Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/bmid_pisen-krve-cs2-207398.jpg 5 1845 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

Ellis03
24.11.2020 5 z 5

Asi nemám co bych vytkla. Bylo to nabité dějem, bylo to napínavé, mělo to spad. Ke konci mě trosku matly některé kapitoly - trvalo mi, než jsem si ji dokázala zařadit do celkového děje. Ale jinak se to četlo samo.

monkal
17.11.2020 4 z 5

Kniha na mě působí trochu rozporuplně. Začínal jsem s ní asi dvakrát, protože poprvé mě v určité části přestala naprosto bavit. Asi bych ji rozdělil na méně a více zábavné části, které se střídají. Na první díl docela nešťastné, ale bohužel u Ryanových knih asi obvyklé, protože podobný pocit mám i u jeho aktuálně nejnovějšího počinu Volání vlka.
Pro budoucí vývoj bych si doporučil sledovat jeho vztahy s některými bratry s řádu, princeznou a léčitelkou. Budou se hodit.
Celkově to není na první díl knihy špatné a dobře to uvede čtenáře do problematiky děje a představí postavy, které ovšem docením až v dalších knihách.

smazenaryba
14.11.2020 3 z 5

Jediný skutočný problém (no zásadný), ktorý Píseň krve má, je jej neoriginálnosť. Kniha akoby bola pozliepaná z pasáží, ktoré už boli veľa krát v iných knihách, ikeď možno nie spracované takto dobre. Pretože Píseň krve je napísaná, premyslená a číta sa naozaj veľmi dobre. Mám nutkanie hodnotiť vyššie, no brzdí ma fakt, že je to len dobre napísaný derivát. Ale pokračovania si prečítam. Schopnosť odvyprávať takýto rozsiahly príbeh od začiatku do konca bez väčšieho zakopnutia je vlastne veľké plus.

P-puma-
13.11.2020 5 z 5

Krásný příběh od první stránky. Už dlouho se mi nestalo, že by mě příběh vtáhl hned od začátku. Autor má výborný a poutavý styl psaní. Velin je úchvatná postava, která mi do duše přinesla vždycky klid a ihned jsem si ho oblíbila. A ráda, se vrátím k pokračování.

KaMal
27.10.2020 5 z 5

Když mi pan knihovník knížku donesl ze skladu, zhrozila jsem se z její tloušťky. Naštěstí mi už bylo hloupé si knížku nevzít... a když jsem se začetla, byla jsem za to opravdu ráda. Příběh odsýpá, člověk si oblíbí postavy, do kterých by to na začátku neřekl, a po dočtení hned skočí po dalším dílu :-)

Kate72
18.10.2020 4 z 5

Bavilo mě to tak do půl knížky učení a zkoušky bratrů. Samotné boje to nemám ráda, asi jako každá žena. Konec byl pro mě tak trochu záhadou, ale jinak se četla docela dobře.

befel
14.10.2020 5 z 5

Za mě super.. četla jsem v e-podobě a nekoukla kolik to má stran a bylo to natolik čtivé, že se mi to ani nezdálo dlouhé.. potom jsem knihu viděla v realu a nemohla uvěřit, že to je taková nálož.. fakt maxi kniha...

Za mě je to né úplně 5.. tak spíš 4+ .. ale zasloužených.. tak to zaokrouhlím nahoru.

RobinK.
05.10.2020 4 z 5

Hodnoceno zpětně po několika letech od přečtení: Krásný příběh! Ke knize jsem se dostal poměrně náhodou a určitě nelituji. Autor nadhodil další nový svět, hlavní hrdinové a principy víry i magie jsou zajímavě ztvárněné, i když stále zahaleny rouškou tajemství. Dospívání i výcvik všech nejhlavnějších představitelů jsem si užíval a hned jsem zakoupil i další díly. Tam ale přišlo zklamání a pokračování trilogie mě dosti zklamalo. První díl "Píseň krve" ale i tak doporučuji!

