Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256044/bmid_pisen-krve-256044.jpg 5 1835 370

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu za rok 2014 — Nominace v kategorii Nejlepší fantasy a horor ----- Dotisk v roce 2018.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Hakate
Hakate
21.08.2022 5 z 5

Otřelé téma pro fantasy, mladik, cvičen, aby někým byl, tajemné síly, atd.., ale přesto je to velmi zajímavé.
Pěkné zpracování. Svět výborně vyzobrazen, postavy pěkně vykresleny. Čtivé, místy tajemné, místy napínavé, občas místa hlušši, ale vzápětí zase s nějakou pěknou myšlenkou.
I přes pro některé trochu bichle, velmi rychle se a dobře se čte.
Tuto knihu mohu doporučit.
Po dalším díle určitě brzo sáhnu.

misa1110
misa1110
10.08.2022 5 z 5

Doporučuji

medjed
medjed
06.08.2022 5 z 5

Úžasné, slupnul jsem všech 5 kousků jako maliny i přes množství postav, ve kterém jsem se občas ztrácel. Ano, jsou tam i méně zábavná místa, ale pak zas děj nabere na obrátkách. Líbilo se mi, že žádná z postav není úplně jednoznačně jen kladná, i ten Vélin občas prochází temným obdobím pochyb. A ano, je tam hodně krve a násilí, ale není samoúčelné, i takový je občas život a špatné nezmizí jen tím, že se na něj nedívám. A párkrát jsem musel přestat číst, abych si osušil slzy dojetí. ...

jjanca
jjanca
16.07.2022 5 z 5

Výborne napísaný príbeh a postavy. Svet sa autorovi podarilo dokonale vykresliť. Dej je plný akcie a zvratov a aj napriek množstvu strán sa v knihe nenachádzajú žiadne prázdne miesta, pri ktorých by som sa stihla nudiť.
Velín je sympaťák a rovnako som si obľúbila jeho bratov. Zo začiatku som nechápala, prečo sa kniha radí medzi fantasy žáner. Takmer žiadne fantasy prvky sa tam sprvu nenachádzali, maximálne tak náznaky. Ku koncu už to bolo ale zaujímavejšie a magické prvky sa tam začali postupne objavovať. Teším sa na ďalší diel.

Julinka679
Julinka679
27.06.2022 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano!
Úžasné fantasy, které má skvěle vytvořený svět i postavy a i když je to tlustší bichle tak to opravdu stojí za to!
Vélina jsem si okamžitě "zamilovala" a jen jsem čekala co si na něj autor nachystal a jak se s tím vypořádá. Sice moc nemusím "bitevní fantasy", kde se odehrává nespočet soubojů ale tady mi to nevadilo a atmosféru knihy to skvěle dotvořilo.
Pokud jste fanoušky fantasy tak tohle si prostě musíte přečíst!
Plný počet 5* a naprosto doporučuji! :-)

~.Lucy.~
~.Lucy.~
25.06.2022 5 z 5

Musím říct, že po opravdu dlouhé době, mě překvapil závěr knihy. Knihu jsem několikrát odložila, a tak bylo někdy těžší se v ní najít a pamatovat si všechny souvislosti, ale neskutečně jsem si ji užila.

kyklop123
kyklop123
21.05.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, určitě jedna z nejlepších co jsem četl. Příběh neskutečně dobře vymyšlený a propletený. Vélin je úžasná postava, bratři jsou také skvělé postavy. Jediné co mě opravdu zaráželo bylo, že se tak snadno vždycky nechal ovlivnit králem. Ale nakonec to vše mělo smysl a dávalo to hlavu a patu. Rozhodně doporučuji, pravděpodobně to přečtete během pár dní :).

ChristineGilgun
ChristineGilgun
16.05.2022 5 z 5

No, tak po přečtení téhle knížky můžu říct, že je jediný štěstí ,že to čtu tak pozdě a nemusím čekat na překlad dalších dílů ,protože bych to asi nevydržela. Boží, chytlavý a přesně tenhle styl temné středověké fantasy mi v poslední době mezi těma všema YA knížkama s opakujícím se dějem s čarodějkama,mágama a tak dále chyběl !
Nechápu,proč jsem to tak odkládala.
Kdyby byl náhodu někdo se čtením taky tak pozadu jako já, rozhodně doporučuju. :)

Kiuska
Kiuska
28.04.2022 5 z 5

Hrozně dlouho přemýšlím, co k tomuto dílu říct, protože se to tolik liší od věcí, které běžně čtu (YA fantasy a contemporary)... Ale doufám, že tato série je první krok k tomu, abych se podobným příběhům věnovala více, protože mě to opravdu chytlo.

