Královna ohně

Královna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333050/bmid_kralovna-ohne-Hkm-333050.jpg 4 997 180

Stín Krkavce série

< 3. díl

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Queen of Fire , 2015

annes
16.03.2022 3 z 5

Uff, konečně dočteno. Rozečetla jsem to snad desetkrát ale letos jsem to zvládla dočíst celé. Johó! Opravdu je to jeden z nejslabších konců, co jsem četla. V průběhu se objevily vážně dobré pasáže - Alornisyny vynálezy i některé informace/legendy na severní cestě, ale jinak má kniha až moc stránek. Doufám, že si zase zlepším žaludek Voláním vlka a Černou písní, protože tenhle Rayanův svět se mi vážně líbí :-)

Aldaa
09.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tahle knížka byla nářez! skvělé zakončení mé nejoblíbenější série. Nedávám ale plný počet hvězd hned z několika důvodů-za prvé- hrozný překlad, občas jsem nemohl pochopit jak někdo může přehlídnout takovéhle chyby- za druhé, moc mé mrzí že Dahrena zemřela, myslím že s Vélinem by byli lepší páreček než Vélin a Šerin, také to že se mi znechutila jedna postava kterou jsem měl ještě ve druhé knížce rád a to je Lyrna, příjde mi naprosto arogantí a necitlivá, vůbec to není ta Lyrna kterou si pamatuju z minulých dvou dílů, to je vše jinak byla knížka skvělá a hned se vrhám na další sérii a to je Čepel Krkavce:)

rampapa
16.12.2021 5 z 5

Na třetí díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Příběh se mi moc líbil. Díky téhle knižní sérii miluju fantasy. Knížku velmi doporučuji.

JáŠárka
21.10.2021 3 z 5

Tak jako v minulých dílech i tady se dějová linka členila na pohledy jednotlivých postav, aby na konci do sebe zapadly v závěrečné scéně. Za mě už toho běsnění, vraždění na xy způsobů a neustálého boje
nepočetného dobra s přesilovým zlem bylo moc. Děj jako takový byl dobrý, ale tak nějak byla celá dějová linka vypočitatelná... Dočetla jsem do konce, ale vracet se k sérii v budoucnu nejspíš nebudu.

Black54
13.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Zdravím všechny fantasy šílence,
tak tu máme poslední díl této úžasné série. Obálka opět velmi kvalitní, takže se zde nebudeme zdržovat.
Teď už opět k ději, takže pozor na spoilery!
Kniha je napsaná opět podobně jako předchozí díly, takže zde máme několik příběhových linií. Naši oblíbení hrdinové po velkých útrapách konečně odrazili od břehů království. Jak by určitě Lyrna řekla, nejlepší obranou je útok. Takže po ubránění království před volary se karta obrátila, vstříc Volraskému Impériu.
Frentis byl vyslán napřed, aby podnítil vzpouru otroků a zametl cestičku, pro hlavní útok království, který vede Lyrna s Verou.
Vélin se, ale dal jinou cestou, na severu přešel led a vrhnul se na Volar přes sever.
Zároveň měl úkol vypátrat toho hlavního nepřítele a to byl tkz. Spojenec. Ten celou dobu tahal za nitky ze záhrobí a byl to nejvyšší zlo.
Jak jinak kniha skončila moc brzy na to, abych si naše hrdiny plně užil, ale jak už to bává vše dobré jednou musí skončit!
Vřele děkuji autorovy za tuhle pro mě zcela podmanivou triologii. Bylo tak dobré, že jsou ji musel dát hned dvakrát celou a určitě se k ní opět za nějaký čas velmi rád vrátím.
Všem moc a moc doporučuji!

MayaBu
03.09.2021 3 z 5

Já vlastně nevím, co si o Královně ohně myslet... tuto knihu jsem četla s přestávkami (kdy jsem uvažovala, proč sakra se tam většinu času nic neděje nebo to, co se děje, vlastně nikam nevede) snad necelé tři měsíce. Bylo to zkrátka dosti nijaké. Potenciál postav, který měly zvláště některé v předchozích dílech, zůstal nevyužit (snad až na jednu čestnou výjimku) a také způsob, jakým Ryan zabíjel některé postavy (tak nějak "mimochodem") mi nebyl úplně po chuti.