Mikus
02.10.2020 4 z 5

Anthony Ryan mi tímhle připomněl, že fantasy vždycky byl a asi vždy bude můj nejoblíbenější žánr. A taky, že mi už nějaké to čistokrevné, dobré fantasy docela scházelo. Písni krve jsem se chvíli vyhýbal, protože mi nepřišla ničím výjimečná. A v jistém smyslu to tak je. Námět, svět, a dokonce i hlavní postavy jsou podobné těm v dalších desítkách příběhů, které jsou už dlouho známé. Tahle kniha však skrývá svou výjimečnost v mimořádně pohlcujícím vypravěčském umění autora. Díky němu přestanete hned na prvních stranách myslet na to, že jste možná někdy něco podobného už četli, a plně se ponoříte do děje plného úžasného popisu středověkého života, rytířských soubojů a politických intrik. A když budete dost trpěliví, nakonec vám příběh ukáže, jak moc jste ho prve podcenili.
Kdybych měl hodnotit pouze první polovinu knihy, dám bez debat všechny hvězdy, které mám. (Protože Vélinův výcvik byl sakra luxusní!) Druhá polovina nebyla nijak špatná ani výrazně horší, jen jsem vždy nebyl spokojený se směrem, kam se děj ubíral. Vlastně ani dosud nevím, jestli jsem spokojený se samotným zakončením. Rozhodnu se během četby druhého dílu, jemuž se teď jen tak nevyhnu.
Když to celé vezmu kolem a kolem, jsem s Písní krve na výsost spokojený. Bohužel mi nějaký můj vnitřní hlas či co brání dát nejvyšší hodnocení.

Luigi1
28.09.2020 5 z 5

No po takovém divném začátku jsem myslel,že to zabalím,ale vydržel jsem a udělal dobře.Líbilo se mi to.

mataj
25.09.2020 5 z 5

Velice zajímavá epická fantasy, kde nechybí akce a taky trochu tajemna. Postavy bratrů z 6. řádu (včetně Vélina) jsem si velice oblíbila, i když bych u nich uvítala trochu podrobnější popis jejich charakterů. Musím říct, že jsem si užila jak dětství a dospívaní Vélina, tak i jeho další "úkoly ve jménu království a víry". A i když jsem měla občas problém zařadit některé postavy nebo události (nevím jestli kvůli zvláštním jménům nebo kvůli mé nevšímavosti), dávám plný počet hvězd.

knihomolkajanca
24.09.2020 5 z 5

Kniha mě upoutala hlavně díky zajímavé obálce a také jsem s nadšením shledala, že se mi bude hodit i do výzvy (1. Kniha, jejíž autor letos oslavil kulatiny). Když jsem po bližším prozkoumání zjistila, že se jedná o epickou fantasy s opravdu vysokým hodnocením, bylo jasno.

Musím říct, že Anthony Ryan umí dobře rozkouskovat informace, které čtenáři podává, takže si myslíte, že víte, co se děje, ale nakonec se vše vyjeví úplně jinak. Někdy se vám při čtení mohou v hlavě množit otazníky, čím blíže jste však ke konci, tím lépe do sebe všechna ta ozubená kolečka zapadají. A závěr samotný? Autor si připravil hned několik zvratů a musím říct, že jsem nad knihou musela po čtení ještě drahnou chvíli přemýšlet, protože mnou příběh hezky rezonoval.

Vélin samotný mi byl jako postava velmi sympatický - dělal dobrá i špatná rozhodnutí, má jako každý člověk pochybnosti a to umožnilo se do něj lépe vcítit. Jeho život rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem a stejně jako v normálním životě byl kolikrát zatažen do víru událostí, kterých být ani součástí nechtěl.

