Stín kapradiny

Stín kapradiny https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30474/bmid_stin-kapradiny-nq0-30474.jpg 4 339 59

Baladická próza o pronásledování dvou pytláků-vrahů hajného v hlubokých lesích, kteří štváni svědomím i vykonavateli spravedlnosti v sebeobraně dále zabíjejí... Ve vyprávění vyniká líčení duševních stavů obou štvanců, opojených nejprve krásou lesa a pocitem svobody a postupně propadajících beznaději.

85098211
05.12.2018 4 z 5

(audiokniha)
Kniha je opravdu neobvyklá, hlavně stylem psaní, který mi moc nesednul. A musím přiznat, že kdybych ji neposlouchala v podání vynikajícího Igora Bareše, tak bych ji s velkou jistotou odložila. Příběh je zajímavý a svým způsobem strhující, ale jeho zpracování se - podle mého názoru - autorovi moc nepovedlo. To však může být pouze můj subjektivní pocit. Za načtení, které je dokonalé, jednu hvězdičku přidávám ;-).

flipflop
08.08.2018 4 z 5

Moc hezky napsáno. Poetické drama.

Ronnie68
07.03.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale moc dobře se mi nečetla ...

Renek
27.01.2018 5 z 5

Dramatický román, které však díky nevšední poetice autorově působí až étericky a kouzelně. Protiklady utrmácené touhy po svobodě hájené za každou cenu, oproti popisu poklidné české přírody, vytváří zajímavé čtivo mnohých kontrastů, nikterak nezaostávající za tvorbou mladšího bratra:)

Luntrien
24.11.2017 5 z 5

Super kniha. Čapkovi se zde velice dobře podařilo zachytit obrazy lesa a především vnitřní pocity vrahů prchajících před spravedlností. Svoboda, krása, neúprosnost bytí... Všechno zde je. A jak vás kniha pohltí, tak vás už nepustí.

antonn
11.04.2017 5 z 5

Skvelá kniha ,vtiahne čitateľa do deja po prvej strane, z opisov prírody je cítiť že autor bol aj maliarom a to ju robí zaujímavou . Na to že som slovák a text je český tak sa mi to čítalo úplne bez problémov ako aj ostatné knihy v českom jazyku ktoré mám rád .

Crimble
02.09.2016 4 z 5

Lyrický příběh dvou vrahů. Trochu paradox. Možná i o tom, jak snadno člověk sejde na scestí a pak zjistí, že není cesty zpátky.

honZic
02.04.2016 4 z 5

velmi zvláštní kniha. Jak stylem, příběhem ale i samotným vyprávěním.

lenyleny
24.01.2016 4 z 5

Zvláštní čtení. Přestože se kniha hůře četla, musela jsem ji dočíst. Je pravda , že se na čtení člověk musí soustředit není to "oddechovka". Perfektně zachycené povahy obou postav a hlavně jejich myšlení. Nesouhlasím s tím, že se čtenáři příběh hned ztratí z paměti. Naopak, přesto že jsem knihu četla před několika lety stále si ji dobře vybavuji.

Rade
07.04.2015 4 z 5

Dost depresivní čtení. Četla jsem již dávno, pamatuji si ten les v hlavní roli a pak svůj trvale přítomný "nesouhlas" s hlavními hrdiny.

Freedee
18.09.2014 3 z 5

Zvláštní kniha. Hůře se četla, ale docela jsem se dokázal vžít do postav. Bylo zajímavé pozorovat, jak se postupem času mění jejich nálada a myšlení. Kdo má rád přírodu a příběhy o pytlácích, své si jistě najde.

Lama.Lama
26.08.2014 3 z 5

Roztodivné chaotické dílo. Mišmaš, který se mi pravděpodobně zítra vykouří z hlavy. Navíc to bylo náročné na čtení, člověk se musel pořádně soustředit, aby to vůbec stíhal sledovat.

TheCiko5
13.08.2014 5 z 5

Balada provoněná mechem, lesními jezírky, maliním, trávou a kamenem, ale s notným přídavkem strachu, krve a tabáku. Kdybych měl dílo znázornit v hudbě, představte si na začátku líbezný durový akord, tichý, jako zurčící lesní studánka. Postupem času tento akord nabírá na intenzitě a těsně před koncem je rázně utnut. A pak jen ticho, občas přerušené klováním datla někde v korunách tmavého lesa...

Argony
17.10.2013 3 z 5

Těžké čtení, čtenář potřebuje klid, aby se mohl soustředit. Nic na dovolenou.

Ivinho
18.03.2013 3 z 5

Těžko jsem si mohl oblíbit Václava a Rudolfa, neseděl mi ani jeden. Proto asi to nižší hodnocení.

mgeisselreiter
13.12.2012 4 z 5

Hodně nevšední kniha. Psána jako v té době populární balada. Místy se sice čte hůř, ale celkově zanechává v člověku stopu. Hodnocení kolísalo od 60% až po 85%, celkově tak kolem 80%. Není to ale četba pro každého. 12.12.12.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Nějak na mě ti dva nezapůsobili, po celý čas četby jsem zaujímala neutrální stanovisko čtenáře a příběh šel zcela mimo mě...

WEIL
10.02.2011 4 z 5

Moc silná kniha o touze mladých lidí něco zažít, vypadnout z otročiny svého života. Skvělý stejnojmenný film od F. Vláčila.

triatlet
27.01.2011 5 z 5

Baladické zachycení stínu společnosti.

zfilmováno

Část díla