Pán věže

Pán věže https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248279/bmid_stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4 1248 199

Stín Krkavce série

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo. Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Tower Lord , 2014

Sitth
09.01.2019 4 z 5

Těšil jsem se, fakt že jo. Ale prostě jsem asi čekal více než jsem dostal. Autor podle mě neunáší úspěch prvního dílu a místo aby jel ve spádu děje jedničky a uzavřel sérii třeba tímto druhým dílem, tak nám to natáhne a sice se čtenáři trošku nuď ale peníze jsou peníze a trojka prostě bude a hotovo...
Více postav, více příběhů, více popisování, více přeskakování.... Achjo
Za mě 80%

anid
07.01.2019 5 z 5

Autor znovu nezklamal. Kniha nyní sleduje více postav než jen Vélina. Má to rozhodně své plusy, protože je zajímavé, sledovat kolik se toho za tu krátkou dobu vlastně semlelo. Autor se rozhodně vyžívá v zabíjení postav a ano zemřelo ještě více lidí než v první díle. Navíc krutosti Volarů jsou docela dost dopodrobna popsány (což někomu může vadit)
Jinak stále miluji jeho styl vyprávění a stále to zůstává silnější stránkou knihy. Navíc se do knihy konečně dostalo více "kouzel" takže to má větší nádech fantasy

kamerus
04.01.2019 3 z 5

Víc se mi líbil styl prvního dílu. Masakry moc nemusím. Vypráví je sice hezky, ale stejně mě tyhle časti nebavily. Taky se mi vůbec nelíbí, jak se hrdinky mění v tak krátkém časovém intervalu v úplné superhrdinky... super inteligentni, super krásná, a ještě s kudlou házet umí a naučí se to hned, na koni také umí jezdit hned a ještě žralok ji poslouchá, a ta další zas tím lukem, achjo... S výhradama se mi líbil příběh Vélina, tak jak byl popsán v Písni krve. Tohle už prostě moc ne. Příběh Francise mi zas připoměl už nějaký jiný příběh, který jsem viděla, nebo četla. Alucius pro mne uplně nudná výplň, přeskakovala jsem ve čtení. Celkově mi to přišlo hrozně rozvleklé, což není znakem dobrého autora. Děj mi připadá fakt uhozený. Ale možná jsem prostě jen moc náročná. Z fantasy pro dospělé je pro mne kniha v současném žebříčku ale přesto všechno docela vysoko.

termitovo
04.01.2019 5 z 5

Pořád krásně uvěřitelná kniha s přirozeným dějem. Oproti prvnímu dílu ubírám hvězdu za mnohatisícové bitvy, ty nemám rád.

jakub6611
27.12.2018 3 z 5

Druhý díl je o trochu slabší, hlavně střední část knihy.
Nyní zkouším probuzení ohně, tak uvidíme...poté se vracím ke Královně ohně

Atlantis
23.12.2018 5 z 5

Díky bohu za kvalitní pokračování. Autoři mají u druhých dílů často snahu dupnout na plyn, rozšířit mytos, přidat hromadu nových postav a to vše na úkor kvality. Pán věže dělá svým způsobem to samé, ale jaksi v umírněném množství. Ano, dozvíme se spoustu nových informací o světě a Království, ale tohle info je vítané. Jediné větší mínus je za mě Reva, která mi k srdci opravdu nepřirostla a většinu času mě její části otravovaly.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Další kniha u které jsem vrněla blahem..snad ještě lepší než první díl..změna stylu vyprávění příběhu skvěle sedla, nádhera jak kapitoly o jednotlivých postavách krásně zapadají v celek - kde končí jeden příběh, druhý začíná.. je to akční, napínavé, setsakramentsky rychlé a fakt přísné.. zamilovala jsem si každou postavu a strašně se těším na další díl :)

Miska2001
16.12.2018 4 z 5

Uf, děj se hodně přiostřuje. Napínavé čtení, ovšem ale začíná přibývat postav a já se v tom pomaloučku polehoučku ztrácím. Snad si s tím nějak poradím :).

petaSk
03.12.2018 5 z 5

[audiokniha]
Výborné pokračování, které už není tak intimní jako první díl, protože sledujeme osud 4 postav. Já v podstatě nevím, jestli se mi více líbil tento nebo předchozí. Každý měl něco do sebe. V prvním díle hrál prim Vélin a všechno jsme prožívali s ním, a byli mu tak blíž. Druhý díl byl akčnější a ačkoliv hrdinové byli dobře prokreslení, už na ně nebylo tolik času a autor se nevyhnul lehké šablonovitosti.
Moc se těším na poslední část Královna ohně, ale počkám si zase na audioknihu, když už jsem trilogii začala poslouchat.