Poslouchala jsem to jako audioknihu, která je velmi dobře zpracovaná a namluvená. Doporučuji. Okamžitě mě zaujal způsob vyprávění a kompozice knihy. Příběh začíná vyprávěním Lorda Verniera, který doprovází jakéhosi barbara že severu. Jde o ich-formu a já na začátku byla zmatená, jak lesní včela Pak to střídá vyprávění hlavního protagonisty Vélina a my se pomalu dozvídáme jeho příběh, již v er-formě. To střídání a prolínání je za mě velice zajímavé a příběh tím ožívá ještě víc. Děj je napínavý, plný akce, zvratů, intrik, magie, i trocha té lásky se tam najde. Postavy jsou za mě všechny skvělé, rozmanité, nejsou černobílé a Vélin si skutečně získal mé srdce. Pravdou ovšem je, že ve jménech postav jsem se poměrně ztrácela a až do konce v nich měla „bordel“.

Nejlepší byla za mě první polovina knihy a Vélinovo dospívání a učení. Pak to trochu ztratilo největší jiskru, ale konec mě totálně rozsekal. Do poslední stránky netušíte, co může přijít. Práce s příběhem a jeho kompozicí je opravdu skvělá.

Jediné co mě trochu rozčilovalo, byla ta jejich Víra. Zaprvé nijak není popsáno, v čem spočívá, čtenář na to přichází postupně sám, ale stejně neví nic jistě, a doteď v tom tápu. Hlavně mi přijde úplně na hlavu. Zadruhé je ta jejich Víra neustále omílána dokola, až jsem měla chuť s tím někdy praštit. Je ale jasné, že jsou to bratři v klášteře, takže to asi být musí. Naštěstí to nakonec moc nenarušuje můj celkový zážitek. Doufám, že mě celá série bude bavit a dostanu se pak k dalších fantasy příběhům, které nejsou primárně určené pro mladé.

Chytuš
Chytuš
15.04.2022 5 z 5

UCHOKNIHA - s překvapením letošního roku.
Píseň krve jsou ve zkratce řečeno takové Hry o Víru (a bez draků)... Tahle fantasy má ale úplně všechno, co čtenář, lačnící po dobré fantasy chce - zajímavý příběh, skvělé postavy, které se s každou stránkou vyvíjí, rozsáhlý svět ve středověkých kulisách, barvitě vylíčený, spoustu akce - jak při drsném výcviku, tak ve "skutečných" bojích, trochu magie, nějaké ty intriky, lásku... Navíc nic není černobílé - postavy se mění a vyvíjí, zlo a dobro nejsou kategorie jednoznačně dané, ale vzájemně se doplňující a mísící...
Má píseň krve při poslechu slabě šuměla hned od začátku a zpívala mi, že tohle je pro mě opravdu to pravé ořechové. Jak se děj dál rozvíjel, rozzvučela se do obdivuhodných tónin - ano, tomuhle jsem úplně propadla a nestydím se za to...

Knihy_nad_zlato
Knihy_nad_zlato
26.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak prvně k postavám. Zbožňuju je! Fakt, že jo. Líbí se mi vývoj každé z nich. Líbí se mi, že to s nimi nedopadá, tak jak bych si přála. Líbí se mi, že autor nemá problém je zabíjet. Zkrátka ohledně postav obecně v téhle knize, všechno dobrý. Hlavní postava, Vélin, mě bavil od první stránky - co od první stránky, od prvního odstavce - až do té poslední. Neskutečně jsem si užívala sledovat jeho cestu, jeho vývoj. Ale nejzajímavějším se pro mě stal, až v příběhu nebyl Nortah, protože ten byl pro mě na prvním místě.
Každopádně nevěřím Kennisovi. Nevím proč, ale nevěřím. Miluju tu rozmanitost postav. To, že tu jsou jak postavy, který zbožňuju, ty, který nenávidím, tak i ty, který nenávidím i zbožňuju zároveň.
Děj byl neskutečně akční. Na každé stránce se něco dělo. Nebylo tam nic vycpávkovýho, nic co by zdržovalo děj. A mě to prostě bavilo. Bavila má každá akce, která se tu udála. Píseň krve mě prostě dokázala do dění vtáhnout od první věty.
Svět byl výborně popsanej. Nádherně vystavěnej. A zajímavej. Hned bych tam jela na výlet, jen abych se dozvěděla ještě víc.
Líbí se mi, že autor dokonce věnoval takovou pozornost vymyšleným vírám. Všechny byly tak uvěřitelný! To se jen tak nevidí.
Styl písma, vyprávění, které mě tak vtáhlo! Měla jsem problém knížku odložit a jít spát. Kdyby byla kratší, přečetla bych ji na jeden zátah. I když by to byla škoda, tohle si zaslouží víc než jen jeden večer.
Jsem ráda, že má knížka pokračování, protože ten konec… Potřebuju vědět, co bude dál. I když příběh skončil celkem uzavřeně.
Doporučuju všema deseti.

ctenar2846
ctenar2846
22.03.2022 4 z 5

Konečně fantasy co mi opravdu sedla. Zprvu jsem se lekl toho klišé, že hlavního hrdinu cvičí jeho mistři v klášteře (v tu chvíli mi to připomínalo takového templáře říznutého shaolinem), ale nakonec to hodnotím kladně. Jsem moc rád, že jsem mohl být divákem příběhu Vélina Al Sorny. Určitě jsme se nesetkali naposled.

