Dobrodružství v temných uličkách

Dobrodružství v temných uličkách https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102898/mid_stinadelska-trilogie-dobrodruzstvi--cFY-102898.jpg 5 606 71

Dobrodružství v temných uličkách - skalní "foglarovci" budou ten společný titul marně hledat ve své skvělé paměti, se Záhadou hlavolamu a s jejím pokračováním Stínadla se bouří to ovšem bude docela jiné. Proslulost tajuplného "ježka v kleci", jakož i nebezpečí neustále číhající ve stínadelské čtvrti jsou neoddiskutovatelné skutečnosti, a vzrušily už nejednu chlapeckou (ale i dívčí) generaci. Právem lze předpokládat, že tak budou činit i nadále, tím spíš, že příběhy v nich se odehrávající se tentokrát dočkaly i jakéhosi završení.To představuje třetí díl trilogie spojené událostmi kolem vynálezu Jana Tleskače, zešeřelými uličkami, rozechvívanými stále znovu hlasem zvonů, a samozřejmě postavami chlapeckého čtenářského klubu někdejšího časopisu Mladý hlasatel - Rychlými šípy - Tajemství Velkého Vonta. Po jeho odhalení, dramatickém stejně jako události předcházející, jako by však stále zůstávalo cosi nevyřešeného, nedořečeného. A je to logické, neboť dětské ideály, dětská touha po spravedlnosti, ale tady po dobrodružství, jsou stejně věčné. A tak tedy vzhůru - do vše dobrodružství v temných uličkách! 1/ Záhada hlavolamu 2/ Stínadla se bouří 3/ Tajemství Velké Vonta... celý text

85098211
24.08.2017 5 z 5

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha - četla jsem ji jako první od tohoto autora hned po jejím vydání v roce 1991 a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

PetraDušková
19.07.2017

Já RŠ (tohle jsou tři foglarovky dohromady) jako holka ani nikdy později nečetla, ale manžel ano a těšil se, až RŠ předá našemu synovi. Nyní musím zahlásit, že výsledek byl nad očekávání dobrý, synek ve svých 11 letech pravil, že to je zatím nejlepší kniha, kterou kdy přečetl, ještě víc napínavá, než třeba knížka Dvacet tisíc mil pod mořem, která tak byla po roce kralování sesazena z pomyslného trůnu...

Cabelkab
12.04.2017 5 z 5

Knížka mého dětství. Chtěla jsem tenkrát číst nějakou knížku, ale nevěděla jsem jakou a tak mi táta přinesl, pro mě v tu dobu dost tlustou knihu, ať si přečtu tohle. No popravdě se mi do toho moc nechtělo, ale nakonec jsem číst začala ..... a stalo se, že jsem jí fakt zhltla a zamilovala se. Stálo to opravdu za to. Moc ráda se k ní vracím.

MayB2
03.02.2017 5 z 5

Na rozdíl třeba od Mayovek může tohle člověk číst, i když už "je velkej". Knihu jsem dostala od táty zkraje devadesátých let a i když se později odstěhovala s dalšími Foglarovkami na chalupu, tak si jí při delších dovolených ráda zas vytáhnu a přečtu (to opakované čtení je už docela vidět na stavu vazby). Rychlé šípy, Stínadla, ježek v kleci – samé geniální věci, bez kterých by byl svět dětské literatury (nejen!) o hodně chudší.

Yorika
04.11.2016 5 z 5

Četla jsem ji v dětství.Stokrát.Tisíckrát.Ve škole pod lavicí, v autobuse, pod peřinou s baterkou v ruce.Nedávno jsem ji našla.Kniha již nemá hřbet, stránky nedrží pohromadě tak je opotřebovaná.Stačilo však přečíst první řádky a zase ze mě byla ta malá holka, kterou tak fascinoval svět tajemných Stínadel, soudržnost Vontů, přátelství Rychlých Šípů a nekalé praktiky Bratrstva Kočičí Pracky.Ten až zázračně čestný Mirek Dušín.Truhlík Rychlonožka, Červenáček a jeho neodmyslitelná čapka.Toto je nesmrtelný příběh a chci věřit, že stejně jako jsem mu propadla já, zaujal i dnešní mladé čtenáře.

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Kniha mého dětství (zákeřně byla schována mojí vlastní matkou, abych četla i něco jiného). Nedávno jsem ji znovu otevřela a začetla se úplně stejně nadšeně jako kdysi.

Luccy78
02.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, na kterou nedám dopustit už od mého raného dospívání! Kniha tzv. "tři v jednom". Obsahuje soubor knih: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. A já jsem opravdu moc ráda, že se můžu prohlásit hrdým vlastníkem této fantastické knihy..

aninkah
01.12.2015 5 z 5

Jestli bych si měla na pustý ostov vybrat jednu jedinou knihu, tak je to tahle. Humor, napětí, dobrodružství, spousta sympatických čestných chlapců :-). Stále se k ní ráda vracím. Je bezva, že jsou všechny díly v jedné knize, takže po dočtení jednoho můžete plynule pokračovat k dalšímu. Kdyby se všichni chovali jako Mirek Dušín a měli smysl pro humor jako Rychlonožka, tak by svět byl o moc hezčí a veselejší :-). Jasně za 5*!

petym
11.10.2015 5 z 5

Krásné napínavé příběhy v jedné knize 5*

prokymira
11.06.2015 5 z 5

Skvela kniha !
Hltal jsem ji a nemohl prestat az do posledni stranky.
Je jen smutne ,ze i ted po revoluci se velmi tezko shani.
Nakladatelstvi Olympia slibovalo ze ji vyda v roce 2014 ,ale bohuzel zustalo jen u slibu.

