Královna ohně

Královna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290488/bmid_kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 4 991 180

Stín Krkavce série

< 3. díl

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Host

Queen of Fire , 2015

Sitth
Sitth
09.01.2019 3 z 5

Tak dlouho jsem čekal na trojku, že jsem si musel přečíst kus dvojky znova, protože jsem si to musel osvěžit. Tak dlouho jsem na tuto knihu čekal s nadějí, že se autor ponaučil a očekává nás, stejná lahůdka jako byla jednička....
A celkový dojem se série? Mám pocit, že autor nám nadzvedl pokličku krásného světa, s dobrým nápadem, ale možná to bylo nad jeho síly, nebo si tu knihu měl párkrát přečíst a některé části přepsat.
Děj se úplně rozmělnil v dalších příběhových liniích, občas zmatečné, občas nudné...Škoda promrhání takového potenciálu.
Tahle série je zralá na restart a to buď na smrsknutí do dvou dílů a vyházení zbytečností, nebo naopak o vytěžení celého světa v jasných knihách s hlavou a patou... Tohle je prostě kulička hrdobce...
Za mě 75%

alfons6903
alfons6903
03.01.2019

naprosto se stotoznuji s nazorem flanker.27. Vyhodou knizky je, ze se da preskakovat... ze zacatku nudne odstavce, ktere vlastne nic nerikaji (jen jsou) a pozdeji i par stranek... zajimalo me, jak ta serie dopadne... tak prvnich 43% knizky (ebook) - pak jsem to proste vzdal.

Mohl bych tu vylit srdicko nad tim, jaky potencial tu byl utopen a v cem a proc... ale flanker.27 me predbehl celkem presne a nema smysl ho tu opakovat. Pripominalo mi to, ze zacatku, serii Cisarovy cepele - ale je to jako srovnavat Hrusku a Mikluse :)

denniys
denniys
27.12.2018 5 z 5

Stín krkavce je výborná fantasy série..Bohužel Královna ohně je jejím nejslabším článkem..plný počet hvězd dám pouze jako poctu dílům prvním..na závěrečný díl jsem čekala dlouho, tudíž mi chvilku trvalo se zorientovat a nechat se vtáhnout do děje, ale jednoznačně tato kniha za předchozími pokulhává..Nicméně i tak budu tuto sérii pouze chválit a těšit se, že autor napíše další neméně působivé knihy..

Eslem
Eslem
20.12.2018 1 z 5

Završení velmi nepříjemného překvapení. Zatímco v Písni krve autor dokázal citlivě a poutavě odvyprávět příběh, jehož jádrem byl v podstatě výcvik mladých náboženských fanatiků, další dva díly se přetavily ve velmi neumělý pokus napodobit Eriksonovu malazskou řežbu. Všechny postavy se jako lusknutím prstů stávají nesympatickými, píseň krve Vélinovi zničehonic umožňuje odhalovat lež, z neschopných slečinek se rychlovýcvikem rekrutují wonder women, bojoví psi a kočky jsou postrachem, jen když se to autorovi zrovna hodí... K tomu chabá mystika korunovaná směšným příběhem o bastardovi čarodějnice. Opravdu mě nenapadá žádná jiná série, která by to po prvním dílu takto vzala ze srázu.

Eviik
Eviik
14.11.2018 5 z 5

Krásné pokračování, jen se člověk musí soustředit na větší množství postav, které jsou ale popsané (zopakované) na posledních stránkách knihy.

Miska2001
Miska2001
12.11.2018 3 z 5

Nebyla špatná, ale měla jsem velký problém u té spousty postav. To byla jediná nevýhoda, ale jinak napínavé čtení, jako u dvou předchozích dílů.

Pigface
Pigface
07.11.2018 5 z 5

Vyvrcholení životního příběhu nejen Vélina Al Sorny, ale celé plejády velkých i malých jmen, které defilovaly ve třech špalcích Stínu krkavce. Epické, spletité, poutavé a hlavně - výborné čtení.
Ryan ví, jak čtenáře přikovat ke křeslu nebo posteli. Klidných pasáží není moc, spíš jsem měl občas problém přestat číst, takže bezmála 700 stran napravo se rychle přemisťovalo doleva.
Anthony Ryan mně přesvědčil, že doživotně bude zapsán v mém osobním seznamu oblíbených autorů a budu netrpělivě očekávat další jeho špalek.

Teď by to ještě chtělo filmové plátno....

Bess.h
Bess.h
17.10.2018 4 z 5

Tak... nevím co napsat, protože jsem právě dočetla a jsem tak nějak rozčarovaná. Začnu raději klady: opět skvěle napsáno. Tohle byla asi první kniha kde mi autor dokázal tak dobře popsat situaci, až jsem měla skoro celou první část knížky depku. Další klad byl, že Vélin dostal víc prostoru a během své cesty víc a víc odhaloval ztracená tajemství, potažmo i já, jako čtenář. A teď k záporům: pasáže s Lyrnou začali být nudné, všichni se v jejím okolí, v četně jí, báli co se z ní vyklube za panovnici, ale mě tak hrozná nakonec nepřišla. Pak mi už začalo i vadit přílišné zaměření na popisování jednotlivých bitev, místo nich se autor mohl víc rozepsat v závěru o tom Spojenci a jeho konec udělat víc epický. A taky tam mohl víc vysvětlit celý to s tím kamen. Nakonec se mi nelíbil, jak Vélin skončil. Sice to všechno přežil a vrátil se na severní věž, ale sám. Tady mohl být k němu autor shovívavější, po tom všem, co mu nachystal.

