jako u Záhady hlavolamu.

kniholka
25.02.2014 4 z 5

Oproti Záhadě hlavolamu nepatrně slabší, ale stále bezva čtení.

Nefi
04.09.2013 5 z 5

Četla jsem tuto knihu v mládí. Velice mě bavila a zhltnula jsem jí opravdu rychle. I po 10ti letech si zhruba pamatuji o čem to bylo a možná se zas někdy k tomu ráda vrátím.

tyzik.cejka
12.05.2013 5 z 5

z celé trilogie je asi tohle nejlepší děj už se posouvá do napínavějšího prostředí voleb velkého Vonta podporuji Losnu protože je pro mě dobro

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Na Foglarovkách jsem vyrostla.. Taky jsme měli klub, svoji útulnou klubovničku, podnikali výpravy do přírody, zažívali dobrodružství - ikdyž ne tak velké a emotivní jako kluci z Rychlých Šípů...

maple34
04.04.2013 5 z 5

Pokračování Záhady hlavolamu. Povinná četba každého kluka.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí, od oblíbeného spisovatele. Mám na ni milé vzpomínky.

mySaints
24.10.2012 5 z 5

I když už asi patřím mezi ty dospělé, kteří chodí stínadelskými ulicemi a nechápou, co to tam ti chlapci provádějí a proč pro ně má nějaký hlavolam takovou cenu...s touto knihou jsem byla zase zpátky. Díky Rychlým šípům si i dospělí mohou uchovat touhu po dobrodružství hluboko ve svých srdcích...

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Klasika.
Další skvělé dobrodružství s partou Rychlích šípů.

WEIL
13.11.2011 5 z 5

První kniha, kterou jsem od J. Foglara četl. Předtím jsem znal už jeho komiksy. Kniha, to bylo něco jiného, takže chvilku mi trvalo, než jsem jí přišel na chuť. Ale jak se tak stalo, tak jsem ji četl rád a pořád dokola.

Autor mi mluvil z duše, moc mi v tom patřičném věku obohatil život o velké množství do té doby pro mě neznámých emocí.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Druhý díl trilogie o Rychlých šípech. Losnu nebo Mažňáka? :)