Píseň krve bych doporučila všem fanouškům fantasy, kteří mají rádi trochu složitější příběhy plné překvapení a libují si v intrikách. Já už mám doma další dva díly a vzhledem k tomu, jak rozporuplné jsou na ně reakce, jsem už nanejvýš zvědavá.

BlackBlade
24.09.2020 3 z 5

Příběh Velina mi připomíná alternativní historii s občasnými prvky fantasy, podobně, jako Píseň ledu a ohně (Game of Thrones pro neznalce knižní předlohy). A je to čistě jen náhoda, že se to jmenuje podobně, nebo se autor chtěl "přiživit" ?? Odpověď je na každém z vás :)

K příběhu samotnému = rozhodně to NENÍ fantasy.

Kolik fantasy prvků / postav / zvířat / kouzel v té knize je, když pominu to, že Vélinovi občas "hučí v hlavě"?? Pár náznaků, jinak je to středověk / alternativní historie jak poleno ;)
Příběh je dlouhý, ale má to přes 600 stran, tak se nedivte, že je tam občas "vata".
Spíše mě vadí pokračování knihy, kdy se příběh rozpadl na několik dějových linek (zase inspirace ve slavnější linii?). A doufám, že tam bude konečně to fantasy :D

Ticiana
09.09.2020 5 z 5

Ja jsem úplně spokojena. Kniha je rozsáhlá, líbilo se mi hodně akce. Velina, Frentise a Šerin jsem si hodně oblíbila, král Janus mne hrozne stval a jeho dcera taky. Jsem zvedava, co bude dal. Doufám, ze vic magie nebo něčeho fantastického. Zatim mi to prijde vic jako nějaký válečný Roman nebo tak něco.

ydnac
08.09.2020 2 z 5

Bohužel zatím nedočteno, není to špatné, ale STRAŠNĚ se to vleče.......snad se k této knize jednou vrátím.

Bakana
03.09.2020 3 z 5

Na mě byl ten příběh hodně rozvláčný, zbytečně podrobný a taky dost zamotaný.
Na přečtení dobré, ale vracet se ke knize nebudu a další díly už si asi taky nepřečtu.

Carolxc
30.08.2020

Mám ráda fantasy a kamarádka mi tuto sérii doporučila. Dala jsem na její doporučení a já osobně nelituji. Příběh Al Sorny mě zaujal a jeho charakter mi byl sympatický od začátku až do konce. Celkově se mi četla dobře a nikde jsem se nezasekla, ani se nenutila číst, jako u jiných knížek.
Jsem zvědavá na další díly a zda-li otázky, na které jsem nedostala odpověď mi budou zodpovězeny. Další díly jsou prý už slabší a vím, že v dalších knihách se nevěnuje autor jen Vélinovi, ale dalším dvěma postavám, což mě osobně odrazuje. V prvním dílu ze série Draconis Memoria od toho samého autora mi to spíše překáželo.

Aivinka
23.08.2020 3 z 5

Ze začátku jsem si příběh užívala, ale když odešel výcvik, začala jsem se pekelně nudit... Kniha není napsaná špatně, právě naopak, asi jen nejsem cílovka.

Princezna_V
24.07.2020 3 z 5

624 stránek je opravdu vražedně moc a slovo kakofonie už nikdy nechci slyšet

Isew
09.07.2020 2 z 5

Někdy to bylo velmi zajímavé, někdy velmi nudné. Začátek mě bavil, prostředek taky, ale ke konci to ztrácelo dech. Po více než 2/3 končím. Do dalších dílů se určitě nepustím, protože další vývoj Vélina Al Sorny je mi úplně jedno. Ale musím ocenit přezdívky Pán bitev, Pán věží, Vrah Nadějného... jak jiné od našich skautských přezdívek - Vrána, Woody, Gazík, Vlaštovka... Jen mi pořád nedochází, proč je tato kniha zařazena jako Fantasy. Kromě fiktivních sedmi řádů (což klidně mohlo být), je to středověk jako vyšitý.