Co tuto knihu v mých očích drželo, byl Ryanův styl psaní, který mně zkrátka sedí. Říkám si, že možná ještě nedám Vélinovým dobrodružstvím úplné sbohem a pustím se do navazující série, ale mám z ní po tomto díle lehké obavy.

Mikus
19.08.2021 2 z 5

(SPOILER) A ono mě to i docela bavilo. Zpočátku. Vypadalo to nadějně a konec první části přinesl zajímavý vývoj událostí. A pak už to šlo z kopce. Ani Ryanův čtivý sloh tomu nakonec nepomohl, protože na závěrečný díl trilogie, který toho sliboval dost a dost, to bylo prostě k uzoufání zdlouhavé a neuspokojivé. Kde je nějaké finální napětí, kde je nějaký wow moment? Osudy postav se celou dobu zdánlivě někam blíží a ono nakonec nic z toho.

(*bacha v téhle závorce se možná trochu spoilerově rozčiluju, tak ji kdyžtak přeskočte * ehm ehm Lyrna - Královna ohně a nic z ní ve výsledku nevylezlo - meh, Alornis a Frentis s jeho zvrhlo-úchylně-odpudivo-nechutnou ženskou, co sice zabijí úplně všechny, ale vlastně asi teda nebyla až tak špatná nebo co... si ze mě děláte zadek ne?)

To popisování jejich myšlenkových pochodů bylo asi jen na oko, aby se neřeklo, nebo fakt nevím. Mrzí mě to. Obzvlášť když pomyslím na kvalitu prvního dílu. Druhá série s Al Sornou je prý o dost lepší, ale upřímně se ještě dobře rozmyslím, jestli do toho chci jít. Nebudu první, když o Královně ohně prohlásím, že jsem čekal víc. O dost víc. Je to takové zklamáníčko o sedmi stech stránkách, které však přeci jen občas ukáže světlé momenty. O to je závěr trilogie bolestnější. Tak mooožná zase někdy, Ryane.

palec
01.08.2021 2 z 5

První díl jsem nemohl odložit, ten třetí jsem sotva dočetl.

Poeta.kno
31.07.2021 3 z 5

Skoro tři měsíce mi trvalo, než jsem ji dočetl.. jako jo, příběh zajímavý, ale přijde mi, že je tam až moc postav

Janadvorackova
24.07.2021 4 z 5

Asi k tomu nemám víc co říct, než kolik se zmiňuje v předchozím komentáři. Měla jsem stejné "problémy." Ale je to dobrý příběh.

postoran-CZ
13.06.2021 4 z 5

Trvalo mi to moc dlouho tu třetí knihu dočíst. Nějak jsem se po těch dvou předchozích dílech do toho nemohl začíst. Dokonce jsem tu knížku na čas odložil. Ale zvědavost nakonec zvítězila a já knihu dočetl.
První díl série byl perfektní. Druhý už tak úplně dobrý nebyl, ale začetl jsem se. Tady mi začalo docela vadit skákání mezi postavami, kdy jsem se často potom ztrácel v ději a musel se vracet, abych si vzpomenul, kde děj dané postavy skončil. Během čtení se vyrojilo množství postav, u kterých jsem si vlastně nakonec nebyl jistý, kde se tam vzaly. Což byl možná důvod, proč jsem tu knížku četl tak dlouho. Nebo to bylo obráceně?
Sumasumárum, poslední díl za 4. Ale trojka to není jen kvůli dvěma předešlým dílům. Otázka zní - mám se pouštět do dalšího pokračování příběhu ze Sjednoceného království a Vélina Al Sorny?

SirokO
09.05.2021 3 z 5

Stalo se mi to, že jsem mezi druhým a třetím (tímto) dílem četl jiné knihy a nemohl jsem se dostat zpět do děje a souvislostí nekecám dvě třetiny knížky. Jako dobrý, ale úplně mě to nenadchlo.