Shashlick
22.11.2018 4 z 5

Ve druhém díle už nesledujeme pouze Vélina, ale mnohem více postav. To ovšem koresponduje s tím, jak se celý příběh rozvětvil. Trochu mi pohled jedné osoby chybí, ale dozvídá ní se událostí z doslechu by bylo příliš kostrbaté.

Autor se nevyvaroval toho, co mnozí jiní autoři nejen literární. Jeho "zlo" je strašně ukecané a každému musí vyjevit svůj plán.

tlllk
13.11.2018 5 z 5

Určite to lepšie čo v tomto žánri za posledné obdobie vzniklo. Narozdiel od GoT je dej priamočiarejší, čo pridáva na dynamike celej knihy.

Bess.h
10.10.2018 4 z 5

Ryan je fakt skvělý vypravěč. Opět mě jeho styl psaní vtáhl do čtení, kdy jsem knihu doslova nemohla odložit z rukou. V druhém díle mě potěšilo, že se opět setkáváme s Vernierovými zápisky. Taky mě mile překvapilo popisování děje z pohledu více postav a ani mi nevadilo, že Vélin je trochu v pozadí, protože všechny ty hlavní postavy on ovlivnil a oni podle toho pak jednali. A k tomu si každá postava prošla svým jedinečným vývojem a jinak hrůznými zážitky. Reva se sice představuje teprve v této knize, ale to mi nezabránilo si ji hned zamilovat, někdy mi sice připomínala Johanku z Arku, jen víc od rány a míň posedlou bohem. Frentis to měl asi nejtěžší, přežít x-let neustálých soubojů v jámě a pak být z otročen silou, kterou nemůže ovlivnit. U něj jsem hodně zvědavá, jak se mu bude dařit dál a kam ho zase nasměřuje setkání s Vélinem (pokud se setkají). Lyrna mě nakonec překvapila svojí houževnatostí, tak snad jí to vydrží. No a Vélin? Chudák si ten relativní klid v severní věži moc dlouho neužil. Teď si jdu pro třetí díl a jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.

P.S. Ve svém komentáři k první knize jsem psala, že jsem zvědavá co bude v dalších dílech, když první díl má skoro uzavřený děj. Mýlila jsem se. První díl nás měl jen připravit na další děj. Myslím že pro mě, jako pro čtenáře bylo opravdu důležité, abych si přečetla Vélinův vývoj a koho všechno ovlivnil, kdyby autor začal rovnou válkou, nebylo by to ono.

Dávám čtyři hvězdy, protože pět si nechávám pro ty nejlepší z nejlepších (musím mít nějakou rezervu :-D )

fair_isle
10.10.2018 5 z 5

Tak ta jízda, co předvádí autor, pokračuje a ještě ve větším spádu, než první díl. Pro mě jedna z nejlepších fantasy......

teddymu12
09.10.2018 5 z 5

Úchvatné rozpracování děje, kdy každá z postav začíná jinde, ale dostávají se ke společnému střetnutí. Děj je tak od začátku napínavý z pohledu jedné postavy, z pohledu druhé teprve graduje a další ještě nezačal.

BookEater
03.10.2018 5 z 5

Fantastická trilogie.

Ked
03.10.2018 4 z 5

Když jsem četla první díl, měla jsem pocit, že téměř v každém odstavci vidím něco, co jsem už četla jinde. Ale bylo to čtivý a kamarád mi řekl, že další díly jsou zajímavější, tak jsem tomu dala šanci a jsem opravdu ráda. U autora je opravdu vidět progres. Další díl je mnohem poutavější, originálnější, postavy jsou na rozdíl od prvního dílu zajímavé (což je zvláštní, protože v prvním díle byly ty samé postavy, jen byly naprosto suché a nudné a teprve zde začaly být konečně nějak poutavé). I když děj je pořád poněkud předvídatelný, nijak mi to při čtení nevadilo.

KubaHanzelin
10.09.2018 5 z 5

Stejně fantastické jako díl první! Těším se na završení trilogie

yerisley
04.09.2018 3 z 5

Z první knihy jsem byla nadšená. Nemohla jsem ji odložit. Tato druhá mě nebavila a koušu se z donucení dál, protože po čtení první knihy jsem si koupila další dva díly. Za mě dvojka zklamání. Moc vyprávění, moc roztahané, chvílemi nudné. Tu knihu bych klidně trošku ořízla. Vrhám se tedy na poslední knihu a doufám, že to nebude zklamání :-)

michal3736
03.09.2018 5 z 5

Trvalo mi to trochu déle než bych si přál, ale to jen díky letnímu pracovnímu vytížení. Krásně se nám celý příběh chýlí ke konci a postupně se nám ukazuje, kdo celou dobu tahá nitky z pozadí. Anthony Ryan opět nezklamal a vřele doporučuji všem milovníkům fantasy.

Fenixik
27.08.2018 4 z 5

Super pokračování prvního dílu. Vřele doporučuji.