Stín bílé skály

Stín bílé skály https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153842/mid_stin-bile-skaly-0Jx-153842.jpg 3 3 2

Do dvou letních týdnů r. 1954 soustředěný román z prostředí divoké šumavské přírody, kam se po válce z vínorodého Podyjí přestěhovala dříve formanská, nyní dřevorubecká rodina. Ani devět let po válce není zajištěn klid na západní hranici. Z hlavních osob vyniká v početné rodině postava tvrdé až despotické matky, která pevně drží otěže svírající zotročujícím poutem rodového majetku jednotlivé členy rodiny různých povah. Široký epický tok vyprávění je zvolňován poutavým líčením horských lesních nálad a přírodních scenérií daleko od městské civilizace.... celý text

olívoil
11.06.2020 2 z 5

Zdědila jsem spoustu knih po mamince...…...….sáhla jsem po téhle...…...klasický román...…...osidlování pohraničí po 2.světové válce a tehdejší život a problémy.....určitě ji podruhé číst nebudu

milan3144
06.11.2017 3 z 5

Druhá kniha od tohoto autora co jsem přečetl. Opět rozporuplné. Myslím že dobrý příběh, ale tetokrát zvolený rozvláčný styl s občasnými retrospektivními vsuvkami, tomu v celkovém vyznění spíše škodí i když je nutno uznat, že autor vše co popisuje má dokonale odpozorováno. Závěr: tři hvězdy. Kdyby byla knížka o 200 - 250 stran kratší, dal bych čtyři hvězdy. Kdyby o 300 - 350, dal bych možná pět.