Stínadla se bouří

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2846/bmid_stinadla-se-bouri-eCJ-2846.jpg 5 1762 103

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. 3,vydání, v roce 1994 dotisk.... celý text

Meda77
27.11.2021 4 z 5

Pokračování legendární klasiky, která neutekla ani filmu, není potřeba komentářit.Stejně jako díl první suprová v letech minulých a bude i v letech budoucích, protože takové klenůtky už v české knižní tvorbě neuvidíte.

tom2843
15.09.2021 5 z 5

Na rychlých šípech jsem vyrostl, přestože byli za komančů zakázaní. Obecně jsou foglarovky jednoduché a trošku naivní, ale svět, který vytvořil, mě pomohl formovat morální hodnoty, které mi zůstaly až dodnes. Četl jsem Stínadla svým dětem a poslouchali se zatajeným dechem, takže vřele doporučuju všem rodičům i dětem. PS: Doporučuji výbornou knihu o pedagogicko-etickém vlivu foglarovek - https://www.databazeknih.cz/knihy/evangelium-podle-jaroslava-foglara-337784

Cortegos
28.06.2021 4 z 5

Skvěle najela na koleje dílu prvního. Prokletím druhých dílů je však to, že pokud nejsou lepší než díly první, bývají hodnoceny hůře – čtenář je kritičtější. Přesto však byly slabší začátek a střední část napraveny skvělým koncem, který v jistém ohledu překonal i konec prvního dílu, kde se ovšem míra napětí udržovala po celou dobu.

rodak
03.04.2021 5 z 5

Nezapomenutelná klasika a moc se mi nové vydání líbí.

ArwenEvenstar
01.04.2021 5 z 5

Tento díl Stínadelské trilogie byl snad ještě napínavější než ten předchozí.

Ajrad1981
04.03.2021 4 z 5

Tohle by mohl být jasně nejlepší díl trilogie, kdyby tam pan Foglar býval vymyslel jiné řešení s Bublinou. Za to mu hvězdičku strhávám.

rumund
13.11.2020 5 z 5

Perfektní kniha mého mládí

veronika5179
06.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Laťka byla prvním dílem postavena hodně vysoko, ale ani druhý díl nezklamal. Dobrodružstvím se to jen hemží a čtenář nemá šanci vydechnout. Foglar nás moc nešetřil - údajná zrada Mirka, jeho dvojník, chudák Bublina, slepý chlapec, bitky a boje, pořád se něco dělo! Mistrovsky jsou popsány nejrůznější boje o moc a postavení, které se přenášejí i do dospělého světa třeba v politice.
Oblíbená postava: Široko :)

Ryšava
26.10.2020 4 z 5

K Rychlík šípům jsem se dostala, až teď v dospělosti. Netušila jsem, že je to trilogie. Znala jsem jen Záhadu hlavolamů. Kniha je skvělá, napínavá a vtipná. Těším se, až tyhle knihy budu číst synovi před spaním =)

ArwenAragorn
19.10.2020 5 z 5

Stejně jako Záhada hlavolamu výborná dobrodružná knížka.

Luigi1
01.10.2020 5 z 5

Jó to byly časy kdy člověk mohl snít a představoval si jak je to krásné se takhle odvázat .Byly zde i rvačky,ale takové,že nemrzačily jako dnešní mládež.Je to smutmé zmizela láska a úcta ke starším osobám.

LillyM.
31.08.2020 5 z 5

Rychlé šípy se vrací!! Už jen to, že mají Rychlé šípy pokračování znamená, že musím dát plný počet hvězd. Kniha je vtipná, napínavá a veselá, všechno, co potřebuje každý člověk jakéhokoli věku :-)

tittanie
25.08.2020

Záhada hlavolamu se mi asi líbila více, ale Stínadla se bouří je pořád velice podařený díl. Asi nemůžu souhlasit, že je to čtení jenom do třinácti let. Je mi daleko více a od Záhady hlavolamu jsem se nemohla odtrhnout. Možná jsem si mezi jednotlivými díly měla dát větší pauzu. To si myslím, že je důvod proč se mi první díl líbil více.

Argos
15.08.2020 4 z 5

Na celé knize se mi nejvíce líbil Široko. Děj napínavý, s prvním dílem je srovnatelný. Ale platí, že foglarovky jdou číst max. do třinácti let. Pak se kouzlo ztrácí.

rozina351
19.06.2020 3 z 5

Napínavé a čtivé, ale za mě už lehce překombinované a místy nedotažené. Dvojník Mirka Dušína, Mirek Daneš mi připadá už dost bizár stejně jako náhlé zjevení klubového psa Bubliny umučeného za dva dny hladem. Ale věřím, že dospívající mládež se možná takovými podružnostmi nezabývá :-)

Elinka.cz
14.06.2020 5 z 5

bezvadné pokračování knihy Záhada halavolamu

LukBook
07.06.2020 4 z 5

Další krásný klukovský příběh od Jaroslava Foglara. V roce 2020 navíc vychází luxusní nové vydání od Albatrosu. Ostatně toto nakladatelství vydává celou sérii knih Jaroslava Foglara, které nabízejí jeho příběhy ve velice pěkném obalu.

soupik2012
18.05.2020 5 z 5

Měla jsem chuť začít tím, že tato foglarovka je má nejoblíbenější. Jenomže přesně to jsem napsala již u knihy Dobrodružství v Zemi nikoho. Pravda bude spíš taková, že tou nejoblíbenější se stává ta, kterou aktuálně čtu, poslouchám. Pan Foglar byl prostě geniální. Uměl se vcítit do dětských duší a příběhy které sepsal, jsou všechny kouzelné. I s odstupem více než 30 let, jsem si tento příběh užila. Audioknihu, stejně tak jako první část čte David Matásek. Knihu čte perfektně, ale tak jak jsem se o tom již zmiňovala u Záhady hlavolamu, k příběhu by víc pasoval nějaký mladší hlas. Teď již budu toužebně očekávat poslední část této trilogie, kterou jsem nikdy nečetla. Ale tou příští má být podle vydavatelů z Albatrosu 24.08.2020, Boj o první místo. Nevadí, již teď se těším!

m_martina
17.05.2020 5 z 5

I druhý díl dobrodružství Rychlých šípů jsem si užila a kniha se mi moc líbila.

Greenfingers
23.04.2020 2 z 5

Rychlé šípy mě nikdy nijak zvlášť neoslovily. V dětství jsem jednoznačně preferoval "mayovky". Byly akčnější a na íc indiáni pro mě coby dospívajícho kluka představovali exotiku.