Stíhači nad Kanálem

Stíhači nad Kanálem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101618/bmid_stihaci-nad-kanalem-Pyj-101618.jpg 5 17 4

Tematika čs. letectva na západní frontě byla orgány minulého režimu často bagatelizována. Jen zřídkakdy byly po těchto letcích nazvány ulice ve městech a ve vesnicích, z nichž v letech 1939 a 1940 odcházeli vstříc krajně nejisté budoucnosti. A přece v dobách války tito mladí a odhodlaní muži prokázali své porobené vlasti tolik služeb jako snad nikdo jiný. Svědčí o tom nejen strohá statistická čísla počtu bojových letů, vítězství a ztrát, ale i politický dosah jejich činnosti po boku spojeneckých letectev . Jedním z příspěvků k osvětlení této činnosti je i tato kniha, která pojednává o bojové činnosti československých stíhačů v řadách RAF. Svým obsahem se soustřeďuje především na okolnosti vzniku a vlastní operační činnost čs. stíhacího wingu v letech 1942-1945, vyšší čs.letecké jednotky, složené ze všech tří čs.stíhacích perutí RAF. Některé z příloh jsou publikovány vůbec poprvé.... celý text

certchlup
05.01.2023 5 z 5

Na svou dobu přelomové dílo.

jan.para
27.11.2021 5 z 5

Do podrobna zpracované boje našeho wingu od doby jeho vzniku v roce 1942 až do konce války v roce 1945. Obsahuje řadu fotografií, seznam operací, kterého se náš wing zúčastnil, nebo podrobný přehled všech sestřelů. Vřele doporučuji.

Viktor80
07.05.2016 5 z 5

Pěkně ucelená chronologie bojů československých RAF letců.

jakub87
24.02.2013 4 z 5

Pokud se chcete dozvědět více o československém wingu v RAF, tak jednoznačně jedna z nejlépe napsaných knih. Předčí snad již jen Na nebi hrdého Albionu.