Karnager
09.06.2015 5 z 5

Říkal jsem si: "safra, jak to, že tuhle knížku ještě nemám a nic mi to neříká?" A ejhle ona je to stínadelská trilogie :D tudíž za pět :)

Ladys
20.04.2015 5 z 5

Miluju to.
Četl jsem několikrát. Poprvé na základce a naposledy loni. Jen nechápu, proč jsem se nepochlubil. Protože to určitě ještě číst budu. Je mi 41 let.
Knihu jsem koupil v obchodním domě Kotva hned po revoluci a to nadšení, že mám všechny díly najednou!!!!
Jediná vada té knihy je, že byla odfláknutá a po prvním čtení se mi začala rozpadat. Ale vlastním ji dodnes a rozhodně je to jedna z mých naprosto nejoblíbenějších knih. Sice si při jejím čtení připadám už lehce infantilně, ale no a co? Láska je láska :-)

Heřmis
18.02.2015 5 z 5

Nemohu jinak, než plný počet bodů. Knihu jsem četl v dětství a teď znovu jako dospělák a pořád je to dobré, napínavé, ponuré. Na Foglarovi jsem vyrůstal a myslím, že mě to nikdy neomrzí.

Snovač
20.09.2014 5 z 5

Na tom opravdu vyrůstala většina z nás a můžeme za to být vděční, protože Foglarovky nás dokonale vychovávaly. A zejména Rychlé šípy. :)

VČJKR
11.08.2014 5 z 5

Má oblíbená kniha, opět nezklamala. Příběh pěti ideálních chlapců, kteří byli (a snad i pro některé jsou) vzorem kamarádství, věrnosti a mnohých dalších vlastností, které dělají svět hezčí a které bohužel dnes na spoustě míst a u spousty lidí chybí. Kniha je složena z původních tří, přičemž se mi nejvíce líbila druhá - Stínadla se bouří. I když se některé části mohou zdát jako z jiného světa - průchody, staré domy, dvorky, půdy, nepřátelská čtvrť, pouliční bitky na denním pořádku - takhle to tady vypadalo ani ne před sto lety! Někdy bych si přála zažít tuhle dobu na vlastní kůži... :)

reccal
10.02.2014 5 z 5

Rychlé šípy jsou prostě klasika, a je mi šumák, co si myslí ostatní. Tak nádherně nezkažené charaktery, tak krásně prostý, ale přitom nesmírně důležitý boj dobra se zlem. Pravda, třetí díl je malinko překombinovaný, ale na čtivosti to rozhodně neubírá. Zářící stálice v mé knihovně, na kterou občas tu a tam dopadne nostalgický pohled s přáním, aby bylo hodně věcí jako dřív.

JenikSebera
07.01.2014 5 z 5

Už jen pro tu ponurou atmosféru Stínadel, kterou Foglar uměl tak znamenitě vykreslit by si měl každý tuto trilogii přečíst. Kniha plná dobrodružství, kamarádství, plná humoru, ale i tragických zvratů, která ovlivnila nejedu chlapeckou (ale i dívčí) generaci čtenářů.

“Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka?”,”Ále třeba Bahňáka…”

Lisbon
19.11.2013 5 z 5

Má to sice téměř 600 stran, ale já to měla přečtené pomalu za tři dny... Nedá se od toho odejít... Je to droga a je to skvělá knížka. Nejlepší, co jsem kdy od Foglara četla.

manbeyond
26.10.2013 5 z 5

Toto souborné vydání tří knih v jednom (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta) představuje snad úplně to nejlepší, co kdy Foglar napsal. Už jako dítě jsem hltal stránku za stránkou a vůbec mi nevadilo, že tam není moc obrázků. Svět Rychlých šípů je zde docela jiný než v komiksech - vážnejší, realističtější a občas i trochu pochmurný. Naprosto mě ale pohltil a já toužil zažívat stejná dobrodružství i ve skutečném životě. Myslím si, že zrovna tuhle knížku by si měl přečíst každý chlapec (a dívky koneckonců také - proč ne).

Yarwen
14.07.2013 5 z 5

Přečetl jsem od Foglara téměř vše, ale cyklus okolo Stínadel je zřejmě to nejpovedenější, co napsal. Hned Záhada hlavolamu čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nepustí ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Absolutorium nejenom z pohledu dětské četby - z pohledu zážitku řadím toto dílo k tomu nejlepšímu, s čím jsem se při čtení setkal.

chlapecké kluby Rychlé šípy Stínadla

Jaroslav Foglar
česká, 1907 - 1999
2003  94%Záhada hlavolamu
2007  94%Rychlé šípy
2005  88%Hoši od Bobří řeky
1991  95%Dobrodružství v temných uličkách
1990  83%Boj o první místo

Kniha Dobrodružství v temných uličkách je v