Stín nad Innsmouthem

Americký autor Howard Phillips Lovecraft patří k zakladatelům moderně pojatého hororu. Držíte v ruce další sbírku Lovecraftových povídek, tentokrát přeložených z jejich definitivních verzí, které po důkladném studiu rukopisu rekonstruoval největší současný znalec Lovecraftova literárního odkazu, americký editor S. T. Joshi. A navíc je poprvé v Česku každá povídka doplněna jeho zasvěcenými komentáři....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225175/stin-nad-innsmouthem-225175.jpg 4.544
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Miro.slav

"Lovecraft do vrecka" alebo "Ako si spríjemniť slnečné či sychravé dni trochou morbidity, hnusu či desu". Vydavateľstvo Laser-books nám predstavilo už druhú knihu venovanú Lovecraftovi. Výber poviedok považujem za vhodný (Farba z kozmu, Pickmanov model, Šepot v tme či Tieň nad Innsmouthom radím veľmi vysoko). Len tak ďalej. Odporúčam.

Skip
25.10.2015

Titulní povídka této knihy je docela dobrá, ale jinak jako celek zatím nejslabší z toho, co jsem od Lovecrafta už přečetl. Řekl bych, že se v podstatě hodně opakuje a mám tušení, že tomu tak bude i v těch dalších knihách, které tu mám. Ale nebudu přebíhat a předjímat.