Královna ohně

Královna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333050/bmid_kralovna-ohne-Hkm-333050.jpg 4 991 180

Stín Krkavce série

< 3. díl

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

Queen of Fire , 2015

ZuzikBubu
ZuzikBubu
20.06.2018 4 z 5

Možná nejslabší článek série, i tak se tomu nedá téměř nic vytknout!
Autor je schopen svižně a věcně ukázat, jak rozsáhlá celá říše je, které národy a s jakými zvyky na ní žijí, líbí se mi jiný přístup k "magii" i lehký nástin toho, co je za světem živých (že by malinkatá vrátka k návratu do této říše?).
Styl psaní stále stejný, rychlý spád, děj se s ničím moc nemaže a to nás na tom baví. Proč? Protože se stále něco děje, stále se dozvídáme nové věci a stále se ukazuje, jak propletenou koncepci Ryan vytvořil.
Jeho první série a hned opravdu povedená! Jen jediná výtka, myslím, že ještě v psaní a vyprávění musí dospět k vymyšlení epického dechberoucího a omamného závěru, který zde bohužel nebyl. Člověk by po tom všem čekal něco složitějšího, těžší cestu k vítězství a tak, ale budiž mu odpuštěno, je to opravdu super! A skutečně stojí za přečtení!

renefer
renefer
17.06.2018 5 z 5

Poslední díl je hodně obsáhlý. Stejně si autor nechává otevřená vrátka pro další pokračování. Příběhem prochází neuvěřitelné množství postav, jak z předchozích dílů, tak i úplně nových a i když si myslíte, že o té postavě víte vše, nakonec zjistíte, že vůbec nikdo není takový, jak se na začátku zdál. To je asi jediná výtka z mé strany, přílišné množství postav. Naštěstí je na konci knihy rejstřík. Já to bohužel zjistila až po přečtení

adela9782
adela9782
31.05.2018 5 z 5

Skvělá a čtivá trilogie! :)

mejpl
mejpl
25.05.2018 5 z 5

Strhující závěr skvělé trilogie pro každého milovníka Sparhawka od Davida Eddingse ;)

petr3567
petr3567
21.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha i celá série.

petrvyhy
petrvyhy
18.05.2018 2 z 5

Jak první díl Píseň krve, ale vlastně i slabší dvojka Pán věže, mě neskutečně bavily. Trojka na můj vkus byla ale moc dlouhá, obsahovala spousty nudných povídacích částí a né, že by to nebylo zajímavé, ale samé plánování, dumání a řešení války ... to asi už není nic pro mě. Světlé chvilky to mělo, ale nic nepřekoná asi první díl, který jsem hltal dlouho do noci a byl na něm závislý.

whiolet
whiolet
15.05.2018 5 z 5

To byl tak dobrý závěrečný díl celé trilogie až jsem byla opravdu zklamaná z toho ,že už to mám přečtené.
Reva je zde jako nějaká superwoman, a sakra kdo by jí nemiloval?
Rozhodně se k trilogii ještě někdy vrátím :)

tyna_kk
tyna_kk
22.04.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších fantasy trilogií vůbec. Četla jsem několikrát a stále mne na konci mrazí. Žádný bezduchý děj. Naopak je to příběh, nad kterým přemýšlíte. Příběh, který vás do sebe vtáhne a jen tak vás nepustí. Krásný a smutný zároveň.

LiLLu
LiLLu
16.04.2018 5 z 5

Bylo to dlouhe, bylo toho hodne a myslim, ze si kazdy musi udelat nazor sam...

Tesset
Tesset
15.04.2018 5 z 5

Krásné zakončení parádní série, možná té nejlepší za poslední léta. Musím ale říct, že v tomto dílu se mi Lyrna, kterou jsem si dost oblíbila, zdála strašně otravná a její místo zaujal Frentis, který to táhnul hned po Vélinovi. Tuto sérii doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy i těm, kteří tomuto tématu příliš neholdují - po přečtení se rozhodně stanete jejími fanoušky :) perfektní čtení, určitě se k této sérii v budoucnu ještě vrátím.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
13.04.2018 3 z 5

Dnes při hodnocení opět lituji, že není možné dát půl hvězdy, jinak bych dala tři a půl. :) Poněkud mě v tomto dílu unavovaly dlouhé popisy bojů, bitev apod., bylo jich tam až moc, a závěr, i když logický, pak vyzněl příliš stroze a useknutě. Taky jsem doufala v nějaké velké překvapení při rozuzlení, ale to se nedostavilo, zkrátka je čtenáři předloženo, že takhle věci jsou a hotovo. Ale celkově celou trilogii hodnotím jako velmi povedenou a směle doporučuji. :)

FerryTaz
FerryTaz
04.03.2018 4 z 5

Kniha pomalu ztraci puvodni naboj.Z cele serie se mi asi nejvice zamlouval 1.dil.

