Pán věže

Pán věže https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316258/bmid_pan-veze-z4C-316258.jpg 4 1248 199

Stín Krkavce série

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejváhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žaláři touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd. Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo. Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dříve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Host

Tower Lord , 2014

Madame R
22.05.2017 5 z 5

Pokračování mne nezklamalo. Pohled více osob jsem brala jako vítanou změnu. Konečně se vyjasnili některé nesrovnalosti a lépe jsem chápala chování některých postav. V knize nebyla jediná pasáž, kterou bych považovala za nudnou. Nejvíce jsem si oblíbila Revu a změnila jsem názor na princznu Lyrnu.

Elea
14.05.2017 4 z 5

Zajímavé pokračování 1. dílu, větší počet vypravěčů mi nevadil, jen vývoj postavy Revy je nejméně uvěřitelný.

zimka.r
13.05.2017 4 z 5

Kniha se čte sama a rychle. Opravdu pěkný příběh, už se těším na třetí díl :)

nadenka13
07.05.2017

vynikající pokračování jedničky líbí moc

Anyv
27.03.2017 5 z 5

Oproti první knize, kde čtenář sleduje všechno co se děje kolem Vélina, se tady díváme na děj z pohledu čtyř postav + Verniera. Stále nejsou zodpovězeny některé otázky, které si pokládáte již od prvního dílu. Příběh se stává čím dál tím víc napínavější. A některé postavy potká takový osud, který si možná nepřejete.

kklepkaa
26.03.2017 4 z 5

Bohužel se autor rozhodl příběh vyprávět prostřednictvím čtyř vypravěčů a i když to v něčem dobré je, na druhou stranu to bylo dost otravné. Vždy v tom nejnemožnějším momentu to autor utnul a přesunul se na druhou stranu kontinentu. Možná kdyby ti vypravěči byli jen dva, ale čtyři už byli celkem dost... Jako nejlepší dějové linie mi přišly Lyrny a Revy. U Vélina se toho mnoho nedělo, i když jak táhnul do bitvy, to bylo opravdu velkolepé. U Frentise jsem zvědavá, co z toho autor udělá, jen doufám, že mě autor překvapí poněvadž mám zatím smíšené dojmy. Jinak co se týče příběhové stránky jsem nadšená, toto je důstojné pokračování úžasné jedničky a s chutí se vrhnu na závěrečný díl.

pospi
23.03.2017 5 z 5

Navazující druhý díl měl stejné vysokou laťku jako první. Líbilo se mi, jak autor navíc rozdělil povídání do více postav a tím rozšířil působení příběhu na celý svět. Nejvíce napínavé bylo asi zakončení druhé části trilogie, kde se těším jak bude všechno objasněno a zakončeno v posledním třetím díle..... :)

Ben Nevis
22.03.2017 5 z 5

Druhý díl mě bavil minimálně stejně dobře jako díl první. Přidání pohledu více postav příběh zpestřuje a rozšiřuje. Nicméně více mě bavila první polovina knížky, protože ve druhé se pořád válčí. Taky nevím, jestli bylo nutné, aby nám prology s kronikářem oznamovaly děj dopředu. Ještě bych vytkla, že Velín se stal otrokem písně krve, nic nedělá za své vůle a nechá se vést "Silou", jak by řekl rytíř Jedi.

Každopádně Velín je sice vojevůdce, ale víc mi k srdci přirostl Frentis. U Revy jsem čekala, že jí bude dvanáct, takže mě překvapil její skutečný věk. Její přerod ze zfanatizovaného fracka je poněkud zázračný. Lyrna rovněž překvapila. Dostala lekci a vývoj její postavy je uvěřitelnější.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Ani druhý díl knižní série Stín krkavce nezklamal :-)
Skvěle vystavěné pokračování, které člověk jen těžko pouští z ruky. Po dramatickém konci jsem okamžitě sáhla po třetím díle - Královna ohně, protože víte co? Já prostě musím vědět, jak to dopadne s Vélinem, jeho blízkými a jeho písní. Zjeví se konečně onen tajemný Spojenec? A pokud ano, zvítězí nebo bude poražen?

Aksel
28.01.2017 3 z 5

Úvodem musím předeslat, že Píseň krve mi nijak zvlášť neučarovala, což se při čtení Pána věže ukázalo jako svým způsobem výhoda; vyhnul jsem se tak alespoň vlně rozčarování, které zasáhla leckteré nadšenější fanoušky Ryanovy série.

Často vytýkané roztříštění děje mezi více postav nevnímám jako nutné mínus. Autor potřeboval rozehrát zápletku na širší šachovnici a ukázat, že v sázce je více než jen osud Sjednocených království. Dobře, beru. Můj smířlivý postoj má možná dost co dočinění s tím, že příliš nelituji Vélinova ústupu do pozadí. V Písni krve jsem měl poněkud jiné favority (Kenise, Lyrnu, Nortaha) než pana neochvějného správňáka. Potíž ovšem přichází ve způsobu, jakým Ryan vyplňuje uvolněný prostor. Vélin: zůstává stále stejně vznešeně nudným velehrdinou "na odpočinku", který stejně ví, že nakonec bude muset učinit nevyhnutelné – a ví to i čtenář. Frentis: to už je trochu lepší. Ne že by byl přehnaně komplikovaný, nicméně svojí linkou pomáhá odkrýt, co vlastně číhá v pozadí. Lyrna: asi nejpoutavěji vykreslená postava, jakkoliv osobně trochu lituju, že ji Ryan poněkud vzdaluje od té tak trochu vypočítavé a nečitelné manipulátorky z prvního dílu. Reva: a zde přichází katastrofa. Životem dosud příliš neprověřená osmnáctka, která válečnickou dokonalostí pomalu strčí do kapsy i zocelené nadbojovníky Řádu Vélina s Frentisem, ač její veškerý výcvik se sestával z pravidelných výprasků od kněze v jakési zatuchlé stodole a z krátkého work shopu u Vélina. A aby čtenář nepřišel zkrátka, Reva přináší do příběhu i nádech lehkého muchlování a potlačovaného zájmu o jisté pohlaví.

