Stínadla se bouří

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184884/bmid_stinadelska-trilogie-stinadla-se-bo-7h7-184884.jpg 5 1765 103

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 3. Tajemství Velkého Vonta) napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát. Zvláštní bibliofilské vydání, editor Jiří Stegbauer, grafická úprava Marek Jodas. Nakladatelství Ostrov připravilo bibliofilské vydání díla STÍNADLA SE BOUŘÍ, a to v „kobesovském“ provedení. Toto vydání vychází z představy, kterou chtěl v roce 1947 uskutečnit Jaroslav Foglar. Svazek měl původně navazovat na titul Záhada hlavolamu (Nakladatelství Jan Kobes a synové, 1941) a obsahovat všechny ilustrace dr. Jana Fischera, které doprovázely první vydání v přílohovém románu časopisu Vpřed. Avšak přání se J. Foglarovi, samozřejmě tím i J. Fischerovi, z různých důvodů nikdy nesplnilo: příběh Stínadla se bouří již nikdy se všemi původními ilustracemi veřejně nevyšel.... celý text

kamila5406
07.04.2020 5 z 5

super dobrodružná kniha mého dětství

PanTydlitát
01.04.2020 5 z 5

Klasika, kterou jsme v mládí milovali a která nás nikdy neomrzí. V knize sice vystupují jen chlapci a z dívek jen Amazonky, ale co na tom… Dej prozíváte společne s Rychlými šípy, ale co ješte vysvetlovat, vzdyt pan Foglar je taaak slavný a jeho knihy taaak úzasné…
Myslím, ze petihvezdičkové hodnocení je opravdu slabé;-).
Kdo nečetl, URČITE prečíst!!!;-)
A poslední, co dodávám, je doporučení;-D!!!

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Před nějakou dobou jsem v práci našel špendlík se žlutou hlavičkou. Okamžitě mě to vrátilo do Stínadel a dětských let. A nebudu lhát, špendlík jsem si v práci ponechal a mám jej schovaný. Na to dobrodružství, tajemno, boje a příběhy se prostě nedá zapomenout.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super kniha.

pavels36
07.12.2019 5 z 5

Nádherné a dobrodružné čtivo co se nikdy neomrzí. Styl psaní, zápletka, příběh i napětí je prostě na plný počet hvězd. Děkujeme pane Foglare tam nahoru za Vás a nádherné knihy pro všechny generace

Angie_Missfit
08.10.2019 5 z 5

Jo jo...ve Stínadlech to začíná pořádně vřít. Skvělá atmosféra a propracovaný příběh plný napětí a tajemna - paráda.

1amu
26.05.2019 5 z 5

Kvalita knihy se kdysi poznala tím, že čím více se kradla, tím byla vzácnější. A sakra, že se "Foglarovky" kradly fest ! Kongeniální spojení autora s ilustrátorem (Dr.Fischer) - to bylo logo našich předchůdců.
Bylo jasné, že nemůže zůstat pouze u Záhady hlavolamu . Bylo po válce (klika,že před "Vítězným únorem") a objevilo se toto pokračování v podobě vkládané přílohy do časopisu Vpřed. Každý týden se v trafikách po Vpředu pouze zaprášilo. Domnívám se, že první knižní vydání v roce 1970 bylo dozvukem roku 1968 a možná, že nějakým divným způsobem ušlo cenzuře. V současné době t.zv. ohrožení "debilní mobilitou" si nedovedu představit nové knižní vydání. Inu žijeme v "novém čase". Považuji to za škodu . Ony, někdy i t.č. vysmívané Rychlé šípy a vůbec knihy pana Foglara mají pořád co říci. Samozřejmě v tom dobrém.
Perlička na konec: bylo to roku 1950 a soudruzi skončili s Mirkem Dušínem, Jarkou Metelkou, Jindrou Hojerem, Červenáčkem a Rychlonožkou tak, že je odveleli kamsi na "stavbu mládeže". A bylo po ptákách !

Banny_L
03.04.2019 3 z 5

Nejni to špatné..ale zrovna né můj šálek kávy :(

gaspoda
26.03.2019 4 z 5

zapomenout Bublinu ve stínadlech a pak se pro ní nevratit a nechat ji umřít ? teda rychlé šípy U mě jste skončily.a sorry za spoiler

omgjako
19.03.2019 5 z 5

Moje dětství. Nevím, co dodat dalšího :)

koczanska
16.03.2019 5 z 5

Nikdy jsem nechodila do skauta a nikdy jsem nečetla Foglarovky....až nedávno jsem sáhla po Stínadelské trilogii a ouhaaaa, ono je to dobré. Už asi chápu ty malé kluky a holky, co to hltali, hltají a určitě hltat budou.

milujiknihy850
26.02.2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat musím číst i tu první knížku, jelikož u nás v knihovně mají soutěž a perly no a já si vybrala tuhle knihu. Ale nedošlo mi že to je trilogie a že jsem si právě vybrala druhý díl. Moc děkuji za odpověď

xxtom
08.01.2019 4 z 5

Napínavé příběhy Rychlých šípů o jejich výpravách do tajemných Stínadel.

Mygli
04.11.2018 5 z 5

Superní

danny_21
11.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu .... jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy - 95 %

Maevie
17.09.2018 5 z 5

Velká hodnota celé tvorby Jaroslava Foglara je v morálce. Stínadelská trilogie je navíc temná, dobrodružná a čtivá. Snad si k ní tak najde cestu i mladá generace čtenářů.

Bustedka
25.06.2018 4 z 5

První Foglarovka. Je mi 28, jsem ženská a sáhla jsem po knížce jen proto, že jsem nevěděla, co číst dceři před spaním. A musím uznat, že mě to chytlo. Pokud nahlédnu na knihu z pozice toho, pro koho je to primárně určeno, tak opravdu klobou dolů před celkovým zpracováním a před hodnotami, které kniha předává dále

n.ezn.amy
20.06.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, kterou jsem poprvé četl v r.1987 a od té doby jsem jí četl několikrát. Rychlé šípy poznávají vontskou historii, díky nalezené kronice. Členové Rychlých šípů jsou samozřejmě naprosto charakterově jedineční, ale v této knize pro mě naprosto nejlepší Široko. Za pár let se ke knize vrátím znovu a opět se ponořím do temných ulic Stínadel, moc se těším až znovu potkám Uctívače Ginga a samozřejmě Široka.

Chesterton
03.03.2018 4 z 5

Souhlasím s Rup - Vontové jsou více lidští :) Pro dospělého trochu příliš trčí "Vyšší princip mravní". Ale dobrodružství za 5*

Ivo1973
14.01.2018 5 z 5

Jako kluk jsem tuto knihu četl několikrát. Vynikající příběh, který dokáže vtáhnout do děje.