Nifredil
Nifredil
28.02.2018 2 z 5

Slabší, o hodně slabší, než předcházející díly. Celé to byla úžasná epická sága a konec je opravdu odbytý, některé linie vyřešené velmi rychle a na to, jak je předtím vše úžasně popisováno, tak tady najednou střih a konec. Autorovi došel dech a bohužel ani v jednom díle se nevyrovnal úžasného prvnímu. ŠKoda, že nezůstal jen u té první knihy, takhle to celé trochu shodil. Ale jsem ráda, že aspoň některou z fantasy sérií, která vyšla v poslední době mám přečtenou. Kdyby to nebylo takhle, tak snad ani nebudu dočítat a zůstalo by to v kolonce autor - grafoman a Slavomír, nestojí za to dočítat.

Ésperance
Ésperance
21.02.2018 4 z 5

Nejprve musím napsat, že autorův styl psaní mě velmi oslovil a je hodně čtivý. Měla jsem dojem, že v poslední době nemohu najít příběh, styl psaní, který by mi nepřipadal jako brak s prvoplánovým dějem psaný stylem rychločteteček, tj. slova plynou, dvakrát nemusím přemýšlet a už na začátku vím, jak to bude na konci.

Anthony Ryan si mě na 100 % získal prvním dílem, ve druhém díle jsem se ztrácela v množství postav a rozehraných dějových linek, ale nakonec jsem se na konci zorientovala a opět měla z knížky super pocit a nemohla se dočkat třetího dílu. Ten je ovšem z celé série nejslabší.

Nejprve tedy shrnu, co mě zklamalo. Začátek knihy je příliš zdlouhavý a některé kapitoly jsou až moc detailní. Postava Lyrny na konci druhého dílu slibovala vyzrálou ženu, která se dále rozvine jak v osobní rovině, tak v té panovnické, ale bohužel tato postava ustrnula v " poroučivém stylu" a onu její proměnu po všech strastech čtenář ani nezaznamená a je mu znova protivná. Sedmý řád nejprve považován za strůjce všeho zlého, se konečně odhalí, najednou je na straně dobra, ale již se mu nevěnuje moc pozornosti, a tak se čtenář nedočká nijak zvláštního rozuzlení. Pro mě oblíbená postava Kenise nedostala moc prostoru, což je podle mě škoda. Naopak volarská císařovna ho má až moc, a ač se zdála jako chytrá manipulátorka, tak vlastně celou knihu jen špehuje Frentise ve snech a nedělá vlastně nic zvláštního, aby zabránila invazi Lyrny. Na scéně se objevuje postava Spojence a Erlina, když už konečně svitne naděje, že by čtenář mohl jednotlivé vazby, vztahy a minulost pochopit, tak kapitoly končí a opět se bojuje. Bitvy jsou dobře popsány, ale autor používá počty v řádech desetiticíců, což mi chvílemi nepřišlo reálné, jednou utočí 70 tis. , potom zase 500 proti pár udatným, a přesto dobro vyhraje. Proti výhře nic nemám, fandím ji, ale s reálnějšími počty :) Samotný závěr knihy je pak velkým zklamáním, vše se rozuzlí strašně chaoticky, rychle a ani se nestačíme vzpamatovat a karty jsou na stole a žádné velké odhalení se vlastně nekoná. Doteď vastně ani nechápu, co byl Spojenec vlastně zač, a to mě mrzí.