hana4834
hana4834
14.03.2022 4 z 5

Pěkný příběh dobře se četl jen moc dlouhý ubrala bych aspoň 200 stran

anavi2009
anavi2009
02.03.2022 5 z 5

Četla se dobře, jen cca v půlce mě to už přestalo bavit.. Neustálé vyzdvihovani Víry a trestání kacířů.. Přišlo mi, že čtu o středověké církvi. Nicméně jsem to překonala a kniha zase dostala spád, takže finální pocit dobrý.

jarynek
jarynek
09.02.2022 3 z 5

Ze začátku mne vyprávění hodně bavilo. Rychlé vtáhnutí do děje, žádné dlouhé přešlapování na místě a rychle do akce, trochu magie, tajemství a intriky v okolí hlavního hrdiny. A i když se kniha čte dobře a vlastně mne díky ději bavila po celou dobu, tak mé prvotní nadšení se začalo postupně vytrácet. Jednak kvůli "písni", která dávala hlavnímu hrdinovi příliš velkou výhodu oproti ostatním, a která zatím byla využívána autorem trochu jako deux ex machina, když bylo potřeba. Hlavně však díky jednotlivým postavám, a především hlavnímu hrdinovi, k němuž všichni hned od jeho mládí vzhlížejí s pokorou, může si dovolit dělat věci, které by si jiný nedovolil, dozvídá se věci tajné, zapovězené, každý se před ním rozpovídá a kam vkročí, tam se děje něco zásadního. Celkové vykreslení postav mi přišlo hodně povrchní a černobílé a nedokázal jsem si k žádné z nich najít cestu. Přesto si rád přečtu pokračování. Hodně jsem zde váhal u hodnocení, ale nakonec i kvůli nenaplnění velkých očekávání z velmi dobrých recenzí dáávm jen za 3 a lepší si nechám na pokračování.

Alaudae
Alaudae
06.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Píseň krve, první díl Stínu krkavce funguje úplně ve všem. Skvělý příběh, hezky vykreslené postavy, zvraty a morální dilemata, zajímavý svět. Za mě se jedná samostatně o nejlepší fantasy knihu, kterou jsem četl.
Vélin se v průběhu knihy promění z malého ustrašeného chlapce v zkušeného válečníka a schopného velitele královské armády. Právě fakt, že hlavní postavu doprovázíme od dětství až po dospělost pro mě činí toto dílo jedinečným a poutavým. K tomu samozřejmě přispívá i spisovatelský um Anthonyho Ryana.

Rihatama
Rihatama
24.01.2022 4 z 5

Britskými nakladatelstvími dlouho odmítaná úvodní část fantasy trilogie Stín krkavce vystřelila do literárních výšin až čtenářská obec a Antony Ryan se mohl pustit na profesionální spisovatelskou dráhu... Fantasy je od mládí můj oblíbený žánr, Stín krkavce tak na mě čekal sice dlouho, fantasy však naštěstí nestárnou. Je s podivem, že Ryanův propracovaný svět, v němž proti sobě stojí ti, jež věří ve Sjednocené království, a jeho Popírači, nenašel v počátku odezvu u odborníků, čtenáři internetu jej však naštěstí nenechali propadnout do spodních šuplíků. Život ve Sjednoceném království je nesnadný a prostředky, jež hlavní hrdinové využívají, jsou dost nevybíravé. Je to nemálo brutální, násilný svět, do jehož dění zasahují temné, ale i světlé magické síly. Ryanovi se vyvedl hlavní hrdina Vélin al Sorna, kterému je radost držet palce :-). Život v 6. řádu, kde byl zanechán i malý Vélin, významně evokuje příběh Černé zdi v Písni ledu a ohně. A ani zde nejde o příběh jednoduše polarizující dobro a zlo. Život je mnohem komplikovanější i ve zdejším světě nadpřirozených sil. Co mě trochu obtěžovalo, bylo průběžné připomínání Vélinových povahových kvalit a reputace (možná s ohledem na objem více než 600 stran autor čtenáři opakuje řečené). Otevřený závěr první části však určitě nenechává prostor pro mé úvahy, jestli číst dál.

Aldaa
Aldaa
07.01.2022

(SPOILER) No, někdo psal že tato knížka je odpad, já si o takových lidech myslim že nemají všech pět pohromadě jelikož tahle knížka je jedním slovem SUPER, skvěle promyšlený příběh, mam rad knížky, ve kterých hrdina vyrustá a to se povedlo v první knížce, což ocenuju, ten konec byl trošku smutný hlavně mě naštval Barkus který byl vlastně od skoušky v divočině mrtvý a po celou tu dobu to byl jenom duch, to mě hodně zklamalo ale jinak je knížka super. :D

adam5955
adam5955
04.01.2022 5 z 5

Vyborne! Hrave se hned zaradila mezi me nejoblibenejsi! Je ctiva, do sveta Vas vtahne nenasilne, nic zdlouhave neobkecava, dej ma spad, zapletka, napeti, laska, akce, akce... akce. Plno zvratu, prevapeni a nepredvidanych situaci. Zaver me osobne prekvapil velmi... kde mam ten druhy dil?!

honZic
honZic