Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1842 371

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Allena24
12.04.2021 5 z 5

Do svého komentu si půjčuji slova, která napsala Metla: Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie.

Peleus
06.04.2021 5 z 5

Konečně dobrá fantasy kniha!
Možná je to ovlivněno mou dlouhodobou abstinencí v daném žánru, ale u Písně krve jsem si opět vzpomněl, jaké to je být upřímně zvědavý na další příběhový vývoj. Ano, i tady mohu autorovi leccos vyčítat (např. jak snadno upouští od rozjednaného tématu, kdy se hrdina neuvěřitelně snadno spokojí s polovičatými odpověďmi, zatímco jindy jde po stopě se zarputilostí loveckého psa), ale nechci. Prostě nechci.
Dokonce ve mně kniha zanechala natolik příznivý dojem, že zcela vážně uvažuji nepokračovat s dalšími díly. Proč také? Závěr se klidně může vykládat jako finále životného příběhu Vélina al Sorny s tím, že je na čtenářově fantasii, jak by si přál, aby mu budoucnost přála, či nikoli.

P.S. Skutečně nevím, zda upřednostnit vlastní fantazii, nebo tu autorovu.

Predator3313
27.03.2021 5 z 5

Na tuto sérii jsem byl zvědavý a vzhledem k počtu stran jsem se na ni dlouho chystal...a výsledek? je vynikající!
Musím říct, že začátek mě bavil možná nejvíce, hrozně mi to připomnělo oblíbenou knihu Levá ruka boží od Haffmana. Ale i dále to bylo super čtení.
Hlavně mě zaujalo, že děj se někdy stáčel směrem, kdy jsem si říkal no tak to už mě asi nebude bavit a najednou se vše změní a jede se dál.
Rozhodně je to za 5*

špulo
23.03.2021 5 z 5

Áno, výborné. Nie originálne, ale aj tak výborné. Jedna z mála cez600stranových kníh, ktorú mám chuť si po rokoch zopakovať. A raz si ju po rokoch aj zopakujem.

palec
22.03.2021 5 z 5

Fantastická fantasy.

MayaBu
04.03.2021 5 z 5

Výborné! Chodila jsem okolo této série velmi dlouho, několikrát jsem tuto knihu držela v knihkupectví v ruce, ale vždycky jsem ji vrátila zpět do regálu (lituji toho? Ano!), ale přeci jen si ke mně cestu našla - prostřednictvím vypůjčené audioknihy.

Bavilo mě to od úplného začátku do konce, (způsob vyprávění, kdy dospělý Vélin zasvěcuje do svého příběhu kronikáře, mi lehce připomněl Jméno větru) byl to bohatý příběh držící si možná lehce rozvláčnější tempo, ale akce tu samozřejmě nechyběla. I přesto si myslím, že je to kniha stojící hlavně na postavách, které jsem si velmi rychle oblíbila (jen tedy Dentos a Barkus se mi pletli pekelně dlouho...a můj oblíbenec byl po většinu času Kénis) a na většinu z nich se těším (a jsem na ně zvědavá) do druhého dílu.

Moje asi jediná výtka se týká samotného Vélina, který je...takový velmi dokonalý, ve všem, vždycky. Občas má možná slabší chvilky, ale vždycky z toho vyjde jako dokonalý hrdina. Je to ale tak dobře napsané, že mu to člověk tak nějak odpustí. A dokonce mu bude fandit :)

Pokud vás baví coming of age příběhy, kombinace rytířů s fantasy a nevadí vám číst o spoustě krve a smrti, Píseň krve vřele doporučuji. Jdu s chutí na druhý díl!

P.S. Audio verzi můžu také s klidným srdcem doporučit, načtena je skvěle. Jediným mínusem je (samozřejmě) absence mapy, tudíž jsem měla lehce zmatek co všechno patří do Spojeného království, co už jsou samostatné říše a co je vedle čeho, plus že si člověk déle zvyká na jména (a že jich je tam dost).

postoran-CZ
27.02.2021 5 z 5

Po dlouhé době uděluji naprosto oprávněně 5 hvězdiček. Už dlouho jsem si nebyl těmi pěti hvězdičkami tak jistý. Jdeme na další díl.

Sahir
17.02.2021

přečetl líbilo a jdu na druhý díl

Taufa
07.02.2021 3 z 5

Jen trošku zajímavá, ohromně zdlouhavá a neskutečně se táhnoucí kniha. Postavy jsou popsány jen základně a tak nějak bez citů. Čekal jsem o hodně lepší dílo, podle hodnocení ostatních... Jedná se spíše o historický spis než o fantasy příběh, který je v knize jen nepatrně. Tři hvězdičky jsou za jazyk a pár zajímavých kapitolek. Další díly číst neplánuji...

Elši523
27.01.2021 5 z 5

Kniha je naprosto výborná. Nejdřív jsem se jí bála (zvláště teď, kdy zde máme hity jako Hra o trůny, zaklínač apod.), ale hned od první stránky mě úplně dostala. Ve chvíli, kdy jsem se dostala na 500. stránku jsem začala vyšilovat, že mi druhý díl nestihne přijít a já nebudu moct ihned pokračovat, až tento díl pokořím.
Děj výborný, plný překvapení a zvratů, jedna z mála knih, u které jsem v určitých pasážích nahlas nadávala hrdinovi, ať to nedělá, ať tam nechodí, že je to blázen..... (a teď fakt nekecám!). Navíc je opravdu čtivá, žádné náročné fráze, okecávající pasáže apod. Místy jsem byla trochu překvapená časovým skokem a bylo mi líto, že nevím, co všechno chlapci prováděli mezi tím, ale i tak mne to opět strhlo. Už abych měla v rukou další díl!! Všem milovníkům fantasy doporučuji!