Noo a teď ta pozitiva. Skvěle popsané bitevní strategie, dokonale vytvořený fantasy svět se všemi různými národy, jejich schopnosti a spojením s přírodou, což nás opět vrací k myšlence, že před naší dokonalou civilizací jsme mohli mít řady darů a větší propojení s duchovním světem než tím materialismem současnosti. Hlavní hrdina Vélin je skvělý průvodce celým tím světem. Pěkně je rozehrana postava Frentise, z malého zloděje, odvážným bojovníkem, který je zasažen tím co dělá a ví, že pro dobro je nuto udělat hodně zla a není mu z toho lehko na duši, přesto ví, že některá rozhodnutí se prostě udělat musí. Podobnost s Vélinem se jednoznačně nabízí :)

Přes vše co mě zklamalo, ale musím dát 4*, protože styl psaní je prostě skvělý, chytlavý a vše, co jsem četla se mi odehrávalo před očima, jednoznačně doporučuji celou sérii k přečtení a doufám, že najdu další podobnou.

k123cz
k123cz
16.02.2018 3 z 5

Byl jsem upřímně velice zvědav, jak Anthony Ryan po skvělé Písni krve a trochu slabším Pánovi věže celou epickou ságu zakončí. Bohužel, třetí díl mě opět příliš nenadchnul.
Autor pokračuje formou více dějových linek, což by až tak nevadilo, ale první polovina knihy je strašně natahovaná (hlavně Vélinova cesta přes Ledovou plochu), zatímco samotný závěr je až moc uspěchaný.
Knihu jsem četl s trochu delším odstupem, takže jsem se ztrácel v obrovském množství jmen, čemuž nenapomáhá ani fakt, že se asi v polovině knihy objevuje mnoho nových postav, které vzápětí nepochopitelně umírají.
Královna ohně není ideální zakončení a z celé série je podle mě nejslabším dílem, ale přesto se jedná o kvalitní knihu, kterou by si fanoušci Stínu krkavce měli přečíst.

opicočuně
opicočuně
04.02.2018 3 z 5

Tak bohužel se přidávám k ostatním. Trojka je nejslabší ze všech dílů. Ještě pár dní po dočtení jsem měla v sobě pocit, že mi někdo musel ukrást poslední stránky z knížky, že takhle to přece nemohl ten spisovatel ukončit. Tolik nevysvětlených věcí. A co se stalo se Sherin? Takže ve mě převládá spíše zklamání. A to nemluvě o tolika postavách, které jsou až moc dokonalé. Takže 3/5.

Devilae
Devilae
01.02.2018 3 z 5

Je to bída! Po neuvěřitelně dokonale rozehraném začátku i poutavé druhé knize přichází zběsilé finále. Autor se nemůže dočkat, až nám konečně poví, jak geniáně to vymyslel, aby už už mohl začít psát něco nového. Děj skáče čím dál rychleji, od jednoho vítězství k druhému, od úspěchu k úspěchu, a honem honem do finále. Pro čtenáře je to tedy napínavé asi tak jako Bob a Bobek pro inženýra ve středních letech. Skončí to opravdu velkolepě ve stylu "tak tam přišli, draka porazili a žili šťastně až do smrti"...
Věčná škoda! Svět, figury i zápletka jsou... no fenomenální. Je to jiné, neokoukané, s obřím potenciálem. Ten ovšem v posledním díle trilogie zůstává až hanebně nevyužitý.
Pro knihu samotnou 3/5, pro sérii 4/5.

PetraBery
PetraBery
27.01.2018 4 z 5

Po vynikajících dvou dílech přišlo zakončení celé série, které pro mě bylo mírným zklamáním, hlavně co se týče úplného konce. Celá kniha bojů, přesunů vojsk, magie a temna. A konec, kdy čekáte velké finále, které Vás posadí na zadek. Ale to tady bohužel nebylo, spíše se jedná o konec, který tak nějak vyšuměl do ztracena… Ale jako celek je sága nádherná a já jsem opravdu ráda, že jsem s Vélinem a jeho přáteli i nepřáteli měla možnost strávit spoustu hodin.

jitka7047
jitka7047
23.01.2018 4 z 5

Trochu jsem se zamotala do spojence a jeho nohsledu. A konec se zozmotal moc rychle a jednoduše. Jinak to splnilo moje očekávání. Nechtěla jsem knihu dokončit,protože jsem věděla ze je to poslední díl,tak jsem ji ukrajovala po kouskach. Ale bohužel vše jednou skončí!

Vercutka
Vercutka
22.01.2018 3 z 5

Nadšení z knihy mě drželo asi tak do poloviny,pak to začalo upadat. Kniha je zdlouhavá, příběh zamotaný. Nemohla jsem se dočkat, až to skončí. Tak moc mě to čtení utahalo, že mě už ani nezajímalo, jak to dopadne,ale dočetla jsem.

historická fantasy

Anthony Ryan