Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402109/bmid_zahada-hlavolamu-7jN-402109.jpg 5 2801 276

Stínadelská trilogie série

Klub Rychlých šípů je zpět! První díl stínadelské trilogie s ilustracemi Jiřího Gruse. V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt plán létajícího kola. Ten má být schovaný v kovovém hlavolamu ježek v kleci. Rychlé šípy to však nebudou mít jednoduché. Stínadlům totiž vládce drsná parta Vontů...... celý text

haki34
18.11.2016 5 z 5

V tejto knihe som sa prvykrat zoznamila s Rychlymi sipmi... Pribeh Jana Tleskaca, precitany este v starom kostole a nasledne v klubovni - no husia koza na chrbte a zneistenie, ci je pribeh s vrazdou fakt pre deti a knizka sa k nam do detskej nedostala omylom :D
Mena ako Losna a Maznak ma matali aj v snoch a fascinovala ma hierarchia Vontov, rozdelenie a usporiadanie naroda v klukatych ulickach... A do toho velmi roznoroda 5ka kamaratov z RŠ , prenasledovana famoznym Bratrstvom kočičí pracky ;)
Tamˇ-tam vs. Zberač... Opisovanie časopisov už dnes decká nezažiju... A asi ani taketo dobrodruzstva (pokial sa trebars nezucastnia zazitkoveho tabora a pod...)
Pane Foglar , 5* !!!

Madlenka_Knihy
17.11.2016 5 z 5

Je to ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a budu číst společně s knihou Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta!!!

koczanska
10.11.2016 5 z 5

Ve svých třiceti jsem udělala neuvěřitelný objev. Ten Foglar s jeho Rychlými šípy je neuvěřitelně čtivý a napínavý. A já jako malá četla dívčí romány - nuda. Jak se říká: pozdě, ale přeci.

Freedomova
08.11.2016 5 z 5

Skvělá, napínavá klasika s hlubším smyslem, která i dnes může zábavným způsobem pomoci dětem najít vztah k hodnotám jako je čest, kamarádství a soudržnost a ukázat i jiné zajímavé možnosti trávení času než je televize, mobil nebo počítač. Bylo by fajn slyšet na hřišti místo peprných výrazů zase jednou poetické: "Mor a neštovice na vás, vy plantážníci!" :)

vlkodlaq
04.11.2016 4 z 5

Klasika. I když jsem vyrůstal spíše na Štorchovi, Karatovovi, Verneovi a Mayovi, ani Foglar mě neminul a nebylo to špatné čtení. Dnes mi připadá Foglarův styl úsměvný, ale jako kluk jsem to hltal, div jsem se nezakuckal.

jerry04
30.10.2016 5 z 5

Četl jsem to nedávno a přečtu si to znova, protože tohle je opravdu dobrodružné, napínavé i legrační. Nevím, jak to mohl Foglar všechno vymyslet.

Bar16
28.09.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství - každou stránkou, každou větou, každým slovem jsem se vracela několik let zpět a opět se zatajeným dechem prožívala dobrodružství ve Stínadlech. Příběh Jana Tleskače ve mě znovu probudil mrazení v zádech. Vždy se k foglarovkám ráda vrátím, možná si i v brzké době pustím televizní seriál :-)

Nikuskaaa
25.08.2016 5 z 5

Klasika!

any333
21.08.2016 5 z 5

Je trochu pro zlost, když znáte seriál a pak až teprve knihu. Proto jsem v některých chvílích nebyla překvapená, což ovšem nic nemění na tom, že jsou Stínadla místem strašidelným.
Mrzelo mě to, když s Červenáčkem nemluvili téměř tři čtvrtě knihy a on se příliš neobjevoval.
Nejvíce mě mrazilo ze zápisů v deníku Jana Tleskače.

Michelle86
10.08.2016 5 z 5

Foglarovky....knížky mého dětství, já je milovala. S chutí si nějakou přečtu ještě dneska.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Kdo by tohle nemiloval. Z každého vnoření do Stínadel jsem měl husí kůži.

jsemvlastovka
26.07.2016 5 z 5

Bála jsem se, že ve svém věku si to už neužiju jako když jsem četla ve dvanácti letech.

Bála jsem se zbytečně. :)

RSR
07.07.2016 5 z 5

Knížka, kterou jsem jako malá milovala. Teď jsem ji četla svým synům.

Pampeliishka
06.07.2016 4 z 5

Mé dětství...ach jak já ty kluky milovala...

spackova.p
30.06.2016 5 z 5

Mrzí mě, že jsem tuhle knížku nečetla o pár let dříve. Ale přesto jsem si čtení užila a doslova jsem ji zhltla :)

Zahonek
17.06.2016 5 z 5

Pamatuju si, že ještě jako dítě jsem několikrát viděl jeden díl seriálu Záhada hlavolamu, byl to ten jak Jenda padá ze zvonice, jiný jsem neviděl. Před nějakou dobou jsem si na to vzpomněl, tak na stará kolena jsem si sehnal celý seriál a zhlíd jsem to v podstatě naráz v jeden den. Prostě paráda, to má vážně atmosféru. No a od seriálu byl jen krůček ke knize. Tu jsem taky přečet hodně rychle a byla prostě skvělá. To je to pravé dobrodrůžo. Něco takového zažít je v podstatě dětský sen. Hned jsem si musel pořídit dva ježky v kleci, abych se jestě víc naladil na vlnu tajemna. Jako malí jsme se taky všemožně toulali po okolí a prolízali posedy a vodárny a bitky Dolního konca s Horním taky nebyly nic zvláštního. To dnešním děckám nic neříká, ty jen čučej do monitora.. Po dočtení Hlavolamu jsem se hned vrhl do víru bouře ve Stínadlech.

Eadwyn
06.06.2016 5 z 5

Dneska bych si nad tím trhal vlasy, ale když jsem byl mladší, tak jsem byl opravdu nadšen. Nedokážu se přinutit dát nízké hodnocení.

Scathia
03.06.2016 5 z 5

Knížka mého dětství, vždycky se k ní ráda vracím a vždycky mě znova potěší. U všech plantážníků!!! :-))

Netopyr07
19.05.2016 5 z 5

Jedna ze "srdcovek" mého dětství, která mě z okraje Prahy tahala do středu Prahy :-)

mončičáček
10.05.2016 5 z 5

Bylo moc fajn si díky čtenářské výzvě po letech připomenout krásný chvilky v dětství,kdy jsem tuhle knížku objevila u babičky v knihovně a zjistila,že jí několikrát četl taťka... Jako malá jsem přečetla všechny díly(Stínadla se bouří, Tajemství velkého Vonta) i další foglarovky. Opět jsem si to užila☺