Výsledný dojem? Rozpačitý. Díky Lyrně a Frentisovi je Pán věže stále čitelný a zápletka se rozvinula dál. V tomto směru splněná povinnost obvykle nevděčného prostředního dílu všech trilogií. Ovšem v zájmu zdárného dojmu z celé série doufám, že v Královně ohně Reva ustoupí (a to hodně daleko) ze scény.

Andulienka
21.01.2017 5 z 5

Trošku inak písaná ako 1.diel. Každá kapitola niesla názov jedného z hlavných hrdinov....čo ma často viedlo k tomu,že som sa musela vracať k predošlým kapitolám s rovnakým hrdinom,aby som si spomenula,ako skončila ta ktorá časť.....

Aqua-bella
03.01.2017 3 z 5

Po velmi zdařilém prvním dílu přišlo bohužel zklamání. Příběh je hodně roztříštěný častým střídáním postav, Vélin už není v podstatě jediným hlavním hrdinou a stává jednou z řadových postav, což podle mého knize škodí. Ostatní postavy tak zajímavé nejsou a celý příběh ztrácí atmosféru, navíc se v něm čtenář může trochu ztrácet.

Micheline
28.12.2016 5 z 5

Pokračování nezklamalo, tato více "mužská" než "ženská" fantasy se mi líbí více a více (a to jsem ženská!) :o))

Schary
19.12.2016 5 z 5

Moc zdarile pokracovani a tesim se na posledni dil.

Estarenius
14.12.2016 3 z 5

Druhý díl není špatný. Jde pořád o nadprůměrné pokračování, ale pro mne osobně je to hořké zklamání. Jak byl první díl výjimečný, tak druhým dílem se pro mne stal tuctovým fantasy, které ačkoliv je velmi dobře napsané, tak mi prostě nesedlo to střídání postav. Navíc mne docela otrávil ten fakt, že Vélin ustoupil do pozadí. To jsem si říkal pořád „Doufám, že konečně bude Vélin!".

Bohužel mi také chyběla ta temnější atmosféra, která v jedničce působila na každé stránce, ten nádech tajemna, který Anthony Ryan v Písni krve vytvořil. Na druhou stranu mi tento díl dal pár odpovědí na otázky, které jsem měl z jedničky.

Vím, že vůči knize je mé hodnocení nespravedlivé, ale zkrátka už kvůli tomu zklamání musím dát o hvězdičku níž. Trilogii samozřejmě dokončím, ale obávám se, že pro mne tato série bude končit prvním dílem, který to svým způsobem sám o sobě dokázal zakončit.

adela9782
04.12.2016 5 z 5

Za mě opět úžasné. Strhující příběh, který vás dokáže do děje vtáhnout a poslední stránky? Ty jsem se bála dočíst do konce, protože jsem chtěla vědět více. A také velice oceňuji, jak se autor věnoval každé postavě zvlášť. Rozhodně pět hvězdiček!

Slooki
03.12.2016 5 z 5

Ani druhý díl mne nezklamal. Autor se zde více zaobírá i ostatními hrdiny, a musím říci že ani jejich příběhy nejsou nijak nudné a ani stereotypní. Boje jsou pěkně popsané, trable reálné a nuzné podmínky při putování jsem skoro cítil na vlastní kůži. Jediné co mě zklamalo, byl rychle ukončený konflikt na konci příběhu, který by mohl být na můj vkus o více jak pár stran delší. No, snad se v následujícím pokračováním mé choutky, naplní.

Faoltiarna
13.11.2016 4 z 5

Výborné pokračování, skvěle propracované postavy a napínavý příběh. Co víc si přát?

achilles
04.11.2016 4 z 5

Kam se poděl ten Vélin z prvního dílu? Jeho postava ustoupila do pozadí a mnohem zajímavější byly osudy Revy, Frentise a Lyrny. Jinak mnohem slabší než první díl.

Archie
29.10.2016 3 z 5

Poměrně zklamání. Už druhá polovina prvního dílu naznačila, že si mě série přeci jen úplně celého nezíská. Skvělý, intimnější a komornější úvod, vystřídalo v závěru více dějových linek a já si nedokázal nadále udržet s postavami tak úzký kontakt. Druhý díl nastolený trend přijímá za svůj a stává se ještě odtažitějším. Svět je to stále zábavný, zajímavých linek je tu habaděj, tajemno v pozadí čeká na odhalení. Škoda jen, že ubylo osobnějších emocí. Jsem zvědavý, co přinese třetí díl. Série mě rozhodně neztratila.