Tajemství Velkého Vonta

Tajemství Velkého Vonta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2844/bmid_tajemstvi-velkeho-vonta-Ozd-2844.jpg 5 1220 78

Stínadelská trilogie série

< 3. díl

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer.... celý text

JanaProchazka
23.11.2020 5 z 5

Miluju to tajemno, které mě a tomto příběhu fascinuje už od mala!

rumund
13.11.2020 5 z 5

Třetí díl napínavého příběhu, prostě skvělé čtení

Ryšava
05.11.2020 3 z 5

Tenhle díl už nebyl tak napínavý a propracovaný, jak předešlé díly. Zdálo se mi, že se děj zbytečně natahuje a do Stínadel chodí, jen aby měli, co psát do TAM-TAMU. Přesto všechno se to četlo rychle a dobře. Jsem ráda, že jsem si nakonec Rychlé šípy přečetla a nenechala jsem na ně sednou prach v knihovně =)

Luigi1
01.10.2020 5 z 5

Tato trilogie mě opět připoutala k četbě která má co říct i dnešní omladině,ale to bych asi chtěl moc.

tittanie
08.09.2020

U prvního dílu jsem si okousala nehty, jak to bylo napínavé u každého dalšího dílu mi přišlo, že mě to baví méně a méně. Neříkám, že tato kniha byla ztráta času, ale přišlo mi to krapet přitažené za vlasy. Stejně tak jsem byla u prvního dílu byla ráda za názvy kapitol, které víceméně prozradily, jak to dopadne. U třetího dílu mi to vadilo. Ale jsem ráda, že i tento díl pan Foglar napsal.

Argos
11.08.2020 3 z 5

Kniha pěkně postavená, zápletka zajímavá. Rozhodně se četla pěkně. Ale je třeba si přiznat, že v dnešní době je Foglar už poněkud zastaralý autor. Žije se jinak, vše rychlejší, tábory už fungují trochu jinak. Takže přání, že by si to někdy přečetli vnuci a vnučky, to považuji za iluzi. Bohužel.

m_martina
17.05.2020 5 z 5

I finále Stínadelské trilogie je vynikající a dobře se čte. A já doufám, že za pár let si tyto knihy přečtou i moje vnučky, protože tohle je nadčasová literatura.

kamila5406
07.04.2020 5 z 5

další díl za mě super

PanTydlitát
02.04.2020 5 z 5

Knihy Jaroslava Foglara jsou jednoduše zhmotnením bozím. Páni, kolik knih jsem jiz prečetla, a vzdycky jsem si rikala: Rychlé šípy mají tohle, Rychlé šípy jsou tamto... Nic je nedokáze trumfnout. Rychlé šípy, Stínadla - to zná snad kazdý. Kolika generacím detí uz tento klub učaroval? A kdyz ne on, tak jiná tamejší parta? Ale co porád neco psát - kdyz knihu zná kazdý..... Navíc nemám slov. Patrím také do jedné z tech generací, kterým Rychlé šípy učarovaly....

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Něco takového nikdy nezestárne. Snad. Nesmí!

jprst
24.07.2019 4 z 5

Stínadelská trilogie je něco, co dokázalo upoutat děti několika generací. A zajímavé je na tom i skutečnost, že i řada dospěláků (a že jich není málo) se k ní občas, i když jen pro připomenutí, ráda vrací. Za sebe připouštím, že poslední část je poněkud méně poutavá, ale trilogii to až tak moc neškodí.

Angie_Missfit
08.04.2019 4 z 5

Klasika. Dobrodružství s nádechem tajemna, přesně, jak to mám u Foglara ráda. Doporučuji přečíst i předchozí díly k umocnění celkového dojmu.

gaspoda
26.03.2019 3 z 5

no nevím asi sem realista ale víc sem fandil Vonťákum a bratrstvu než šípákům.
Rychlé šípy veděj co je pro tebe dobré fšechno vědej nejlip ve fšem maj pravdu až me to (píp).už mi tam jen chybělo třídění odpadu a veganství.

xxtom
25.01.2019 3 z 5

Předchozí kniha "Stínadla se bouží" se mi líbila o dost víc. "Tajemství Velkého Vonta" mi místy přijde méně napínavé a natahované.

shmaic
20.01.2019 4 z 5

Uz se to hodne opakuje, ale furt je to fajn. Uplne nahlavu jsou ty fanatismy ohledne jezka, zjednoduseni a zkraceni mnoha situaci, ale je to proste ta napinava cetba detstvi.

n.ezn.amy
10.12.2018 5 z 5

Výborně zakončená trilogie Vontů, kniha nepostrádá nic z napětí předešlých dílů a navíc okořeněná "detektivní" záhadou Velkého Vonta. Jaroslav Foglar uměl skvěle navodit tísnivou atmosféru Stínadel a přesvědčit čtenáře, že kamarádství je víc než jen slovo

danny_21
11.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu .... jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy - 90 %

Kopretina
10.10.2018 5 z 5

Perfektní, jako všechno od Foglara! Dětem jsem četla po večerech a asi i nadále je bude strašit Dymorák nebo Široko, budou mít v úctě strom gingo a vědět, že žlutý špendlík je tak trochu jiný než jiné špendíky. Jen mi zde v této knize nesedla jedna věc a to tak, že se kryje, byť s ušlechtilými úmysly, podlost člověka nyní již dospělého a hází se vyřešení a odpovědnost na děti. Ať se na mě Dratuš starší nezlobí, ale je to sralbotka.

Maevie
06.10.2018 5 z 5

Vzrušující, temné, na dětskou literaturu možná až moc kruté. Neumím si pro Stínadelskou trilogii představit lepší zakončení.

aardvarka
06.06.2018 5 z 5

Možná nejlepší z trilogie. Atmosféra Hrádku byla stejně hutná jako ta, která člověka vtáhla do Stínadel v Záhadě hlavolamu. Stejně tak v tajemnosti a příběhu si můžou podat ruce. Jako bod navíc přidávám vypsanější rukopis. Občas si teda člověk při čtení říká, že chování tentokrát nemají hoši úplně na jedničku, zejména když situaci řeší tím, že se v přesile vrhnou na ty, které neumí přechytračit. Ale jak říká Dušín: vy byste nechali utopit tonoucího?