Predator3313
18.04.2021 4 z 5

(SPOILER) No asi tak 5 předchozích komentářů přesně vystihuje moje pocity.
Je to bezpochyby dobrá kniha, ale po předchozích dílech je trochu težkopádná, pořád jsem čekal, proč jde Lyrně vše tak docela hladce, co Císařovna a spojenec chystají a co na to Alpír... :D no a ono celkem nic.
Takže 4*

špulo
23.03.2021 4 z 5

Áno, toto už nebolo ono. Nejak sa nám milý Tóno roztratil sám v sebe. Síce to ako tak ustál a z posledných síl to u mňa vyškrábal na 4tú hviezdu, ale so zdvihnutým výstražným prstom a mojimi odretými očami.
Uvidíme, či Volání vlka nebude už volaním bez kreditu ;))

P-puma-
22.03.2021 4 z 5

Tahle kniha má ohromné štěstí, že je tak skvělé napsána. Ukončovani jednotlivých kapitol je napínavé a nutí vás si kousat nehty napětím. Bohužel pro ně byli některé části nezajímavé, množství postav tak ohromující, že jsem to už časem přestala úplně vnímat a konec mě bohužel zklamal.

Elši523
21.02.2021 4 z 5

Zakončení úžasné série Stín krkavce. Ne že by se tento díl nějak špatně četl, autor umí psát opravdu čtivě, ale už mě to tolik nepoutalo a nedrželo jako předchozí díly. Zatímco první dva díly byly neustále plně napětí, stalo se toho opravdu hodně a den se sunul hodně dopředu, v tomto díle, jako by se děj zaseknul. Za celou knihu uběhl celkem krátký časový úsek (oproti předchozím dílům) a tentokrát byl pro mne styl psaní - střídání pohledů více postav - poněkud náročnější. Některé části mi už přišly lehce zmatené, opakující se nebo zbytečně natahované.
Ale i přesto jsem ráda, že jsem se nejen do tohoto dílu, ale do celé série pustila. Opravdu skvělá práce autora. Už se těším, až vyzkouším novou sérii (i když mi určitě budou Velín a Frentis chybět)

Lucas.94
20.02.2021 3 z 5

Četlo se to dobře, ale přijde mi, že příběh se zastavil ve druhém díle. Tady se vše posunulo opravdu o malý kousek. Nebýt toho, že to je dobře napsané, asi by mě to nebavilo.

toni-az
04.02.2021 4 z 5

Poslední díl mi přišel tak nějak povrchní a naivní, přestože rozuzlení bylo naopak dost překombinované. Nicméně styl psaní tohoto skotského autora mi natolik sedí, že jsem se stejně nemohl od audioknihy odtrhnout. Ostatně zpracování celé série jako audioknihy bylo dokonalé, jedny z nejlepších audioknih, které jsem potkal.

katallinka
30.01.2021 4 z 5

Poměrně složité čtení. Na každé stránce hromada podobných jmen, ale příběh skvělý. Z této série vede první díl. Nicméně zakončení série se velmi povedlo, s koncem jsem maximálně spokojená. Rozhodně to stalo za přečtení, i když se mi do třetího dílu příliš nechtělo.

Israha
25.01.2021 3 z 5

Tak třetím dílem se Ryanovi sága o Vélinovi rozpadla mezi prsty, čehož jsem se trochu obával už na základě toho, co naznačil Pán věže. Ryan sice pořád zvládá dobře vyprávět, problémem je, že vlastně nemá co. Všechny ústřední postavy ustrnuly v poloze, kterou jim nastavil druhý díl, žádná se nevyvíjí. Válečný konflikt s Volarským impériem je jednostranný, repetitivní a postrádájící jakýkoliv zvrat, takže jeho popis působí nejen nerealisticky, ale i dost nudně. Násilí a krutosti je tolik, že vůči ní čtenář otupí. A nadpřirozený element příběhu a jeho rozkrývání sice pozornost udrží slušně (tahle dějová linie mě bavila nejvíc), ale že by výsledné odhalení byla kdovíjaká pecka, to taky říct nemohu. Závěr antiklimaktický. Ryan si touhle monstrtrilogií opravdu ukousl sousto, kterým se v závěru poněkud nehezky zakuckal. Pořád je to jakž takž slušné čtení, které má své momenty a je dobře napsané, ale chvílemi jsem se do dalších kapitol musel nutit.

historická fantasy

Anthony Ryan