Chikko
25.01.2021 5 z 5

První díl a druhy díl série jsem dostala k narozeninám a dva roky ležely v knihovně. Děsil mě počet stran. Když jsem už neměla žádné další nepřečtené knihy a neměla jsem se na co vymlouvat, pustila jsem se do nich. Celá série přečtená za měsíc a stala se mou oblíbenou. Jsem nadšená jako už dlouho ne

toni-az
16.01.2021 5 z 5

Musím přiznat, že jsem ke knize přistupoval s jistou skepsí, protože v poslední době skoro žádná nová fantasy nestála za moc. Čekal jsem tuctový příběh s tuctovou formou. No, příběh není zase tak extra nápaditý, ale pár zajímavých věcí se tam najde. Forma trochu neobvykla, ale ne unikátní. Nicméně vyprávěno takovým stylem, že se člověk nemůže odtrhnout.

Kdyby se kniha jen malinko upravila, tak to mohl být i dobrý historický román. Ale nějaké trochu fantasy prvky se tam najdou, zejména na konci. A nic jiného knize taky nechybí, najdete tam napětí, přátelství, věrnost, lásku, intriky, zvraty, dobrodružství a boj, spoustu boje v různých podobách. Ale stejně se mi nejvíc líbila učednická léta.

Nudlesmakem
10.01.2021

Kniha, která se dobře čte od prvního okamžiku. Už se těším, až mi dorazí balíček s pokračováním.

ejss
02.01.2021 5 z 5

super svet, pribeh, postavy .. v buducnosti urcite precitam znovu. momentalne v mojom top3

josef2900
30.12.2020 5 z 5

Z celé série asi nejlepší díl, hlavní postava je zahalená tajemstvím, které sama postupně odkrývá. Kniha mi přišla, že by byla super jako dobrodružství do dračího doupěte, akorát se to vztahuje asi jenom na tento díl,ostatní se zabývají problémy, které by asi bylo pro partu dobrodruhů moc velké

HockeyGirl
27.12.2020 3 z 5

První díl Stínu krkavce a taky první knížka, kterou jsem od Ryana, četla. Byla jsem na tuto knížku zvědavá, jestli mne bude bavit a jestli ji hned na 100 stránce neodložím. Je to taková moje "tradice", že pokud se mi knížka do sté stránky nelíbí a nemůžu se začíst, tak ji nečtu dál a pustím se do jiné. Ale Písni krve jsem dala šanci a nakonec mě zaujala, byla jsem mile překvapena a nakonec jsem ji i dočetla. Sice jsem ji četla docela dlouho, ale knížka má přes 600 stránek a na to potřebuji více času. Ale jsem moc ráda, že jsem ji ještě dočetla v tomto roce a tak můžu slavnostně napsat, že je to moje 20 knížka v tomto roce!! ♥ Jinak knížka se mi líbila, ale i ne. Nebyla sice jako např. Hobit od Tolkiena, že by se tam něco zbytečně moc popisovalo (to mě hned odrazuje), ale hodně pasáží tam bylo divných a hlavně ten konec jsem moc nepochopila. Docela zvláštní konec, proto jsem dala jen 3*, ale jinak dobré čtení. Na další díly se nejspíš taky dostanu, ale až později.

mroz16
13.12.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších klasických (epických) fantasy za posledních deset let. Pro milovníky žánru povinnost.

Israha
01.12.2020 5 z 5

Ryan výborně vypráví, chytře a propracovaně buduje svět, a mým úhlem pohledu dokáže pro jednotlivé dějové pasáže vyhradit přesně tak dlouhé úseky v knize, aby nezačaly ubíjet repetitivností (výcviková část například skončila zrovna v momentě, kdy jsem si říkal, že akorát, a víc není třeba). Postavy, kromě Vélina, jsou v jeho podání sice dost jednorozměrné, ale svět, ve kterém se pohybují, je atraktivní dost na to, aby to tolik nevadilo. Cením také dobrou práci s elementy tajemna a postupné rozplétání jednotlivých záhad, přidává to na čtivosti i v místech, kdy se kniha dějově neposouvá. Je to tak 4,5/5, chvílemi je to pro mě, jakožto milovníka heroické fantasy, až moc o politice, ale z Ryanova rukopisu čpí syrovost a drsnost jeho fiktivního středověku natolik, že ve spojení s ostatními věcmi, které jsem popsal, mou pozornost udržel. Druhý díl vyhlížím ne vyloženě nedočkavě, ale se zvědavě zvednutým obočím, Píseň krve funguje dost dobře i jako samostatná kniha.

Lucas.94
25.11.2020 3 z 5

Knížka měla dobře rozdělené záživné a nezáživné části, tudíž se nestávalo, že bych se nudil. Hodně mě bavil výcvik, který postavy podstupovaly. Svět, který autor vytvořil, mě také zaujal. Konec mi přišel trochu zmatený.

Ellis03
24.11.2020 5 z 5

Asi nemám co bych vytkla. Bylo to nabité dějem, bylo to napínavé, mělo to spad. Ke konci mě trosku matly některé kapitoly - trvalo mi, než jsem si ji dokázala zařadit do celkového děje. Ale jinak se to četlo samo.