Stezka návratu : výběr z knihy Netivot olam

Stezka návratu : výběr z knihy Netivot olam https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60060/stezka-navratu-60060.jpg 5 3 1

Stezka návratu - anotace Překlad knihy Stezka návratu je doplněn:- komentáři dr. J. Diveckého- stručným životopisem a bibliografií rabi Löwa- slovníkem pojmů Ústředním tématem knihy Netivot olam je vnímání etiky lidského konání podložené citáty z Tanachu a Talmudu. Pro toto české vydání jsme vybrali reprezentativní ukázky ze čtyř „stezek“ a jednu kompletní „stezku“ – Stezku návratu.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , P3K

Netivot olam

gad
24.05.2016 5 z 5

Netivot olam vyšla poprvé v roce 5355 od stvoření světa, tedy v roce 1595 občanského letopočtu. Jejím ústředním tématem je Maharalovo vnímání etiky lidského konání, podložené citáty z Tanachu a Talmudu.
Tato kniha je spíše vhodná jako studijní materiál, protože je tam spousta míst, která nutí čtenáře k zamyšlení a hledání souvislostí. V každém případě napomáhá k hlubšímu porozumění talmudické etiky a filozofie judaismu a v neposlední řadě i k lepšímu pochopení Starého zákona. Do nedávna jsem i já patřil mezi ty, kterým při vyslovení jména Rabi Löw vytanul na mysli Golem. Teprve tato kniha mi ukázala, jak velký filosof a myslitel Maharal byl. Hodnotím tento počin edice Sifrej Maharal jako velmi záslužný a těším se na další Stezky.

16. století Bůh a člověk biblické citáty judaismus Talmud exegeze Bible rabínská literatura židovská etika

Rabi Löw (p)
česká, 1525 - 1609