Závěrem: autor mě zase uchvátil svým stylem psaní jako u předešlých knih, ale taky trochu zklamal. Na to že první knihu jsem nemohla dát z ruky a přečetla jí za necelé tři dny, u této poslední už mě to tolik nenutilo jí zhltnout na posezení, ale to bude tím dějem. Myslím, že teď se pustím do něčeho lehčího, kde bude jasný že všechno skončí velkým Happy endem, ale k tomuto autorovi se určitě vrátím pro jeho styl psaní a už teď si dělám zálusk na jeho novou knihu. Tak snad ji Ježíšek přinese. :-D
Dávám opět čtyři hvězdy, pět si to nezaslouží a na tři to je až moc dobrý. Kdyby bylo tři a půl, tak dávám je.

Pawel973
Pawel973
13.10.2018 5 z 5

Kniha mě ani trochu nezklamala a naprosto splnila moje očekávani a nemám moc co bych jí vytkl

fair_isle
fair_isle
10.10.2018 5 z 5

Celá série je skvělá. Zanechává to ve mně mnohem lepší dojmy, než po přečtení jiných fantasy...je pravda, že konec je celkem otevřený, ale záleží pouze na Vás a Vaší představivosti, jaké budou další cesty Vélina a ostatních přeživších...

Nicolynni
Nicolynni
02.10.2018 4 z 5

Třetí díl byl nejslabší, četla jsem tuhle knihu hrozně dlouho, nedokázala jsem se prokousat ke konci. Nebylo to tak strašné, ale kdyby byla o něco kratší, nezlobila bych se. Co se týče hodnocení celé trilogie, tak stojí určitě za přečtení ;)

michal3736
michal3736
02.10.2018 4 z 5

Závěr byl opravdu nejslabším článkem celé serie, přesto na kvalitě nic neubírá. Podle mého názoru jedna z nejlepších fantasy trilogií poslední doby.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
19.09.2018 4 z 5

Závěr trilogie byl rozhodně nejslabší..nemůžu si pomoct, ale mohla být tak 200 stran kratší.. přesto super čtení!

Arwen777
Arwen777
12.09.2018 4 z 5

Souhlasím, že třetí díl série je asi nejslabší, přesto je to velmi povedená fantasy trilogie. Závěr jsem si asi představovala dramatičtější, ale po tom množství bojů a mrtvých už asi nebylo co stupňovat. Rozhodně doporučuji a těším se na další sérii tohoto autora.

Fenixik
Fenixik
27.08.2018 5 z 5

Po dvou předchozích knihách, jsem čekal trošku lepší konec. Přišlo mi jako by autor knihu dopsal z donucení, jako by spěchal s jejím koncem. Proto jedna hvězda dolů.

Malýmedvěd
Malýmedvěd
23.08.2018 4 z 5

I třetí díl se mi líbil. Je to svižné, napínavé a čte se to úplně samo. Namíchat správný poměr přísad je vždy těžké a ne všem se lze trefit do vkusu. Já bych přidal na rozpracování psychologie postav a ubral stránek s bojovými scénami. Oceňuji, že některé věci zůstaly nevysvětlené a zbylo tak trochu tajemna, na druhou stranu konec je "naplánovaný" a až pohádkově málo uvěřitelný. V každém případě Rayen je zručný vypravěč a celá tato trilogie nabízí hezký a v zásadě oddechový výlet do světa fantasy, který potěší.

nocnymotyl38
nocnymotyl38
15.08.2018 5 z 5

Tak som dočítala všetky tri, najviac ma asi vtiahla prvá časť, ale aj dalšie dve sa čítali dobre, odporúčam. :)

HynekBee
HynekBee
09.08.2018 5 z 5

Přečetl jsem celou sérii jedním dechem. Doporučuji.

LadyKet
LadyKet
30.07.2018 3 z 5

Závěr této mega trilogie (v knihovně jsem si je raději půjčila postupně, jinak nevím, jak bych všechny tři díly odtud odtáhla...) je opět pro mě průměrný. Vyústění mi přišlo moc vykonstruované a cesta k němu zbytečně zdlouhavá. Ke konci to už bylo trochu utahané...
Myslím si, že se to asi nezařadí mezi literární velikány (a teď nemyslím skutečnou velikost/tloušťku knížek, jelikož to asi ano), ale zůstane to v lepším průměru.

witko
witko
17.07.2018 4 z 5

Konec jsem si představoval poněkud jiný, ale budiž. Celkem povedený příběh.

historická fantasy

Anthony Ryan