Stín ve dveřích

Stín ve dveřích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484457/bmid_stin-ve-dverich-rE5-484457.jpg 4 307 78

David Raker série

ČTYŘI ZÁHADY. ČTYŘI PŘÍBĚHY. JEDEN SPOLEČNÝ KLÍČ… Pro Conisterovy to byl večer jako každý jiný, dokud Paul nevyšel po schodech do prvního patra. Dlouho se nevracel, a tak se Maggie, jeho manželka, vydala nahoru za ním. U postele našla jeho telefon a peněženku, všechna okna byla zamčená zevnitř. Po Paulovi se slehla zem. Soukromý vyšetřovatel David Raker se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách a ví, že každé zmizení – jakkoli nepravděpodobné se zpočátku zdá – má logické vysvětlení. Ani ve snu by ho ale nenapadlo, kam ho případ Paula Conistera zavede. A to je jen začátek jeho potíží… Co spojuje hrozivý objev v londýnském metru, znovu otevřený odložený případ, z něhož záhadně zmizely klíčová svědkyně i hlavní podezřelá, a zdánlivě náhodnou střelbu, k níž došlo tisíce kilometrů daleko? Klíčem k nalezení pravdy bude právě David Raker.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Shadow at the Door , 2021

Martule44
Martule44
předevčírem 4 z 5

Reaker opět nezklamal, i když přeskakoval z jednoho příběhu do druhého a v různých časových intervalech. Naopak, byla to příjemná změna, která nutila při čtení dávat pozor, aby to všechno do sebe zapadlo.
A protože já občas od děje utíkám a pak tápu, kde že se co semlelo, u téhle knihy jsem si to nedovolila :-)

iv.ča
iv.ča
05.02.2024 5 z 5

Pecka pecka a ještě jednou pecka.

Pucimka
Pucimka
22.01.2024 4 z 5

Četla jsem všechny Rakerovky, tato byla pro mě zatím nejslabší.

dlabikk
dlabikk
05.01.2024 3 z 5

Zcela se ztotožňuji s komentářem Hakate. Hodně zvláštní byl tento díl. Jestli se chtěl Weaver pokusit o něco jiného a překvapit, mne to nenadchlo. Alespoň nám konečně částečně přiblíží příběh Hayleyho.

Hakate
Hakate
10.12.2023 4 z 5

Tento díl nese rozporuplné pocity, baví/nebaví, zábavný/nudný, má spád/vleče se. Ale v součtu příběh nebyl vůbec špatný.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.11.2023 3 z 5

Řekla bych že Tim chtěl zkusit se trochu rozšoupnout a napsat trochu něco jiného. Mně to nevadilo a zase vlastně docela bavilo.
Nicméně věřím, že se vrátí ke své dobré klasice, k Davidovi a jeho nezničitelnosti.

m2056
m2056
10.09.2023 3 z 5

No po pravdě špatný to není ale nejlepší taky ne čtyři příběhy dva lepší dva horší čekal jsem víc.

Patapuf
Patapuf
28.08.2023 4 z 5

Zajímavý nápad..... Neudělá to takovou radost jako klasický jeden příběh, ale pořád je tam David... je to spíše jako soubor povídek, ale lepší.... možná proto, že se to dějově občas protne nebo že to na sebe navazuje....

alabra
alabra
14.06.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, nemohu nepochválit, napětí, vtaženost do děje, úvahy postav, to vše se mi líbilo.

knihovna1
knihovna1
13.06.2023 4 z 5

Tima Weavera jsem četla poprvé. Záměrně jsem si vybrala jako první tuto knihu. Hezky 4 kratší příběhy v jednom. A moc se mi kniha líbila. Je čtivá, napínavá. S výběrem jsem byla spokojena a doporučuji.

Gaeberys
Gaeberys
13.06.2023 4 z 5

"Duchové, ti, kterých by ses měl skutečně bát, nestraší ve tvém domě, chlapče. Straší ve tvé mysli."
[str.16].

Experimenty se často nevyplácejí. V tomto případě se netradiční pojetí knihy z rukou nevymklo a čtenáři se mohou těšit na 4 různé příběhy, které mají něco společného. Přinejmenším Duchy.
V knize se dočkáte nejen Rakera či Healyho, ale i pár dalších postav z minulých dílů, které si buď matně pamatujete a nebo už nepamatujete. Na tom nesejde. Jsou tu 4 nové příběhy s netradičními závěry...

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
09.04.2023 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha od Tima. Má to spád, skvěle se to četlo. A příslib dalšího dílu.

bigben
bigben
26.02.2023 3 z 5

Nebyl to klasický David Raker, i když vystupoval ve všech příbězích..já tu klasiku radši. Takže se už těším na další jeho případ.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
21.02.2023 4 z 5

Více se mi líbí klasické romány tohoto autora, ale soubor povídek taky nebyl špatný.

šipek
šipek
23.01.2023 4 z 5

Tak trošku jiný Weaver než jsem byl zvyklý. Tento díl u mě na pět hvězdiček nebyl.

konformita
konformita
19.01.2023 4 z 5

Pan Weaver mě opět nezklamal. Je to sice z jiného soudku, než jsme u něj byli zvyklí, ale proč ne. Nebylo tam tolik temnoty a napětí jako v předchozích knihách, ale zamotané zápletky a překvapivé konce nechyběly.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
10.01.2023 3 z 5

Dočteno a pocity? Vůbec nechápu, co jsem to vlastně četla.

Příběhy nebyly špatné, ale nějak mi tato kniha prostě do série nezapadala. Měla jsem pocit, jako by jí napsal jiný autor nebo jako by tohle dílo prostě do série nepatřilo a kniha byla jen takovou samostatnou jednohubkou. Nemělo to takový ten autorův styl psaní, který je pro tuto sérii už tak nějak charakteristický. Chyběla záhada, napětí, tajemno...

Přišlo mi, že i David Raker tady vlastně ani tak nebyl úplně hlavní postavou a choval se trochu mimo svůj charakter. Takže mě vlastně nevytáčel svým chováním. :D Což mi ale už po těch všech dílech chybělo, protože to k němu prostě už patřilo. :D

Dokonce jsem přemýšlela, jestli mám dát dvě hvězdičky, ale pak jsem se rozhodla, že kvůli detektivce Kaderové si tato kniha ty tři hvězdičky přece jen zaslouží. Osobně tento díl ale považuji bohužel za nejslabší.

Jiparis
Jiparis
27.12.2022 4 z 5

Některé náměty byly zajímavé, ale zdály se mi nedotažené v tom krátkém prostoru. Jak se příběhy prolínaly, trochu jsem se v ději ztrácela. Mnohem víc se mi líbí jeho předchozí romány, snad se k nim opět vrátí.

Swissman
Swissman
25.12.2022 4 z 5

Nelíbila se mi jen jedna povídka. Zbytek byl dobrý. Jako celek to funguje. Raker se prolíná dějem několika příběhů a musel jsem si dokonce z knihovny vyndat předchozí díl, abych byl trochu v obraze. Nic proti povídkám, ale Weaver je spíš běžec dlouhých tratí.

Luigi1
Luigi1
20.12.2022 3 z 5

Začátek byl výborný ale postupem času se to začalo vléci.